fbpx
cropped sila nowoczesnosci i szacunek do tradycji – nadciaga 41 pzu maraton warszawski 04

Siła nowoczesności i szacunek do tradycji – nadciąga 41. PZU Maraton Warszawski!

Tegoroczny 41. PZU Maraton Warszawski wbiega w swoją piątą dekadę, cały czas będąc biegową wizytówką stolicy. Nieprzerwanie od 40 lat warszawski bieg maratoński wyznacza nowe standardy organizacyjne w naszym kraju, a także adaptuje najnowsze trendy, na stałe wprowadzając je do imprez biegowych.

Już od 1979 roku i pierwszej edycji Maratonu Warszawskiego można było zaobserwować innowacyjne podejście organizatorów do imprez biegowych. Na start zaproszono zarówno profesjonalnych biegaczy jak i amatorów, co zdecydowanie pomogło w promowaniu biegów długodystansowych, jako dyscypliny sportowej dla każdego.

sila nowoczesnosci i szacunek do tradycji – nadciaga 41 pzu maraton warszawski 01

Dzięki przyjaznemu podejściu do uczestników i nowej, jak na nasz kraj, formule Maraton Warszawski każdego roku przyciągał coraz większą liczbę pasjonatów biegania, co zachęciło organizatorów do wprowadzania nowinek. W krajobraz imprezy na stałe wkomponowali się już „pacemakerzy”, którzy swój debiut zaliczyli w 2003 roku, a ich rolą niezmiennie jest odpowiednie narzucenie tempa biegu tak, by grupa którą prowadzą osiągnęła konkretny rezultat. Podążając za trendami, tego samego roku na trasie mogliśmy zaobserwować specjalne oznaczniki trasy, rozstawione już kilka dni przed imprezą. Ten konkretny element wymagał jednak dopracowania, gdyż – jak się okazało na trasie – część oznaczeń została rozkradziona jeszcze przed startem biegu. Naukę z tej historii organizatorzy wyciągnęli już podczas następnej edycji, przy okazji której wprowadzono także specjalne punkty kibicowania z bębniarzami czy muzyką na żywo, zagrzewającą dodatkowo wszystkich zawodników. Z czasem rozwiązania te stały się standardem, który wzbogaca wiele imprez biegowych.

sila nowoczesnosci i szacunek do tradycji – nadciaga 41 pzu maraton warszawski 03

Swój wkład w popularyzację formuły maratońskiej miał też Jerzy Skarżyński – jeden z najlepszych polskich maratończyków w historii, który ułożył specjalny plan przygotowań do biegu dostępny w internecie bezpłatnie dla każdego uczestnika Maratonu Warszawskiego. Profesjonalne przygotowanie jak i stałe wsparcie organizatorów na trasie, chociażby w formie stałych punktów odżywczych dla biegaczy, skutecznie pomogło rozpropagować biegi maratońskie jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu dostępną dla każdego.

sila nowoczesnosci i szacunek do tradycji – nadciaga 41 pzu maraton warszawski 02

Zapisy>>>TUTAJ.

W tym roku, jeden z największych biegów długodystansowych w naszej części Europy, chcąc nawiązać do swojej tradycji uświetniony będzie premierowym pokazem dokumentalnego filmu opisującego ponad 40-letnią historię Maratonu Warszawskiego. Unikalne, wcześniej niepublikowane materiały, a w nich między innymi wspomnienia biegaczy, będą dostępne w formie około 20-minutowej produkcji na pokazach specjalnych, a także, w późniejszym terminie, w telewizji Już niebawem oficjalna prezentacja trasy 41. PZU Maratonu Warszawskiego, a my zapraszamy wszystkich do zapisów na stronie internetowej biegu jeszcze dziś.

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszamy 👇👇👇

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
cropped adidas celebruje technologie boost i prezentuje ultraboost 19 w nowej kolorystyce 01

adidas celebruje technologię BOOST i prezentuje ULTRABOOST 19 w nowej kolorystyce

Następne
cropped wrzesniowe bieganie w plocku konkurs 002

Wrześniowe bieganie w Płocku - 8. Półmaraton Dwóch Mostów to propozycja na jesienne starty

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM