fbpx
1 1

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich – Gorce Ultra Trail

 Przed nami kolejna – już 8. – edycja Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail®. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6.08.2023 r., czyli tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Bazą wydarzenia będzie po raz kolejny Ochotnica Dolna, gdzie znajdzie się Biuro Zawodów oraz start i meta wszystkich dystansów.

W tym roku zawodnicy będą mogli ponownie wybrać spośród 8 dystansów o długości od 5 do 163 km, natomiast nowością tegorocznej edycji będzie klasyfikacja drużynowa. Po 2 latach przerwy do programu wydarzenia  wrócą również biegi dla dzieci czyli “Biegi Dziupiontek i Chodoków”.

Gorce Ultra-Trail® to wyjątkowy festiwal biegów górskich, gdzie sport amatorski, regionalna kultura i tradycyjna muzyka spotykają się na jednym wydarzeniu . Trasy prowadzą w okolicach  wyniosłych  wież widokowych, przez zachwycające pięknem tereny Gorczańskiego Parku Narodowego. Na stromych podbiegach i szybkich zbiegach zawodnicy mijają leśne okolice, górskie potoki i łąki pełne kwiatów, z których rozpościerają się widoki na majestatyczne Tatry. Charakterystyczna dla GUT jest oprawa muzyczna: z serc płynąca muzyka podhalańskich Górali. Przyjazd w Gorce to także doskonała okazja do poznania smaku lokalnych produktów i degustacji potraw serwowanych przez przesympatyczne Panie z kilku Kół Gospodyń Wiejskich. Jak wynika z doniesień biegaczy, jednym z najatrakcyjniejszych elementów tras letniego Gorce Ultra-Trail są górskie potoki, które schładzają rozgrzane przez wysiłek nogi. Bieganie w górach to wyjątkowa przygoda, która daje szansę każdemu zmierzyć się ze swymi słabościami i  odkrywać pokłady wewnętrznej mocy! 

HARMONOGRAM STARTÓW:

piątek 4 sierpnia 2023

 • GUT 5 km: bieg pod górę w stylu alpejskim
 • GUT 163 km: najdłuższy, dla najbardziej zaawansowanych uczestników

sobota 5 sierpnia 2023 – dzień “ultra i prawie ultra”

 • GUT 102 km: ok. 4250 m przewyższenia, dla zaawansowanych zawodników
 • GUT 84 km: ok. 4030 m przewyższenia, dla biegaczy zaawansowanych, trasa wymagająca technicznie
 • GUT 48 km: ok. 2380 m przewyższenia, dla średniozaawansowanych biegaczy i debiutantów ultra
 • GUT  33 km: ok. 1570 m przewyższenia, dla tych, którzy nie czują się jeszcze na siłach, żeby wystartować na dystansie ultra, ale 20 km “to już za mało”

niedziela 6 sierpnia 2023 – dzień “krótkich dystansów”:

 • GUT 20 km Ochotnica Challenge: piękna trasa dla szybkich biegaczy lub górskich debiutantów, z punktem kontrolnym na gorczańskiej wieży
 • GUT 12 km:doskonały dystans na początek biegowej przygody, zwłaszcza, że trasa po krótkim podejściu prowadzi głównie w dół, wprost na metę w Ochotnicy Dolnej
 • Bieg Dziupiontek i Chodoków

Trasy biegów Gorce Ultra-Trail prowadzą przez 3 powiaty (nowotarski, limanowski i nowosądecki), 9 gmin (Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Mszana Dolna, Dobra, Niedźwiedź,  Kamienica, Łącko, Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem) i 3 nadleśnictwa, a trasa koronnego dystansu GUT 102 biegnie przez Gorczański Park Narodowy i ma  limit zawodników ze względu na ochronę przyrody parku.

2
Gorce Ultra Trail

Coraz więcej biegaczy z regionu 

Na listach startowych GUT z roku na rok pojawia się coraz większa liczba biegaczy z gmin, na terenie których odbywa się festiwal. Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej, Kasinki, Krościenka i Mszany coraz chętniej wychodzą z roli tylko obserwatorów wydarzenia i sami stają na linii startu! Wskazuje to na aktywizację sportową mieszkańców okolicznych wsi, co jest ważnym krokiem w stronę utrzymania zdrowia i dobrej formy fizycznej. Rokrocznie wzrasta także liczba wolontariuszy z regionu, szczególnie dzieci i młodzieży!

Klasyfikacje i nagrody

Na wszystkich dystansach obowiązują klasyfikacje OPEN Kobiet (K) i Mężczyzn (M), a dodatkowo będzie miała miejsce klasyfikacja w kategoriach wiekowych K/M: do 35 lat, 36-45 lat, 46-55 lat oraz 56+ (nie dotyczy to biegów GUT 163 i GUT 5).

3
Gorce Ultra Trail

Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe klasyfikacje i nagrody w kategoriach:

 • Najstarszy Ultras – który ukończy dystans ultra:

GUT 163, 102, 84 lub 48 (K/M)

 • Mieszkaniec gminy Ochotnica Dolna: dystanse GUT 20 i GUT 12, miejsca I-III K/M
 • Klasyfikacja drużynowa (odrębny regulamin)

Nagrodzeni zostaną zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji OPEN K/ M na wszystkich dystansach oraz zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych biegów wymienionych wyżej.

4
Gorce Ultra Trail

Na dystansie GUT 163 (100 mil) statuetki otrzymają zawodnicy z miejsc I – VI OPEN K/M.

Pakiet startowy

W ramach pakietu startowego każdy biegacz otrzyma dedykowany komin z logo wydarzenia, imienny numer startowy, pamiątkowy medal na mecie za ukończenie biegu, upominki od Partnerów imprezy, punkty żywieniowe (szczegóły w Regulaminie), specjalnie przygotowane na GUT piwo OWCA RUN od Partnera GUT – Browaru Podgórz, a także wodę i posiłki na trasie oraz mecie biegu.

5
Gorce Ultra Trail

Atrakcje i Miasteczko Biegowe

Podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail czekać będą na biegaczy i osoby towarzyszące liczne atrakcje w Miasteczku Biegowym. 

Będzie można skosztować między innymi wyjątkowych kulinariów ochotnickich przygotowanych przez sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz odwiedzić stoiska z lokalnymi produktami.

Przyjedź, pobiegnij i… zakochaj się w Gorcach!

Organizatorzy VIII Gorce Ultra-Trail serdecznie zapraszają na święto biegania w Gorcach!

Aktualne informacje dotyczące wydarzenia są na bieżąco umieszczane na stronie facebookowej https://www.facebook.com/gorceultratrail

_____________________________________

INFORMACJE W PIGUŁCE

Termin i miejsce: 

4-6 sierpnia 2023, Ochotnica Dolna (województwo małopolskie) 

Zapisy:

 • online: do 28 lipca 2023 (piątek)
 • 4-6 sierpnia: Biuro Zawodów w Ochotnicy Dolnej

Dystanse: 163/102/84/48/33/20/12/5 km

Regulamin: https://gorceultratrail.pl/regulamin/ 

Pakiet startowy: komin z logo biegu, imienny numer startowy, pamiątkowy medal na mecie, woda, posiłek regeneracyjny oraz upominki od Partnerów wydarzenia

Informacje szczegółowe: www.gorceultratrail.pl 

Media i sponsorzy: info@runvegan.pl

Najbardziej aktualne informacje – na FB: https://www.facebook.com/gorceultratrail

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
32BPW 23 PREZENTACJA MEDALU

Oto medal 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Zapisy na kultowy, wieczorny bieg na dwóch dystansach trwają!

Następne
net 25

Trwają zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską!

Powiązane artykuły

biegi tylko dla kobiet planuj tu swoj debiut 01
Czytaj dalej

Biegi tylko dla kobiet? Planuj tu swój debiut!

Wciąż zastanawiasz się nad startem w zawodach, ale strach Cię paraliżuje i uważasz, że nie dasz rady? Zadebiutuj w biegach kobiet! Takie kolorowe imprezy odbywają się na całym świecie oraz w kilku miastach w Polsce, gdzie bardziej niż o sam wynik chodzi o idee i niesamowitą atmosferę.
kopiec
Czytaj dalej

Niecodzienne wydarzenie – I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Już 8 października br. w godzinach 15:00 – 22:00 odbędzie się pierwszy, niesamowicie klimatyczny Bieg Pamięci, odbywający się na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie zachowa swój patriotyczny charakter, dzięki licznym inscenizacjom walk powstańczych obecnych w okolicach startu, jak i na trasie biegu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM