fbpx
Informacje prasowe

Premiera ASICS GEL-KAYANO 30 – relacja z eventu w Berlinie

To był bardzo energetyczny dzień spędzony w stolicy Niemiec, która na chwilę zamieniła się w stolicę… biegania. A…
asics FB 2

To był bardzo energetyczny dzień spędzony w stolicy Niemiec, która na chwilę zamieniła się w stolicę… biegania. A wszystko to za sprawą wydarzenia organizowanego przez firmę ASICS z okazji premiery 30. edycji modelu z flagowej serii japońskiej marki – GEL-KAYANO.

Był czas na prelekcje, rozmowy nie tylko o butach i o bieganiu. Spotkaliśmy jednych z najszybszych zawodników świata, przedstawicieli ASICSA i społeczności spod szyldu Asics FrontRunner. Nie obyło się również bez wspólnego treningu po berlińskich chodnikach i parkach, podczas którego mogliśmy gromadnie, ale z podziałem na grupy, w boju przetestować ASICS GEL-KAYANO30.

asics98
Premiera ASICS GEL-KAYANO 30 - relacja z eventu w Berlinie 15

Running Never Felt Better

Event w Berlinie przebiegał pod hasłem „Running Never Felt Better” („Bieganie nigdy nie było przyjemniejsze”), co nawiązywało do hasła marki. Ale przekonywali o tym nie tylko spece od marketingu, lecz m.in. członkowie zespołu, który przez ostatnie miesiące pracował nad najnowszą odsłoną ASICS GEL-KAYANO. A pracy było sporo, bo producent wysoko postawił sobie poprzeczkę, starając się stworzyć buta nie tylko znacznie różniącego się od poprzednika, ale także idącego do przodu w kwestiach technologicznych, na które zwracają uwagę biegacze na całym świecie.

Jaki jest ASICS GEL-KAYANO 30?

Jak podkreślali przedstawiciele marki i jej ambasadorzy, wśród wielu atrybutów obuwia biegowego użytkownicy i tak przede wszystkim stawiają na komfort. I ta myśl przyświecała pracom nad 30. edycją bestsellera ASICSA. Oczywiście, nie pominięto także innych cech, takich jak: waga, dopasowanie, amortyzacja, stabilizacja, oddychalność, trwałość, ale także zrównoważony rozwój – gdyż wiadomo, że odpowiednie proporcje między nimi pozwalają na spełnienie oczekiwań biegaczy, zwłaszcza tych na początku swej drogi.

asics02
Premiera ASICS GEL-KAYANO 30 - relacja z eventu w Berlinie 16

Podczas berlińskiego eventu mogliśmy posłuchać wywiadów z jednymi z najszybszych zawodników świata biegających w sprzęcie ASICS, poznać wyniki badań dotyczących pronatorów i nadpronatorów w populacji biegaczy oraz przetestować osobiście głównego bohatera wydarzenia – najpierw na macie, a potem na berlińskich ścieżkach. Nie zabrakło również środowiskowej integracji przy wieczornym grillu.

Podsumowując, był to bardzo ekscytujący i pracowity dla wszystkich dzień, podczas którego przyjrzeliśmy się bliżej ASICS GEL-KAYANO 30 i jego wyjątkowym właściwościom oraz mogliśmy się zintegrować ze społecznością japońskiej marki. Sam but wart jest uwagi przede wszystkim ze względu na użyte w nim technologie: 4D Guidance System, Pure GEL i FF Blast+.

Kilka słów o technologii

Na uwagę zasługuje już ten pierwszy, czyli system, którego rolą jest wsparcie stopy przez cały czas biegu. Docenią to zwłaszcza nadpronatorzy, którym noga z natury ucieka do środka. Dziś mają dużą, ale nienachalną pomoc w postaci systemu, który operuje w czterech, a nie jak dotąd w trzech wymiarach: poza szerokością, długością i głębokością jest to również czas, gdyż to właśnie on działa na niekorzyść aparatu ruchu. Zastosowane przez ASICS rozwiązanie pozwoliło bowiem na skrócenie czasu przebywania zmęczonej stopy w nadpronacji, przynosząc biegaczowi ten wspomniany wielokrotnie komfort, który jako hasło przewodnie przyświecał niemal wszystkim prelekcjom podczas wydarzenia.

asics01
Premiera ASICS GEL-KAYANO 30 - relacja z eventu w Berlinie 17

Ale na ten owiany sławą od pierwszych minut spotkania komfort pracuje również technologia Pure GEL, która zastąpiła dotychczasową poduszkę żelową pod stopą. Jeśli dodamy do tego świetnie sprężynującą piankę FF BLAST PLUS ECO i 4 milimetry wysokości więcej współgrające ze sobą w podeszwie środkowej, znajdziemy odpowiedź na pytanie, skąd w ASICS GEL-KAYANO30 tak dobra amortyzacja i płynne przetaczanie stopy, wsparcie odczuwalne zwłaszcza przez nadpronatorów i ten komfort – od początku do końca biegowego ruchu. Jeśli więc szukacie buta na długie wybiegania w treningu (pół)maratońskim lub potrzebujecie buta uniwersalnego do codziennych treningów, rozważcie ASICS GEL-KAYANO30. Użyte w nim technologie wynikające z wieloletniego doświadczenia marki oraz modny design są na tyle warte uwagi, by dać mu szansę.

Szczegółowa recenzja ASICS GEL-KAYANO 30 już niebawem!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
TechnoGym Run - bieżnia do domowego użytku w cenie samochodu
Następny wpis
Trwają zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Poznaliśmy oficjalną koszulkę biegu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu