🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Odzież

Shock Absorber zredukuje wstrząsy – recenzja biustonosza Active Multi Sports

Active Multi Sports – czyli model przeznaczony do sportów wszelakich, przeze mnie używany oczywiście w trakcie biegania. Był ze mną gdy w pocie czoła robiłam przebieżki, sprinty czy długie wybiegania.
shock absorber zredukuje wstrzasy recenzja biustonosza active multi sports

Active Multi Sports – czyli model przeznaczony do sportów wszelakich, przeze mnie używany oczywiście w trakcie biegania. Był ze mną gdy w pocie czoła robiłam przebieżki, sprinty czy długie wybiegania. Zadebiutowaliśmy razem w półmaratonie. Zapraszam do przeczytania recenzji biustonosza sportowego z prawdziwego zdarzenia!

Brytyjska marka Shock Absorber jest ewenementem na skalę światową – specjalizuje się wyłącznie w produkcji biustonoszy sportowych. Aby doskonalić swoje produkty, firma angażuje rzesze naukowców. Analizują oni reakcje biustów na wzmożony wysiłek fizyczny. Następnie powstaje biustonosz o specjalnej konstrukcji, która ma unieruchomić biust i zapewnić komfort treningu. Tym sposobem urodził się produkt o nazwie Active Multi Sports (B4490), który miałam przyjemność testować

Obalamy mity: „A po co mi stanik do biegania, przecież mam mały biust!”. Przeczytaj artykuł

Biustonosz Multi Sports jest prawdopodobnie najpopularniejszym modelem firmy Shock Absorber. Nie bez przyczyny – występuje w oszałamiającym (jak na świat sportowych biustonoszy) zakresie rozmiarów. Mamy bowiem wybór miseczek od A aż do HH, podczas gdy obwody występują już od 60cm aż do 90cm. Daje to dziesiątki możliwych kombinacji rozmiarowych, więc większość biustów znajdzie tu coś dla siebie.

Czy znasz swój rozmiar biustonosza sportowego? Przeczytaj nasz poradnik.

Idealny stanik sportowy ma spełniać tylko trzy kryteria: być ładny, wygodny i dobrze podtrzymywać biust. Jako wybredna użytkowniczka sprawdziłam, jak z tymi warunkami poradził sobie Active Multi Sports firmy Shock Absorber. Testowałam biustonosz w rozmiarze 65D (brytyjskie 30D).

1 – Estetyka

Śliczny! Mój egzemplarz pochodzi z edycji „olimpijskiej”, czyli jest w barwach brytyjsko-czerwono-niebieskich. W zapowiedziach najnowszej kolekcji znajdziemy kolorystykę granatowo-żółtą. Natomiast dla wielbicielek bardziej stonowanych barw Multi Sports występuje w kolorach bazowych: biały oraz czarny.

Multi Sports ma typowo sportowy wygląd – mogłam bez problemu używać go w gorące dni jako topu do biegania. Specjalna konstrukcja stanika składa się z kilku warstw materiału, więc nie ma ryzyka, że „coś” będzie prześwitywać. Natomiast tylna część stanika zrobiona jest z przewiewnej siateczki. Biustonosz zapinany jest na tradycyjne stanikowe haftki – jedno zapięcie na linii obwodu, a drugie między łopatkami.

2 – Komfort użytkowania

Gdy wybierałam dla siebie rozmiar Multi Sportsa specjalnie wzięłam ciaśniejszy obwód. Logika jest taka – do ciasnego stanika zawsze można dodać tzw. przedłużkę, natomiast z za luźnym biustonoszem już się za dużo nie zrobi. Ponadto jest lepiej, żeby stanik sportowy był raczej minimalnie za mały niż za duży – wtedy jest pewność, że dobrze „trzyma”. W związku z tym testowany stanik na początku wydawał mi się naprawdę ścisły. Zastanawiałam się jak będzie mi się w nim ćwiczyć.

Okazało się jednak, że w trakcie biegania jest bardzo wygodnie. Po trzech treningach tak się przyzwyczaiłam, że przestałam go czuć na sobie. Stanik idealnie przylega do ciała, więc nie miałam żadnych obtarć nawet przy biegach powyżej 20 kilometrów. Krój biustonosza nie ogranicza ruchów ani nie przeszkadza w żaden sposób. Trzeba wprawdzie się na początku trochę nagimnastykować, aby go zapiąć… ale to tylko kwestia wprawy!

Ponadto warto dodać, że Active Multi Sports jest wykonany z szybkoschnącego, oddychającego materiału. Poprawia to komfort treningu. Oprócz tego zarówno szerokość obwodu stanika jak i długość ramiączek są regulowane. Można więc dopasować biustonosz według potrzeb.

shock absorber zredukuje wstrzasy recenzja biustonosza active multi sports 2

 3 – Podtrzymanie

Jest rewelacyjne, szóstka z plusem! Dobieranie biustonoszy to często sztuka kompromisów, co w moim przypadku przyniosło bardzo dobre efekty. Wzięłam co prawda dość ciasny obwód (do którego jednak szybko się przyzwyczaiłam!), ale okazało się, że dzięki temu stanik trzyma „na mur-beton”. Myślę, że również przy większym biuście Multi Sports sprawdzi się doskonale. O ile oczywiście rozmiar będzie odpowiednio dobrany.

Muszę dodać, że biustonosz jest bardzo solidnie wykończony. Nie musicie się bać, że po kilku treningach zamieni się w nędzną, rozciągniętą szmatkę. Mój egzemplarz po każdym treningu był prany w pralce, a po prawie dwóch miesiącach intensywnego użytkowania nie ma żadnych uszkodzeń, rozciągniętych materiałów, pękniętych szwów, etcetera.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
PORADNIK MARATOŃCZYKA – ubiór na start!
Następny wpis
Z pamiętnika biegacza amatora, część 4 – Co można robić podczas biegu?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.