fbpx
Fot Piotr Rychter 1

Biegacze znają ją jak własną kieszeń – oto trasa 22. Poznań Maratonu!

Doświadczeni biegacze znają ją na pamięć, a nowym uczestnikom z pewnością przypadnie do gustu. Trasa 22. Poznań Maratonu będzie identyczna jak rok temu. Maratończycy tradycyjnie wystartują z ul. Grunwaldzkiej, a zakończą swoje zmagania na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ze względu terminu wyborów parlamentarnych ustanowionych w dniu startu 22. Poznań Maratonu, bieg odbędzie się tydzień później, niż planowano, czyli 22 października.

22 Poznan Maraton 2022 02
Trasa 22. Poznań Maratonu

– Poznańska trasa jest dobra zarówno dla debiutantów, jak i starych wyjadaczy – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor 22. Poznań Maratonu. – Początkującym biegaczom nie przysporzy ekstremalnych trudności, a doświadczonym maratończykom umożliwi poprawę wyśrubowanych życiówek.  Mając w pamięci świetne zeszłoroczne wyniki, postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie z ubiegłej edycji Poznań Maratonu.

22. Poznan Maraton profil topograficzny
22. Poznań Maraton

Zawodnicy po starcie na ul. Grunwaldzkiej wyruszą w stronę Enea Stadionu. Ulicami Bułgarską i Bukowską będą kierować się w stronę Portu Lotniczego Ławica. Kolejne kilometry trasy poprowadzą ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką. Dalej Poznań Maraton pobiegnie, ulicami Jugosłowiańską, Arciszewskiego i Hetmańską aż do Ronda Starołęka. Następnie biegacze skierują się na Rataje (Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Piaśnicka, Chartowo), a biegnąc ulicą Baraniaka, będą wypatrywać Toru Regatowego Malta. Ulicą Jana Pawła II biegacze udadzą się w stronę Ronda Śródka. Dalsza część trasy przebiegnie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego. Docierając do Alei Wielkopolskiej, zawodnicy znajdą się na Sołaczu. Ostatnie 10 kilometrów przebiegnie ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską oraz Grunwaldzką, z której w okolicach Bałtyku zawodnicy skręcą na teren Targów, by finiszować  na Placu Marka.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej marathon.poznan.pl/ i mediów społecznościowych, gdzie zamieszczane są na bieżąco wszelkie informacje dotyczące trasy 22. Poznań Maratonu.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Katarzyna Gogler Fotografia Chudy Wawrzyniec 2022 II 12 1

Beskidy Run Challenge – łączą siły dla promocji biegania w Beskidach

Następne
mw mini maraton 27

Wystartowały zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton!

Powiązane artykuły

6 x babia wierchy beskidu sadeckiego i goniacki w bialce w gorach biegamy z regatta 11
Czytaj dalej

6 x Babia, wierchy Beskidu Sądeckiego i „goniacki” w Białce – w górach biegamy z Regattą

Co łączy Lubuski Bieg Truskawki i wielodyscyplinowe zawody psów sportowych Dog Games? Albo wyścigi wózków w chodzie BuggyGym oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie? Są to wszystko imprezy odbywające się w ramach programu Regatta Rusz się!, skierowanego do wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. 20 000 uczestników i ponad 80 wydarzeń sportowych, które odbyły się do tej pory, poza tym cenne nagrody, vouchery na zakup odzieży, świetna atmosfera i wspaniała zabawa dla całych rodzin – czy to przekonuje cię, by wziąć w niej udział?
polmaraton koszalin zarezerwuj sobie czas 22 maja 1016 04
Czytaj dalej

Półmaraton Koszalin – zarezerwuj sobie czas 22 maja 2016

W dniu 22 maja 2016 r w Koszalinie odbędzie się bieg uliczny na dystansie 21,1km (Półmaraton Koszalin) oraz 10km (Bieg Wenedów). Impreza zorganizowana przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej wplata się w Dni Koszalina i organizowana jest w ramach obchodów 750-leci miasta.
gdanskcoverfoto
Czytaj dalej

Biegasz, ale nie jesteś maratończykiem? Gdańsk ma dla Ciebie ciekawe alternatywy

14 kwietnia 2019 roku wystartuje piąta edycja Gdańsk Maratonu, imprezy trzykrotnie z rzędu wybranej jako najlepsza w Polsce. Rywalizacji na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów towarzyszyć będą dodatkowe biegi: Sztafeta Maratońska oraz „Gdańsk na piątkę”. To świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą poczuć wyjątkową atmosferę biegowego święta, ale potrafią mierzyć siły na zamiary.