Czy bieganie jest nudne? Opinie czytelników TreningBiegacza.pl

Całkiem niedawno zadaliśmy pytanie na naszym fanpage, czy bieganie jest nudne. Zapraszamy do lektury komentarzy, które z nudą nie mają nic wspólnego.

Biegnąc, zapominam o wielu stresujących rzeczach i obowiązkach, więc jest to wielce pożądana czynność, no i jednak muzyka urozmaica, wtedy uruchamia się wyobraźnia i wewnętrzny monolog, dzięki muzycznemu natchnieniu.

Zuzia Jankowska

Dla mnie bieganie w żaden sposób nie może być nudne. Każdy trening jest jakimś przeżyciem, każdy trening jest inny. Nawet jeśli biegnę tę samą trasą, to przecież mijam innych ludzi, innych biegaczy. Biegając na łonie natury natrafiam nieraz na zwierzęta (raz nawet małe stado saren). A sytuacje kiedy facet rzucił za mną: „ale masz facet kondychę” albo kiedy dwóch chłopaków do mnie: „kupisz nam fajki w żabce?”, długo się wspomina. To wszystko bardziej urozmaica trening niż słuchana muzyka. Bieganie nie może być nudne.

Michał Likierski

Traktuje bieganie trochę jak medytację: mam czas tylko na to, by zająć się tym, co czuje moje ciało, moje mięśnie. schodzą ze mnie nerwy. Jestem tylko ja i moje ciało…

Maciej Topolski

Bieganie jest niesamowicie zajmujące, określenie nudne absolutnie nie pasuje do tego sportu! Tak mogą mówić osoby, które nie biegają lub biegają sporadycznie, jeśli ktoś jest zniechęcony, bieganie nie sprawia mu przyjemności to może uważać bieganie za nudne. Ale trzeba być cierpliwym i dać sobie szansę pokochać ten sport, bo po pewnym czasie bieganie zmienia się w niesamowitą atrakcję, zaczyna być naszą pasją, zainteresowaniem, ulubionym sposobem na wypełnienie wolnego czasu, filozofią i stylem życia. Bieganie jest jak terapią, biegnąc czuje się siłę, wszelkie problemy przestają się liczyć, wszystko co złe nagle przestaje być aż tak złe. Jest sposobem na oczyszczenie myśli i jest niesamowicie ciekawe, każdy bieg jest zupełnie inny, na trasie można zaobserwować mnóstwo interesujących rzeczy, a na dodatek biegnąc widzi się wszystko w zupełnie innym świetle. Można się wczuć w siebie, poznać lepiej swój charakter i nabyć świadomość własnego ciała. Jeśli ktoś naprawdę lubi, kocha biegać, nie powie, że bieganie jest nudne…

Justyna Żuk

Jeszcze niedawno uważałem bieganie za szczyt głupoty oraz najnudniejszy sport na świecie… Duży „bull shit” sobie wmówiłem. Przede wszystkim każdy trening jest inny nawet na tej samej trasie biegowe,j bo przecież warunki pogodowe inne, organizm bardziej lub mniej wypoczęty, inni ludzie mijani na trasie, ba inna muzyka w słuchawkach. Dla mnie osobiście bieganie to namiastka trudów dnia codziennego, a biegając pokonuje samego siebie na trasie no i… jeszcze uczę się cały czas konsekwencji i realizacji planów, jak wiadomo to bardzo pożądane umiejętności na co dzień.

Tomasz Pogoń

Nie jest nudne, bo za każdym razem gubię się w lesie i próbując odnaleźć drogę powrotną, nawet nie zauważam, ile przebiegłam.

Monika Kasińska

Bieganie bywa męczące, katorżnicze, bolące, wyciskające, pot, łzy, a nawet i krew. Ale nigdy, nigdy nie jest nudne. I za to właśnie je kocham.

Malvina Z Krainy Czruff

Bieganie może boleć, może dać w kość, może wręcz zmusić do płaczu, ale nigdy, przenigdy nie jest nudne! Co cię nie zabije, to cię wzmocni! Czyż nie?

Wojciech Krajewski

Po co biegać, skoro to nie sprawia przyjemności i nudzi? Dla mnie to była by katorga… Bieganie nie jest nudne, relaksuje, jest idealną recepta na stres i nerwy. Wydobywa siłę charakteru, kształtuje go. Kiedy biegnę ulicą w nocy, daje mi poczucie bezpieczeństwa i takiej osobliwej „nietykalności”, zło mnie nie dosięgnie bo zawsze mogę uciec! 🙂 W czerpaniu prawdziwej radości z biegania pomaga mi moja bujna wyobraźnia, dlatego uważam, że biegają sami indywidualiści. Więc kiedy widzę biegnącego, uśmiecham się, wiedząc że pewnie też jest równie sfiksowany jak ja.

Aleksandra Kujawska

Dla tych, których bieganie nudzi – polecam książkę „Urodzeni Biegacze”, tam jest odpowiedź dlaczego was nudzi.

Rafał Walisko

Bieganie absolutnie nie jest nudne! Nigdy nie nudzi, zawsze uzależnia. Zdrowo uzależnia. 🙂 Pozdrawiam wszystkich ćpunów!

Anna Szelc

Uważam, że jako osoba nie jestem nudny, dlatego w trakcie biegania świetnie rozmawia mi się z samym sobą, prowadząc dialog wewnętrzny. W wiecznej pogodni za sprawami przyziemnymi, bieg z własnymi myślami jest przystanią, gdzie można złapać kilka głębszych oddechów.

Mateusz Jasiński

 Jak jest nudne to po co biegać? Bo stało się to modne? Bo sąsiad/sąsiadka biega?
W sumie każdy biegając ma jakiś cel. Poprawa kondycji, aktywność fizyczna w najprostszej postaci, poprawa swoich własnych wyników, nawet żeby mieć zgrabną sylwetkę – często to jest motyw główny, ale tak naprawdę w bieganiu chodzi o to, żeby złapać tego bakcyla, czuć „bluesa:D”, to ma być czysta przyjemność a nie katorga, choć przyznaję, że wiele razy odmawiam, bo mi się zwyczajnie nie chcę…a le znam najlepszych biegaczy, którzy mają chwilę słabości i odpuszczają w imię wypoczynku, ale i tak wracają tysiąc razy silniejsi i bardzo zmotywowani. A jeśli się nudzi to może to nie to? Może to nie ten sport… a może wystarczy wyciągnąć z domu najlepszą kumpel , kumpla i zamienić bieganie w najzwyklejsze spotkanie. Czasem wystarczy, zmienić muzykę, zmienić trasę, bądź również mieć jakiś cel… cel poprawy, a także chęć rywalizacji i wchodzeniu na wyższe stopnie. Patrząc na dzisiejszych ludzi, teraz prawie każdy biega… co jest mega motywujące i fascynujące, może warto stawać się lepszym choćby że świat idzie do przodu i żeby nie stać w tym samym miejscu.

Monika Ratajska

Absolutnie nie jest nudne. To czas, kiedy wreszcie mogę sobie pobyć z kimś bardzo interesującym, czyli ze sobą:). Wreszcie mogę się na spokojnie zastanowić nad różnymi sprawami, nad którymi zastanawiać się nie miałam czasu. I na dodatek w czasie biegania umysł mam czysty, niezaprzątnięty niczym innym, tylko biegiem i oddychaniem. To jest czas kiedy można się kontaktować z samym sobą i to na różnych płaszczyznach. Bo nie tylko duchowej, ale tez cielesnej. Dzięki bieganiu zaczęłam czuć swoje ciało naprawdę!

Katarzyna Trębacka

Czy nie jest nudne? A w chwili gdy przychodzi zima, robisz objętość… nabijasz kilometry, nie jest nudne? A w chwili, gdy jest to drugi trening tego dnia, a jesteś już kilkanaście dni w mocnym treningu i wychodząc na niego odliczasz kilometry, a nawet metry do końca? W chwili gdy leje deszcz, wszędzie szaro, stawiasz nogę za nogą, nie za szybko bo masz zrobić pierwszy zakres… jest wesołe? Jest nudne jak przysłowiowy polski dzień: „nuda, nic się nie dzieje”. Lecz każdy sukces wymaga takich chwil „nudy”. Żmudnego ćwiczenia, monotonnego powtarzania. W zamian za to dostajesz… nowe życiówki, przełamywanie barier, ściganie się z przeciwnikiem na ostatnich metrach… byle do kreski, byle szybciej! Dlatego czasami warto się ponudzić.

Mateusz Brylewski

Jeżeli ktoś naprawdę lubi biegać, uważa to za swoją pasję, to musi czerpać przyjemność z biegania tak jest było i będzie… Według mnie biegacze dzielą się na dwie grupy: tacy którzy biegają, bo mają określony cel (chcą schudnąć, poprawić kondycje itd…) i są również tacy którzy robią to, bo lubią. Dla takiego biegacza każdy bieg jest inny, w każdym doświadcza czegoś innego, przeżywa coś do czego chce koniecznie wrócić, przez co nigdy się nie nudzi.

Mateusz Szczudliński

Z muzyką sączącą się ze słuchawek nie jest nudne. Można też wziąć ze sobą koleżankę lub kolegę – zawsze raźniej!

Aleksandra Niezbrzycka

A czy Twoim zdaniem bieganie jest nudne?!