fbpx
z pamietnika biegacza amatora czesc 4 co mozna robic podczas biegu

Z pamiętnika biegacza amatora, część 4 – Co można robić podczas biegu?

To będzie tekst dla tych, którzy uważają, że bieganie jest nudne. Albo monotonne.

To będzie tekst dla tych, którzy uważają, że bieganie jest nudne. Albo monotonne.

Słucham swoich myśli

Biegając – myślę. Intensywnie. O tym co w domu, o tym co w pracy. Albo, że praca mnie wkurza. Albo, że nie mam pracy. Albo, że wkurza mnie mąż. Czy koleżanka. Ktoś mnie zdenerwował, inny okazał się nielojalny (a to wobec mnie najwyższy grzech!). Coś się nie udało, plany się posypały… generalnie na trasie zostawiam WSZYSTKIE smuteczki. I to działa! A jak nie działa – znaczy, że biegałam za mało. Im większa złość tym intensywniejszy trening. Do domu wracam zmęczona ale cudownie szczęśliwa. I jakoś pozytywniej patrzę na jutro…

Słucham każdy dźwięk

Muzyki, otoczenia, śpiewu ptaków. Wszystko jest piękne. Przesłuchuje nowe albumy w trakcie biegania, po polsku albo angielsku. Jak nikt nie widzi (i słyszy) – podśpiewuje. A słyszę więcej, bo muzyka wpada wprost do ucha. Jest przyjemnie. Rytm motywuje. Bez słuchawek też dobrze się biega. Można usłyszeć bardzo ciekawe fragmenty rozmów mijanych osób. Nieźle brzmią świerszcze i przeróżne gatunki ptaków.

Zwiedzam i obserwuję

Najlepsze! Można połączyć z tym co powyżej. Biegnąc zwiedzam okolice (świetne przy penetrowaniu nowych terenów), obserwuje nie tylko drogę ale i ludzi, ich domy, ogrodzenia, plakaty.

Czasem rozmawiam

Przez telefon. Biegnę, słucham najnowszego albumu Anathemy a tu nagle dzwoni siostra. A ona gada jak najęta, no to zdyszana coś tam odpowiadam. Kończymy po kilku, kilkunastu minutach a na liczniku ponad 2 km. Nie wiadomo kiedy. Cudownie! No to biegnę dalej!

Myślę, słucham, obserwuję… i jakoś tak lustro przychylniej na mnie spogląda.

A ty, co robisz w trakcie biegania?

Z pamiętnika biegacza amatora:

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
shock absorber zredukuje wstrzasy recenzja biustonosza active multi sports

Shock Absorber zredukuje wstrząsy – recenzja biustonosza Active Multi Sports

Następne
jak pracowac nad szybkoscia po maratonie

Jak pracować nad szybkością po maratonie?

Powiązane artykuły

jesienny letarg
Czytaj dalej

Jesienny letarg

Drogi czytelniku jeżeli utożsamiasz się z tym słowem, nie daj się, pacyfikuj, pomstuj stan jesiennego uśpienia. Walcz, byś mógł po dobrze przepracowanym okresie jesienno-zimowym powiedzieć „Wygrałem”.
natalia tomasiak w gorskim stylu jej do twarzy 01
Czytaj dalej

Jak wskoczyć na wyższy poziom? Natalia Tomasiak o bieganiu w górach

Jeśli biegacie po górach to Natalia zapewne jest Wam znana. Ta drobniutka, filigranowa dziewczyna ma w nodze taką moc, że pokonuje biegi ultra niczym kozica i zawsze w pięknym stylu finiszuje na mecie. Choć jej przygoda z bieganiem rozpoczęła się dopiero w 2014 roku, to od samego początku robi to tak, jakby urodziła się butach do biegania.
krew pot i lzy 01 01
Czytaj dalej

Krew, pot i łzy

Trening to proces niszczenia, demolowania własnego organizmu, który podczas snu (naturalnej odnowy biologicznej) naprawia szereg wyrządzonych szkód.
biec czy nie biec czyli rozum kontra ambicjai 01 01
Czytaj dalej

Biec czy nie biec, czyli rozum kontra ambicja

Każdy z nas miewa momenty słabości, kiedy przed końcem zaplanowanej trasy myśli o jej nagłym skróceniu. Powodów może być wiele: utrata motywacji, złe samopoczucie, odnawiająca się kontuzja czy skurcz.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM