DOZ Maraton Łódź 2017 – w tym roku będzie… GŁOŚNOOOO!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już 23 kwietnia odbędzie się DOZ Maraton Łódź – „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. Na 42 kilometrach trasy powstanie ponad 50 punktów kibicowania. Do zespołu organizacyjnego w roli Dyrektora Artystycznego dołączył lider zespołu Coma – Piotr Rogucki, który również wystartuje w maratonie. Obok niego na listach startowych jest już blisko 3000 zawodników.

Piotr Rogucki i najgłośniejszy maraton w Polsce

Trasa łódzkiego maratonu podzielona zostanie na 7 stref. W każdej z nich maratończycy doświadczą innego gatunku muzycznego. Zaczynając od muzyki klubowej, przez rock, jazz, muzykę ludową, pop i muzykę świata. Nie zabraknie znanych z poprzednich lat konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na maraton”. Meta tradycyjnie znajdować się będzie w Atlas Arenie.

doz-maraton-lodz-2017-w-tym-roku-bedzie-glosnoooo-02

Decyzję o starcie w DOZ Maratonie Łódź podjąłem już jakiś czas temu. W Łodzi się urodziłem, tutaj mieszkam i jestem z tym miastem bardzo mocno związany. Kiedy organizatorzy zgłosili się do mnie z propozycją współpracy byłem bardzo zaskoczony. Nie sądziłem, że z moim doświadczeniem aktorskim i muzycznym mogę jakoś pomóc w organizacji imprezy sportowej. Okazuje się, że nie tylko dołączam do zespołu organizacyjnego, ale swoją wiedzą i doświadczeniem mogę pomóc w rozwoju łódzkiej sceny muzycznej – mówi dyrektor artystyczny DOZ Maratonu Łódź, Piotr Rogucki. – W zamian oczekuję, że zespoły dadzą mi pozytywnego kopa na trasie. Chciałbym złamać 4 godziny, a oprócz ciężkiego treningu porządna muzyka zawsze dodaje wiatru w plecy – śmieje się Rogucki. 

Zapisy

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017 możliwe są za pośrednictwem strony www.SlotMarket.pl. W chwili obecnej liczba zgłoszeń na maraton zbliża się do 1300, a na towarzyszący mu bieg na 10 km zapisało się już ponad 1600 osób.

Trasa

W ubiegłorocznym maratonie i imprezach towarzyszących wzięła udział rekordowa liczba prawie 6000 biegaczy. Uczestnicy mieli okazję pobiec przez wyjątkowe miejsca Łodzi, m.in. ul. Piotrkowską, przez teren zabytkowej EC1 oraz Księży Młyn. Linię mety przekroczyli w Atlas Arenie. Dokładnie taką samą trasą pobiegną w tym roku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z prezentacji trasy maratonu

[youtube]gX5b7kHegCM[/youtube]

Dlaczego Łódź?

Rekordowa liczba ponad 50 punktów kibicowania, mnóstwo muzyki oraz atrakcyjna trasa to nie jedyne zalety imprezy. DOZ Maraton Łódź słynie przede wszystkim z unikalnej, tętniącej życiem oraz pełnej muzyki i świateł mety w Atlas Arenie. Maraton stoi też na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty. DOZ Maraton Łódź jako pierwsza impreza biegowa w Polsce otrzymał pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics. Posiada też bardzo prestiżową, srebrną odznakę przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych – IAAF Road Race Silver Label.

Dołącz do nas!

Jesteśmy również na Facebooku i Instagramie