1 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 11. Półmaraton Dwóch Mostów, który odbędzie się 11 września 2022 roku. W biegu ze startem z Mostu Legionów Józefa Piłsudskiego i metą na Starym Rynku będzie mogło wziąć udział 650 osób. 

W drugi weekend września odbędzie się jedenasta edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów”. Wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swoich sił na tym dystansie – w Płocku – w jednym z najstarszych miast w Polsce a najstarszym na Mazowszu. Będzie to nie tylko pasjonująca sportowa rywalizacja, ale również świetna okazja do zwiedzenia, pięknie położonego na ponad 50-metrowej nadwiślańskiej skarpie, Książęcego Miasta Płocka. 

ZAPISY

Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane są do 6 września 2022 r. do godz. 23:59. Zgłoszenia do biegów przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy w panelu rejestracyjnym dostępnym na stronie internetowej: www.foxtersport.pl, zawierający dane osobowe oraz kontaktowe.

Opłata startowa wynosi:

  • od 01.06.2022 r. do 31.07.2022 r. – bieg główny 70 zł, bieg towarzyszący 50 zł
  • od 01.08.2022 r. do 06.09.2022 r. – bieg główny 90 zł, bieg towarzyszący 70 zł,
  • z opłaty startowej zwolnione są osoby powyżej 70 roku życia

Organizatorzy wyznaczyli limit startujących – 500 osób. Dodatkowo, po raz kolejny w ramach tej imprezy, odbędzie się bieg pn. „½ Dwóch Mostów” – na dystansie 11, 5 km (po jednej pętli trasy półmaratonu). Limit startujących na krótszym dystansie to 150 osób. Dla obu tych biegów przewidziano wspólny start. 

Trasa 11. Półmaraton Dwóch Mostów jest ciekawa i może stanowić wyzwanie.
Trasa Półmaratonu Dwóch Mostów jest ciekawa i może stanowić wyzwanie.

TRASA

11. edycja Półmaratonu Dwóch Mostów to start z historycznego mostu, który został wybudowany w 1938 roku. Blisko 700-metrowa przeprawa chyli się z wysokiej, ponad 50-metrowej skarpy w stronę płaskiego lewego brzegu na Radziwiu. Między przyczółkami jest osiem metrów różnicy. To będzie jeden z punktów, który pozwoli biegaczom spojrzeć na najszerszy na całej swojej długości odcinek Wisły.

Specyfika trasy sprawia, że nie jest typowym biegiem ulicznym –  wiedzie po różnorodnej nawierzchni, z wykorzystaniem również naturalnego podłoża. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania. 

Trasa tegorocznej edycji półmaratonu i biegu towarzyszącego przedstawia się następująco: 

Długość tras:

  • biegu głównego –21,0975 km
  • biegu towarzyszącego – około 11 km

Trasa biegu głównego: Most Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Most Legionów Piłsudskiego– Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Tumska – Plac Narutowicza – Teatralna –Małachowskiego – Stary Rynek (meta). 

Trasa  biegu towarzyszącego: Most Legionów Piłsudskiego (start) – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Tumska – Plac Narutowicza – Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek (meta).

Prezentacja trasy video: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/videos/3170478386498646 

Zawodników w biegu głównym obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 180 minut, natomiast biegu towarzyszącego – 90 minut. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11:45. Trasa oznaczona będzie co 1 km.

KLASYFIKACJE

W 11. Półmaratonie Dwóch Mostów będą prowadzone następujące klasyfikacje zawodników:

– w biegu głównym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn

3) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

4) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

5) Klasyfikacja drużynowa

6) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

7) Klasyfikacja Fizjoterapeutek i Fizjoterapeutów 

– w biegu towarzyszącym:

1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

2) Klasyfikacja płocczan i płocczanek

3) Klasyfikacja osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn

4) Klasyfikacja Fizjoterapeutów

5) Klasyfikacja Honorowych Dawców Krwi

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. specjalnie zaprojektowana koszulka treningowa.

W ramach udziału w zawodach zawodnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, posiłki regeneracyjne, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Jak w poprzednich latach biegaczy do boju będzie zagrzewać energetyczna muzyka. W tym roku będzie to zespół ze Szkoły Muzycznej. 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/

Zapisy: https://foxter-sport.pl/11.-PDM 

Organizatorzy:  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o. o. , Gmina Miasto Płock oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

Płock to jedno z najstarszych miast w Polsce a najstarsze na Mazowszu.
Płock to jedno z najstarszych miast w Polsce a najstarsze na Mazowszu.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>