fbpx
1024x680 100

Trasa 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Rynek Główny czeka na biegaczy

Już za nieco ponad miesiąc czeka nas 9. Cracovia Półmaraton Królewski. Na liście startowej wydarzenia jest ponad 6500 osób. Limit zgłoszeń to 8000. Prezentujemy trasę, którą 8 października pokonają biegacze.

Trasa 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, podobnie jak trasa Cracovia Maraton, w dużej mierze prowadzi #zhistoriąwtle. Mimo że w tym roku musiała zostać zmieniona w związku z remontami w rejonie Mostu Dębnickiego, nadal nie brakuje zabytków oraz malowniczych ulic i deptaków Krakowa. Dodatkową atrakcją ponownie jest oczywiście meta na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków, gdzie biegacze będą finiszować w blasku świateł. Start już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed największą halą widowiskowo-sportową w Polsce, która po raz kolejny będzie też bazą imprezy.

Trasa 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Uczestnicy półmaratonu przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Floriańską, a następnie podążą ul. Grodzką i ul. Podzamcze obok Wawelu.

Pokonując dystans 21 km i 97,5 m, biegacze zobaczą najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki, św. Apostołów Piotra i Pawła, Na Skałce i inne. W zasięgu wzroku będą mieć także charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – poza TAURON Areną Kraków, m.in.  Kładkę im. Ojca L. Bernatka, Ogród Botaniczny, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Spotkają też Smoka Wawelskiego!

Trasa 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego posiada atest World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS.

Mapa i opis trasy 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zgłoszenia do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego przyjmowane są TUTAJ.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
medal 61BW 2

Wyjątkowy bieg, wyjątkowe medale – ostatnie chwile, żeby zapisać się do 61. Biegu Westerplatte

Następne
lR2juIOA

Mały Wielki Bieg, czyli Nationale-Nederlanden Mini Maraton - wydarzenie idealne dla twojego dziecka!

Powiązane artykuły

maraton podhalanski po raz ostatni 02
Czytaj dalej

Maraton Podhalański po raz ostatni!

Przygotowania do IV edycji Maratonu Podhalańskiego idą pełną parą. Już za niespełna miesiąc odbędzie się najdłuższy asfaltowy bieg na Podhalu. Niestety... odbędzie się po raz ostatni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM