fbpx
Zapowiedzi imprez

Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton!

Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału…
mw mini maraton 27

Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału w Małym Wielkim Biegu – biegowej rywalizacji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na jubileuszowy, 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i Nationale-Nederlanden Mini Maraton! Zapisy właśnie się rozpoczęły!

mw mini maraton 25
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 27

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Wszyscy startują w biegach samodzielnie. Jedynie najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Górny limit wieku wynosi 16 lat – w wydarzeniu wziąć udział mogą osoby urodzone w roku 2007 lub później. Wszyscy otrzymają na mecie piękne, pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

mw mini maraton 20
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 28

Zarażamy biegową pasją i zdrowym stylem życia

Start w Mini Maratonie to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Wierzymy, że udział w zawodach jest dla dzieci i młodzieży przygodą, sposobem na dobrze spędzony dzień. Zachęcajmy najmłodszych do aktywności – bądźmy dla nich wzorem, dobrym przykładem i pokazujmy możliwości. Sięgajmy wspólnie po sportowe przeżycia – start w grupie rówieśników w atmosferze Wielkiego Biegu to niezapomniana atrakcja.

mw mini maraton 19
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 29

Dorosła lokalizacja i profesjonalny pomiar czasu

Trasy biegów zlokalizowane będą w maratońskiej przestrzeni ulicy Emilii Plater, która nazajutrz będzie miejscem startu i mety maratonu. Również wyniki biegów dzieci mierzone będą w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Mali sportowcy będą mogli poczuć się jak zawodowi biegacze! Nie zabraknie również oprawy biegu i kibiców. Może udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody?

mw mini maraton 18
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 30

Zapraszamy również do kibicowania najmłodszym – gorący, pozytywny doping rodziców i bliskich, oklaski i wspólne przeżywanie tego wydarzenia to ważny element startu w zawodach! 

Rodzicu – Twoje nastawienie jest ważne!

Biegi dziecięce i młodzieżowe to forma rozrywki oraz spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim sposób na sportową edukację i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pociech. Dziękujemy, że angażujesz się w prozdrowotne działania i pokazujesz piękno sportu! 

mw mini maraton 17
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 31

Podczas wydarzenia dbamy o to, aby nie narzucać dzieciom niezdrowej presji i nie budzić negatywnych emocji, rywalizacji ponad wszystko – to wydarzenie ma być dla nich szansą na zapoznanie się z pozytywnymi emocjami, jakie towarzyszą biegom. Pragniemy pokazać korzyści wynikające z aktywności – chcemy, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy, był dobrą zabawą i zapisał się w pamięci jako przyjemne doświadczenie. Mamy nadzieję, że Twoje podejście jest podobne! Dziękujemy, że wspólnie możemy wychowywać nowe pokolenie i wspierać je w rozwoju, wzrastaniu w zdrowiu i przeżywać razem miłe chwile. 

mw mini maraton 16
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 32

Termin i informacje techniczne

Zawody odbędą się w sobotę, 23 września na ul. Emilii Plater – w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury zdeterminowane będzie długością dystansu. Dokładne mapy – trasy biegów zostaną przedstawione niebawem.

Starty rozłożone są na tury. Podane godziny mają charakter orientacyjny.

Bieg Bąbla – do 3 lat (2020-2023) – ok. 50 metrów – starty od ok. 11:00 do ok. 11:30

Bieg Krasnala – 4-5 lat (2018-2019) – ok. 100 metrów – starty od ok. 11:40 do ok. 12:10

Bieg Smyka – 6-7 lat (2016-2017) – ok. 150 metrów – start od ok. 12:20 do ok. 12:50

Bieg Urwisa – 8-9 lat (2014-2015) – ok. 200 metrów – start od ok. 13:00 do ok. 13:45

Bieg Zucha – 10-11 lat (2012-2013) – ok. 400 metrów – starty od ok. 14:00 do ok. 14:45

Bieg Juniora – 12-13 lat (2010-2011) – ok. 750 metrów – starty od ok. 15:00 do ok. 15:45

Bieg Nastolatka – 14-16 lat (2007-2009) – ok. 1500 metrów – start ok. 16:00 do ok. 16:45

Numery startowe odbierać będzie można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1. Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
  • 23 września 2023 (sobota) – od 10:00 do 30 minut przed startem danej tury

Opłata startowa za udział w Biegu wynosi 35 złotych za każdego uczestnika.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Nationale–Nederlanden Mini Maraton, otrzymują na mecie pamiątkowe medale.

mw mini maraton 15
Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton! 33

Trzy najlepsze dziewczynki oraz trzej najlepsi chłopcy w każdej klasyfikacji – kategorii wiekowej (każda z klasyfikacji powstaje w wyniku połączenia wyników poszczególnych tur) otrzymają pamiątkowe puchary.

Zapisy odbywają się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Więcej o biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Biegacze znają ją jak własną kieszeń – oto trasa 22. Poznań Maratonu!
Następny wpis
Zmiana terminu 22. Poznań Maratonu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu