fbpx
Ruszyła dziesiąta edycja CITY TRAIL

Ruszyła dziesiąta edycja CITY TRAIL!

Poznań i Szczecin otworzyły dziesiąty, ogólnopolski sezon największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Weekendowe biegi (8-9 października) przyciągnęły blisko 1350 uczestników – ponad 900 w biegu głównym na dystansie 5 km oraz 430 w biegach CITY TRAIL Junior. Kolejny weekend (15-16 października) to zawody w Olsztynie oraz Trójmieście – z dodatkowymi atrakcjami dla seniorów. Cykl potrwa do 26 marca 2023. Zwieńczeniem niemal półrocznej rywalizacji będzie ogólnopolski finał – CITY TRAIL Gold.

Poznań

Pierwszy w edycji bieg, który odbył się w Poznaniu nad jeziorem Rusałka ukończyło 527 osób. Równych sobie nie miał najszybszy w poprzedniej edycji – Sebastian Nowicki, który otarł się o rekord trasy. Wynik Sebastiana to 14:44 (rekordowy wynik czas 14:41).

– To było moje najlepsze otwarcie sezonu w CITY TRAIL, mimo że jestem w bardzo spokojnym treningu. W sierpniu miałem przerwę – roztrenowanie. Natomiast we wrześniu złapało mnie przeziębienie, miałem spore kłopoty z zatokami, kiepsko funkcjonowałem. Tym bardziej cieszy, że w takim okresie jestem w stanie pobiec tak szybko – podkreślił na mecie Sebastian Nowicki. – Brakuje mi rywalizacji ramię w ramię na poznańskiej trasie, więc poważnie myślę nad wrocławskim CITY TRAIL, gdzie startują zawodnicy, którzy na pewno zmuszą mnie do walki o wynik do ostatniego metra. Najpierw jednak chciałbym poprawić poznański rekord.

Drugie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak (15:31), a trzeci był Błażej Wytwer (15:35).

Rywalizacja kobiet to – podobnie, jak w przypadku mężczyzn – dominacja jednej zawodniczki – Pauliny Stempniak.  

Naprawdę porządnie się dzisiaj zmęczyłam. To był mój drugi bieg w CITY TRAIL i uzyskałam zdecydowanie lepszy czas niż podczas debiutu przed rokiem – podkreśliła najszybsza zawodniczka sobotniej przełajowej piątki – Paulina Stempniak

CITY TRAIL 2022. Fot. Piotr Krawczuk.
CITY TRAIL 2022. Fot. Piotr Krawczuk.

Wynik Pauliny to 18:04. Drugą na mecie była Aleksandra Bereśniewicz (18:51), a trzecią lokatę wywalczyła Hania Jaraszkiewicz (19:10). 

Swoją rywalizację miały także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło niemal 300 uczestników.

Kolejne zawody w Poznaniu są zaplanowane są na 5 listopada. Poznańska odsłonę cyklu wpiera Miasto Poznań. 

Szczecin

Szczecińscy biegacze rozpoczęli sezon 2022/2023 dzień po Poznaniu. Na  urozmaiconej trasie nad Jeziorem Szmaragdowym rywalizowało 387 biegaczek i biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 130 młodych sportowców. 

Triumfatorem biegu został Konrad Majdziński, którydotarł do mety w czasie 16:32. Drugie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak (17:20) – drugi również w sobotniej odsłonie poznańskiego CITY TRAIL. – Organizatorzy często podkreślają, że trasa w Szczecinie jest znacznie bardziej urozmaicona niż ta w Poznaniu, gdzie startuję od lat, więc postanowiłem sprawdzić to na własne skórze. Sprawdziłem i potwierdzam. Trasa jest wymagająca, to zupełnie inne bieganie niż nad poznańską Rusałką, gdzie jest płasko i bez większych trudności. Pewnie gdybym wygrał dzisiejszy bieg spodobałoby mi się bardziej i zastanowiłbym się nad częstszymi startami również w Szczecinie. Nie wygrałem, więc chyba na razie pozostanę przy bieganiu w rodzinnym Poznaniu – mówił na mecie zawodnik.

CITY TRAIL 2022. Fot. Piotr Oleszak.
CITY TRAIL 2022. Fot. Piotr Oleszak.

Trzeci był Szymon Belgrau (z wynikiem 17:26), który podobnie, jak Wiktor Maćkowiak zna zarówno szczecińską, jak i poznańską trasę CITY TRAIL – w poprzednich edycjach zwyciężał w obu lokalizacjach. 

W rywalizacji kobiet najszybszą była Justyna Grzywaczewska (z ekipy organizacyjnej CITY TRAIL) z czasem 20:09. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (20:24), a trzecia była Ewelina Kowalik (21:13). 

Wśród biegaczy był Marcin Krześniowski, który postanowił tym razem przede wszystkim dobrze się bawić i wystartował… w klapkach basenowych! – Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Jestem zadowolony z wyniku i z mojego obuwia – klapki dały radę! Ale kolejny bieg będzie już na poważnie – zaznaczył biegacz. Czas Marcina (w klapkach) to 24:49.

Drugi bieg sezonu w Szczecinie odbędzie się 6 listopada. Szczecińską odsłonę cyklu wpiera Miasto Szczecin.

Strefa Seniora podczas biegów

W weekend 15-16 października biegi CITY TRAIL odbędą się w Olsztynie oraz Gdańsku. Imprezy rozpoczną akcję skierowaną do rodziców i dziadków biegaczy, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów poznańskiego Centrum Ruchu BODY WORK. Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych. 

Zapisy trwają

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 miastach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Miasta CITY TRAIL to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.  Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi w jednej lokalizacji. 

Zapisy do biegów oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

CITY TRAIL to też biegi dla dzieci. Fot. Piotr Oleszak.
CITY TRAIL to też biegi dla dzieci. Fot. Piotr Oleszak.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Biegaj w zawodachi pomagaj młodym lekkoatletom!

Biegaj w zawodach i pomagaj młodym lekkoatletom!

Następne
8. Cracovia Półmaraton Królewski: ruszyły zapisy!

Przed nami jesienne święto biegania w Krakowie!

Powiązane artykuły