fbpx
Zapowiedzi imprez

Mały Wielki Bieg, czyli Nationale-Nederlanden Mini Maraton – wydarzenie idealne dla twojego dziecka!

W ramach atrakcji 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego ruszyły zapisy na mini maraton – rywalizację dla najmłodszych i nastolatków…
lR2juIOA

W ramach atrakcji 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego ruszyły zapisy na mini maraton – rywalizację dla najmłodszych i nastolatków do lat 16. Po raz pierwszy
w historii zarówno Wielki Bieg, jak i zawody dla dzieci, odbędą się w samym sercu Warszawy. Start Nationale-Nederlanden Mini Maratonu już w sobotę, 23 września pod PKiN, na ul. Emilii Plater.

Nationale-Nederlanden Mini Maraton to impreza biegowa skierowana do wielu grup wiekowych. Młodzi uczestnicy będą rywalizować na dystansach dostosowanych do ich wieku. Dzieci do lat trzech mogą startować wraz z opiekunem, a górny limit wieku to 16 lat. Każdy uczestnik, niezależnie od kategorii wiekowej, otrzyma na mecie wyjątkowy medal. Dodatkowo ci, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach, zdobędą pamiątkowe puchary!

Trasa biegu będzie w pełni bezpieczna – zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Dystanse, z którymi zmierzą się najmłodsi wyznaczone zostały w maratońskiej, dorosłej przestrzeni ulicy Emilii Plater. Z tego samego miejsca, dzień po młodzieży – w niedzielę na swoje biegi wyruszą dorośli. Wyniki biegów dzieci będą mierzone za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu – uczestnicy poczują się jak prawdziwi profesjonaliści.

Biegi Dzieciece Dystnse
Mały Wielki Bieg, czyli Nationale-Nederlanden Mini Maraton - wydarzenie idealne dla twojego dziecka! 15

– Pasję do sportu i zdrowy styl życia promujemy nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci. Wierzymy, że troska o zdrowie to maraton, a nie sprint i już od najmłodszych lat warto o tym pamiętać. Udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie to dla dzieci możliwość startu w profesjonalnych biegowych zawodach i poczucia się jak prawdziwi maratończycy. A przede wszystkim to okazja do pokazania dzieciakom, że aktywność fizyczna oraz sport to świetny i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Początek sportowej pasji

Sobotnia impreza będzie wzbogacona oprawą artystyczną i wsparciem kibiców. Każda tura Małego Wielkiego Biegu będzie uroczyście rozpoczynana, zaś na mecie uczestników witać będą spikerzy oraz bliscy. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie stanie się początkiem pięknej przygody z bieganiem i sportowej pasji wielu dzieciaków. Już ponad 600 uczestników zostało zapisanych do udziału w Małym Wielkim Biegu. Zapisy potrwają aż do 23 września, do piątku – dnia poprzedzającego wydarzenie. Opłata startowa wynosi 35 złotych. Uczestnicy w ramach pakietu startowego, oprócz numeru uprawniającego do pokonania trasy otrzymają także chustę wielofunkcyjną od Nationale-Nederlanden, plasterki opatrunkowe od Grupy Lux Med i wodę mineralną Magnesia. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, słodka przekąska SONKO oraz banan Yellow.

Biegowa, inspirowana Maratonem inicjatywa powstała z myślą o najmłodszych, którzy już od przedszkolnych lat mogą zmierzyć się z rówieśnikami i poczuć prawdziwe sportowe emocje i przede wszystkim świetnie się bawić.

iPdFtZIE
Mały Wielki Bieg, czyli Nationale-Nederlanden Mini Maraton - wydarzenie idealne dla twojego dziecka! 16

– Biegi dla dzieci to niepowtarzalna forma zachęty i promowania zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Ważne jest dla nas, aby podczas wydarzenia nie wywierać na nich niezdrowej presji, a biegi kojarzyły im się z pozytywnymi emocjami. Kibicowanie ma być ważnym elementem całego wydarzenia, dodającym entuzjazmu i motywacji uczestnikom. Rodziców i bliskich zachęcamy do wspierania najmłodszych uczestników poprzez gorący doping, oklaski i wspólne przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia – mówi Magda Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski.

Informacje praktyczne

Trasy wszystkich konkurencji Nationale-Nederlanden Mini Maratonu będą biegły ulicą Emilii Plater. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury jest zależne od długości dystansu. Szczegóły biegów przedstawia mapa. Wszelkie informacje techniczne zostały opisane na stronie wydarzenia.

yqN2fubw
Mały Wielki Bieg, czyli Nationale-Nederlanden Mini Maraton - wydarzenie idealne dla twojego dziecka! 17

Odbiór pakietów startowych

Przypominamy rozpiskę dotyczącą odbioru numerów startowych. Numery na Mini Maraton odbierać można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1

Godziny pracy Biura Zawodów:

22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00

23 września 2023 (sobota) – od 10:00

Odbiór pakietów startowych

Przypominamy rozpiskę dotyczącą odbioru numerów startowych. Numery na Mini Maraton odbierać można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1

Godziny pracy Biura Zawodów:

22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00

23 września 2023 (sobota) – od 10:00

UWAGA! Pakiety startowe można odebrać najpóźniej 30 minut przed startem danej tury!

Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Do zobaczenia na starcie!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Trasa 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Rynek Główny czeka na biegaczy
Następny wpis
adidas Adizero Boston 12, czyli zaskoczenie roku 
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu