fbpx
Zapowiedzi imprez

Trwają zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Poznaliśmy oficjalną koszulkę biegu

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Powstania Warszawskiego należącego do popularnej Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy –…
32BPW 23 PREZENTACJA KOSZULKI

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Powstania Warszawskiego należącego do popularnej Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprezentowali oficjalną koszulkę biegu.

Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. 32. Biegowi Powstania Warszawskiego – jak zawsze, towarzyszyć będzie podniosła atmosfera nawiązująca do historii Polski. Na wydarzenie zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Wzór pamiątkowej koszulki

Motywem wyróżniającym zaprezentowane dziś koszulki jest zmienność dat – na czarnych koszulkach widnieją daty 2023 i 1944 oraz charakterystyczne “W” nawiązujące do kryptonimu dnia i godziny rozpoczęcia walk powstańczych w Warszawie.

Uczestnicy, którym do gustu przypadnie tegoroczna koszulka, mogą ją domówić do swojego pakietu startowego. Nawet w przypadku opłaconego pakietu startowego formularz rejestracji można cały czas uzupełnić o dodatkowy element – koszulkę. Liczba koszulek w poszczególnych rozmiarach jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z wyborem. 

32BPW 23 PREZENTACJA KOSZULKI 1080x1350px
32. Bieg Powstania Warszawskiego – koszulka

Zakupu koszulki można dokonać podczas rejestracji na bieg, bądź po uzyskaniu numeru startowego logując się do systemu rejestracji i edytując swoje zgłoszenie w dziale “MOJE BIEGI”.

Znana trasa i dwa dystanse

Uczestnicy 32. Biegu Powstania Warszawskiego mają do wyboru dwa dystanse – 5 km (start o 20:30) oraz 10 km (start o 21:00). Wieczorna – chłodniejsza pora dni sprzyjać może szybkiemu bieganiu i rekordom życiowym. Sama trasa również, zgodnie z tradycją, będzie miała wyjątkowy charakter. Zawodnicy będą na trasie mijać miejsca związane z wydarzeniami z 1944 roku. Linia startu obu biegów znajdzie się w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta będzie natomiast usytuowana na ul. Konwiktorskiej, gdzie przebiegała linia frontu. Na trasie oraz w okolicach startu zorganizowane będą także punkty inscenizacyjne, miejsca w których usłyszeć będzie można piosenki powstańcze wykonywane również na żywo!

Mapy tras dostępne są na stronie: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/trasa

To wyjątkowy bieg. Łączy pamięć o Powstaniu ze sportową rywalizacją na ulicach naszego miasta, pozwala oddać hołd Powstańcom warszawskim i na sportowo uczcić bohaterów tamtych dni. Start o zmierzchu tworzy niesamowity nastrój, a widok biegaczy i biegaczek wyłaniających się z ciemności na finiszu to naprawdę niesamowite wrażenie – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

fot Maciej Kruger220730 KRI8800
31. Bieg Powstania Warszawskiego

Zapisy trwają – dołączcie do #BiegamDobrze dla Powstańców

Cały czas można zapisać się na biegi. Na listach startowych jest już 6 tysięcy uczestników. Oprócz biegu stacjonarnego na dwóch dystansach można wybrać także edycję wirtualną – można zatem wziąć udział w wydarzeniu będąc w dowolnym miejscu na świecie. Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 29 lipca o godz. 20:30 i w ten sposób połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie.

fot Maciej Kruger220730 KRI0215
Bieg Powstania Warszawskiego

Wszyscy, którzy mają nadany numer startowy na bieg mogą założyć zbiórki w akcji #BiegamDobrze. Wyjątkowa edycja #BiegamDobrze dla Bohaterów to inicjatywa charytatywna, w której każdy biegacz może pomóc Stowarzyszeniu Monopol Warszawski, zajmującemu się opieką nad Bohaterami Powstania. Nieważne, jaką kwotę uda się uzbierać, całość trafia do potrzebujących. Za zgromadzenie co najmniej 300 zł do pakietu startowego zostanie dołączony wyjątkowy upominek. Aby założyć zbiórkę należy zalogować się na konto i wejść w zakładkę “MOJE BIEGI” lub skorzystać z linku, który każdy biegacz otrzymał mailowo po nadaniu numeru na bieg.

– 32. Biegu Powstania Warszawskiego to niezwykłe wydarzenie i bardzo podniosły wieczór. Wzruszająca jest atmosfera biegu, jego charakter i wyjątkowa trasa. Dodatkowym elementem, który wzmacnia wyjątkowość tej części Triady Biegowej jest akcja charytatywna. Już po raz drugi organizujemy akcję #BiegamDobrze dla Bohaterów. To zaszczyt i świetny cel móc pomóc Powstańcom i przyłożyć się do poprawy ich zdrowia poprzez zakup konkretnych przedmiotów, na przykład aparatów słuchowych czy okularów korekcyjnych. Mam nadzieję, że zbierzemy jeszcze więcej niż rok temu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia AKTYWNEJ WARSZAWY przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

  • 27 lipca (czwartek) w godz. 14-20
  • 28 lipca (piątek) w godz. 14-20
  • 29 lipca (sobota) w godz. 10-18 – z tym, że od godziny 16:00 odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.
fot Maciej Kruger220730 KRI9316
Bieg Powstania Warszawskiego

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego cały czas trwają! Zapraszamy do udziału w biegu! 

Wybierz swój dystans – 5 lub 10 kilometrów i upamiętnij na biegowo ważną datę w historii Warszawy, razem z tysiącami innych biegaczy! 

Więcej szczegółowych informacji: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/ 

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Premiera ASICS GEL-KAYANO 30 - relacja z eventu w Berlinie
Następny wpis
Chudy Wawrzyniec: już tylko 5 tygodni do startu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu