Rozpoczynamy odliczanie do startu – WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już jutro, 3 maja dziesiątki tysięcy biegaczy z całego świata w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach wezmą udział w drugiej edycji biegu Wings for Life World Run. Biegacze wystartują w tym samym czasie, o godzinie 13:00 czasu polskiego w 35 krajach na 6 kontynentach. 100% środków zebranych podczas tego globalnego biegu, w którym meta goni zawodników, zasili konto fundacji Wings for Life zajmującej się wspieraniem badań nad wynalezieniem skutecznej metody leczenia uszkodzonego rdzenia kręgowego. Na starcie w Poznaniu staną m.in.: Agnieszka Więdłocha, Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński i Adam Małysz.

Inauguracyjny bieg w 2014 roku odniósł spektakularny sukces, gromadząc ponad 35 tysięcy zawodników, zbierając ponad 3 miliony euro i zmieniając oblicze wyścigów biegowych. W Polsce na starcie stanęło wówczas ok 1200 zawodników, a już w najbliższą niedzielę będzie ich co najmniej dwukrotnie wiecej! Nowością tegorocznej edycji jest to, że w zawodach udział wezmą również osoby poruszające się na wózkach. Wśród nich będzie Julia Torla – Miss Polski na wózku 2014.

Niezwykłą cechą charakteryzującą to sportowe wydarzenie jest „ruchoma linia mety”, która będzie ścigała uczestników. Bieg rozpocznie się dokładnie o 11.00 czasu UTC (13:00 w Polsce) i zakończy wtedy, kiedy ostatni biegacz i biegaczka zostaną minięci przez Samochód Pościgowy. Samochody wystartują równocześnie, na każdej z 35 tras, 30 minut po sygnale startowym. W Polsce za kierownicą „ruchomej mety” ponownie usiądzie kierowca rajdowy Michał Kościuszko, w Hiszpanii Marc Coma, a w Rumunii Felix Baumgartner. W 2014 roku, po pięciu godzinach na „globanej trasie” pozostało tylko 3 uczestnków. Ostateczna różnica pomiędzy światowym zwycięzcą Wings for Life World Run w Austrii, a uczestnikiem startującym po drugiej stronie kuli ziemskiej – w Peru, który zajął drugie miejsce, wyniosła zaledwie 90 metrów.

rozpoczynamy-odliczanie-do-startu-wings-for-life-world-run-0120140504-0003

Światowym zwycięzcą pierwszej edycji był Lemawork Ketema, Etiopczyk, który pokonał dystans 78,58 km, a wśród zawodniczek najlepsza okazała się Elise Selvikvag Molvik, Norweżka uciekająca przed Samochodem Pościgowym aż przez 54,78 km. W Polsce triumfował Grzegorz Urbańczyk z pokonanym dystansem 49,08 km oraz Agnieszka Głomb z wynikiem 38,81 km. Nasi laureaci w nagrodę za te osiągnięcia mogli wybrać dowolną trasę biegu w tym roku i oboje jednomyślnie wybrali Melbourne, gdzie już przygotowują się do rywalizacji.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

W tym roku faworytem do zwycięstwa biegu w Poznaniu jest Kuba Wiśniewski – profesjonalny trener, który w 2014 roku w parze z Przemysławem Sobczykiem pobił rekord trasy jednego z najtrudniejszych górskich ultramaratonów w Polsce. Podczas Wings for Life World Run zamierza pokonać około 70 km. Jak jednak sam podkreśla, najważniejszy jest szczytny cel akcji.

rozpoczynamy-odliczanie-do-startu-wings-for-life-world-run-0120140504-0002

To niezwykłe wydarzenie, jakim z pewnością jest Wings for Life World Run, wspiera na całym świecie szereg znanych sportowców, aktorów i dziennikarzy. Wśród nich znaleźli się m.in. austriacki biegacz Christian Schiester, duńska mistrzyni Europy Ironman Camilla Pedersen, legenda narciarstwa Luc Alphand, chilijska modelka i prezenterka telewizyjna Javiera Acevedo, mistrz olimpijski Aksel Svindal, kierowca Formuły 1 Mark Webber oraz były kierowca Formuły 1 David Coulthard. W Polsce są nimi m. in. Monika Kuszyńka, Agnieszka Więdłocha, Adam Małysz, Jerzy Skarżyński, Adam Klein, Krystyna Guzik czy Monika Pyrek.

Udział w biegu Wings for Life World Run to gwarancja ogromnych emocji zarówno dla biegaczy, osób poruszających się na wózkach, ale i dla kibiców. Transmisję będzie można oglądać w Internecie i telewizji. W dniu biegu strona www.wingsforlifeworldrun.com zamieni się w interaktywne centrum umożliwiające pełne uczestnictwo w akcji. Na stronie pojawi się mnóstwo globalnych i lokalnych statystyk oraz ciekawostek! Będzie można śledzić wyniki biegaczy z całego świata, podglądać trasę, oglądać najciekawsze zdjęcia. W tym samym miejscu, przez cały czas będzie można śledzić transmisję na żywo. Przekaz telewizyjny wystartuje na godzinę przed biegiem, punktualnie o 12:00 czasu polskiego. W naszym kraju bieg będzie relacjonowany w TVN24 i TVN Meteo Active!

rozpoczynamy-odliczanie-do-startu-wings-for-life-world-run-0120140504-0001

Harmonogram WINGS FOR LIFE WORLD RUN – 3 MAJA 2015, NIEDZIELA

  • 11:30 – 12:00 – spotkanie drużyn z kapitanami (Miasteczko Wings for Life World Run, na placu przy rondzie, ul. Krańcowa)
  • 11:45 – 12:30 – wejście do oznaczonych boksów startowych, zgodnie z informacją otrzymaną w Biurze Zawodów
  • 12:30 – wspólna rozgrzewka w boksach startowych
  • 13:00 – start Wings for Life World Run

O WINGS FOR LIFE

Na całym świecie miliony ludzi uzależnionych jest od wózka inwalidzkiego po tym, jak doznali urazu rdzenia kręgowego, najczęściej w wyniku wypadku drogowego bądź upadku. Wings for Life to fundacja non-profit zajmująca się badaniami rdzenia kręgowego mającymi na celu wynalezienie terapii jego urazów. Od roku 2004 fundacja Wings for Life finansuje projekty badawcze i próby kliniczne na całym świecie. Pomimo tego, że leku nadal nie wynaleziono, wciąż odnotowujemy konsekwentne postępy. 3 miliony euro zebrane podczas inauguracyjnego Wings for Life World Run i wszystkie przyszłe dochody z wpłat wpisowych oraz sponsoringu tego globalnego wydarzenia biegowego pomogą fundacji osiągnąć ostateczny cel. Każdy krok postawiony w ramach Wings for Life World Run oraz Wings for Life World Run Selfie Run jest krokiem we właściwym kierunku – www.wingsforlife.com.