fbpx
Zapowiedzi imprez

Virtual Race – biegaj gdzie tylko chcesz i rywalizuj z innymi

Lubisz Biegać, Jeździć na Rowerze? a może Pływanie to twoja największa pasja? Lubisz rywalizować z innymi? Kochasz uczucie, kiedy…
Virtual Race

Lubisz Biegać, Jeździć na Rowerze? a może Pływanie to twoja największa pasja? Lubisz rywalizować z innymi? Kochasz uczucie, kiedy to wręczają Ci medal za osiągnięcie sportowe. A co jeśli bym Ci powiedział, że istnieje możliwość realizowania się w sporcie, przy okazji pomagając innym? 

Virtual Race otwiera ścieżkę nowych możliwości, bowiem jest to całoroczny cykl biegów, rajdów rowerowych, zawodów w pływaniu. Niesamowitym jest, iż możesz wziąć udział bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś. Przesiadujesz aktualnie w domu, wyjechałeś na delegację, a może jesteś gdzieś na wakacjach w ciepłym kraju? Nie ma to większego znaczenia, gdyż z Virtual Race miejsce startu wybierasz sam! 

Organizacja wirtualnego wydarzenia to przede wszystkim wygoda dla konkursowiczów. Nie tracisz pieniędzy na dojazd na zawody. Celem imprezy jest wolność biegania, rywalizacja, motywacja, medale, a co najważniejsze pomoc dla innych. 

Zostań pełnoprawnym Organizatorem zakładając bezpłatne KONTO ORGANIZATORA

Od niedawna wystartował u nas nowy projekt, dzięki któremu, to TY możesz stać się organizatorem biegu. To nic nie kosztuje, a może wnieść wiele w życie sportowców, jak i zarówno w życie ludzi, którzy potrzebują pomocy. 

Rejestrując się u nas na stronie, to TY wybierasz cel, na jaki mają zostać przeznaczone pieniądze. Naszym zadaniem jest Ci w tym pomóc, dlatego całkowicie za darmo dostaniesz pełne wsparcie w postaci postów na naszych Facebook`owych stronach, a zawodnicy zostaną o tym poinformowani za pomocą maila. 

Jak działa Virtual Race?

1. Wybierasz imprezę, w której chciałbyś wziąć udział, rejestrujesz się, wnosisz opłatę startową

2. W wyznaczonym przedziale czasowym pokonujesz dystans danego biegu tam, gdzie się aktualnie znajdujesz. 

3. Swój rezultat podajesz na stronie virtualrace.com.pl w danych zawodach poprzez import pliku TCX lub GPX z popularnych aplikacji takich jak: Endomondo, Strava, Garmin Connect, Suunto Movescount, itp.

4. Atrakcyjny, kolorowy pamiątkowy medal (medal z każdej imprezy jest inny i niepowtarzalny) otrzymujesz za pośrednictwem poczty.

Zachęcamy również do przesyłania swoich zdjęć z medalem – będą się one wówczas pojawiać na stronie głównej i motywować tych, którzy jeszcze nie startowali. Oczywiście nie będziemy nagradzać zwycięzców (oprócz wspaniałych pamiątkowych medali, który otrzyma każdy uczestnik), bo po pierwsze nie o to chodzi, cel jest inny – pomoc innym, a po drugie przecież każdy z Was będzie biegać lub chodzić w innych warunkach, ale rywalizacja pozwoli na porównanie swoich wyników z wynikami innych uczestników. Opłata startowa za każdy bieg, bez względu na dystans wynosi 35 zł (przesyłka na terenie Polski) i 49 zł (wysyłka poza granice Polski).

Virtual Race do idealne rozwiązanie dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Jest to świetna i zdrowa zabawa dla osób młodych i starszych. Każdy może wziąć udział w biegu, zarówno ci, którzy są weteranami biegów, jak i ci, którzy zaczynają swoją przygodę z biegami. Jesteś osobą, która nie czuje się na siłach i boi się rywalizacji z innymi? Nic bardziej mylnego. Celem nie jest rywalizacja, a podjęcie zmagań ze swoimi słabościami. Motywacja to podstawa, bo to właśnie dzięki niej masz szansę nabrać lepszej sprawności fizycznej. Biorąc udział w Virtual Race świetnie zagospodarujesz czas a duma i towarzyszące zmęczenie z pewnością podniesie na duchu nie jedną osobę.

Pokonujemy kilometry dla innych, ale też dla siebie. Dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym 🙂 Mamy nadzieję, że już niedługo Virtual Race opanuje całą Polskę, a nawet świat.

Biegaj z nami! Biegajmy razem dla innych 🙂

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Fizjo4life - wizyta u naszego pierwszego partnera medycznego
Następny wpis
ALTRA DUO 1.5 - test butów
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu