fbpx
Zapowiedzi imprez

Trwają zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską!

24 września będzie prawdziwym sportowym świętem! Tego dnia wystartuje 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, a także biegi towarzyszące –…
net 25

24 września będzie prawdziwym sportowym świętem! Tego dnia wystartuje 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, a także biegi towarzyszące – wśród nich Bridgestone Sztafeta Maratońska. Trwają zapisy na ten bieg – zbierz trzyosobowy zespół składający się z przyjaciół, rodziny czy kolegów i koleżanek z pracy, aby podzielić między siebie dystans maratonu i osiągnąć wspólny sukces.

Świetna okazja do integracji

Bridgestone Sztafeta Maratońska to przede wszystkim świetna okazja do zacieśniania więzi. Jeżeli chciałbyś poczuć atmosferę wielkiego biegu, jakim jest 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski razem ze znajomymi czy rodziną wystarczy, że skompletujesz swój team. Trzyosobowe zespoły pokonają wspólnymi siłami królewski dystans 42 195 m. Pierwszy z zawodników będzie miał przed sobą około 10 km, kolejny około 18 km a ostatni około 14 km. Nic tak nie cieszy jak zwycięstwo i osiąganie założonych celów z najbliższymi osobami. 

1080x1350 3 ZAPISZCIE SIE
Bridgestone Sztafeta Maratońska

– Sztafeta to szansa na integrację, to świetna zabawa i porządny sportowy wkład, który ma realny wpływ na finalny wynik całej drużyny. Od lat przekonujemy się, że bieganie drużynowe budzi duże emocje i zacieśnia więzi. Podzielenie dystansu królewskiego na trzy części to okazja dla wszystkich, którzy nie decydują się na udział w Maratonie, na poczucie atmosfery Wielkiego Biegu i zaznanie sportowych emocji z najwyższej półki.mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Poczuj atmosferę dużej imprezy

Zawodnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej wystartują i finiszują na wspólnej z maratończykami trasie. Start biegu nastąpi spod Pałacu Kultury i Nauki, pierwsze i ostatnie kilometry trasy będą wiodły przez ścisłe centrum Warszawy. Po drodze biegacze będą mijać wiele popularnych miejsc a także nieodwiedzanych dotąd zakątków stolicy, takich jak na przykład Fort Radiowo. Strefy zmian zostaną zlokalizowane w punktach, z których w łatwy sposób można przedostać się na metę, by celebrować wspólne zwycięstwo – przy stacjach metra. Wszyscy uczestnicy po zakończeniu swojego odcinka, otrzymają pamiątkowy medal.

KV 1 1080x1350 1
Bridgestone Sztafeta Maratońska

Jako Fundacja „Maraton Warszawski” doskonale wiemy, że bieganie zespołowe znacznie wpływa na poprawę relacji pomiędzy rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Dlatego zachęcamy do zebrania trzyosobowej drużyny i wzięcia udziału w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej. To świetna okazja dla wszystkich, którzy wolą krótsze niż maraton biegi lub robią sobie przerwę od długich dystansów. Uczestnicy będą mogli przy okazji poczuć na własnej skórze atmosferę dużej imprezy jaką jest 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – mówi Magda Skrocka

Ty też możesz pomóc

Jednym ze sposobów zapisania się listę startową Bridgestone Sztafety Maratońskiej jest akcja dobroczynna #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną można wesprzeć jedną z wybranych przez siebie fundacji dobroczynnych i otrzymać pakiet w prezencie. Jak to działa? Wystarczy założyć wirtualną zbiórkę dla swojej drużyny i zachęcając znajomych i bliskich do wpłaty gromadzić środki na wybrany cel. Po uzbieraniu kwoty minimalnej wynoszącej 750 zł team otrzymuje pakiet startowy, wyjątkowe pomarańczowe numery z logiem wspieranej organizacji oraz gadżety. W słusznej sprawie biegnie się lżej! 

O Bridgestone – sponsorze tytularnym Sztafety

Bridgestone jest wiodącym producent opon i wyrobów z gumy oraz dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności. Koncern powstał w Japonii w 1931 roku. Obecnie należy do niego 180 fabryk i centrów badawczo-rozwojowych oraz zatrudnia ponad 138.000 pracowników na całym świecie. Bridgestone od 2014 roku jest Globalnym Partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

pPhTmn7w
Bridgestone Sztafeta Maratońska

– W oczekiwaniu na sportowe emocje podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, Bridgestone wspiera nie tylko profesjonalnych sportowców, ale także wszystkich miłośników sportu, którzy dążą do osiągnięcia swoich celów. Cele Bridgestone pokrywają się z ideami Ruchu Olimpijskiego, według którego misją sportu jest wspieranie zrównoważonego rozwoju ludzkości, promowanie pokoju i stanie na straży ludzkiej godności mówi Marek Plawgo, koordynator kampanii Olimpijskiej Bridgestone.

Skompletuj swój zespół i weź udział w imprezie

Zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską trwają! Rejestrować można się przez całe lato – formularz zostanie zamknięty 18 września. Koszt udziału całej drużyny to 300 złotych. 

Już teraz na liście jest ponad trzydzieści zespołów, a dodatkowo aż dziesięć ekip zdecydowało się na ścieżkę charytatywną. Zbierzcie swój trzyosobowy team i sięgnijcie po wspólny sukces. Trasa, start oraz meta biegu jest wspólna z maratońską. Możecie sprawdzić jej przebieg na:

Do zobaczenia na Placu Defilad w ostatnią niedzielę września!

Więcej szczegółowych informacji: https://nnmaratonwarszawski.com/sztafeta-maratonska/

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich - Gorce Ultra Trail
Następny wpis
3 miesiące do 22 edycji Poznań Maratonu!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu