fbpx
Informacje prasowe

Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w imprezie biegowej

„Nie toleruję obojętności wobec krzywdy. Dzieci same sobie w kryzysowych sytuacjach nie pomogą . Są bezbronne . Potrzebują kogoś kto otoczy je opieką. Uczestnicząc w Waszych akcjach mam pewność ...
komitet ochrony praw dziecka zaprasza do udzialu w imprezie biegowej 01

Zapraszamy wszystkich – trwa kompletowanie Drużyn! „Nie toleruję obojętności wobec krzywdy. Dzieci same sobie w kryzysowych sytuacjach nie pomogą. Są bezbronne. Potrzebują kogoś kto otoczy je opieką. Uczestnicząc w Waszych akcjach mam pewność, że pieniądze które zostaną zebrane trafią dokładnie tam gdzie trzeba. To oficjalna, solidna organizacja. Dlatego od lat wspieram KOPD swoją aktywną obecnością”. 

Tak o swoim udziale w XII EKIDENIE i biegu na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka, mówi Patrycja Szczepanowska, aktorka. Patrycja jest Kapitanem Teamu, który pobiegnie na rzecz KOPD. Patrycja Szczepanowska, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczek, Michał Lesień- Głowacki pobiegną dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka – pobiegnij i Ty!

Obecnie zarejestrowało się 7 grup, a wśród nich drużyny właśnie Patrycji Szczepanowskiej, Krzysztofa Wieszczka oraz Tomka Barańskiego. W drużynie Patrycji pobiegnie także Michał Lesień- Głowacki.

Biegną dla nas również mamy, sportowcy, a także firmy czynnie wspierające naszą organizację. Ciągle napływają nowe zgłoszenia, ale wciąż czekamy na zgłoszenia biegaczy, którzy także zechcą zaangażować się w zbieranie środków na pokrycie kosztów pakietu startowego. 

Gdzie i kiedy?

Impreza odbędzie się 7-8 maja w Parku Szczęśliwickim, a udział weźmie łącznie tysiąc sześcioosobowych drużyn. Zapraszamy Rodziców, Opiekunów, Biegaczy – wszystkich, którzy lubią biegać, chcą dla nas pobiec i wesprzeć nasze działania.

To unikatowa możliwość połączenia zdrowego sposobu spędzenia czasu z możliwością wsparcia naszych podopiecznych. Zbieramy środki na wsparcie naszych podopiecznych, czyli pomoc psychologiczną, mediacyjną, prawną. Dzieci i ich rodziny, które trafiają do nas wymagają, potrzebują wsparcia specjalistów- psychologów, mediatorów, prawników. Staramy się ich wesprzeć. Ale tu niezbędna jest Państwa pomoc. Czekamy!

Informacje o EKIDENIE

W tym roku na Ekidenie po raz pierwszy zagości akcja #BiegamDobrze, dotychczas obecna na PZU Maratonie i Półmaratonie Warszawskim. Drużyny rejestrując się będą miały możliwość wybrania ścieżki charytatywnej, dzięki której ich udział ma szansę przełożyć się na finansową pomoc dla wybranej organizacji dobroczynnej..

W Ekidenie wezmą udział sztafety składające się z sześciu osób każda. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a pozostali – po 5 km. Łącznie cała drużyna pokonuje 42,195 km. Zawody odbędą się 7-8 maja i podzielone będą na cztery tury po 250 drużyn. Wyboru tury dokonuje kapitan w formularzu zgłoszeniowym. Wysokość opłaty startowej w przypadku ścieżki tradycyjnej wynosi 400 zł.

Organizatorem 12. Ekidenu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji znajdziesz tutaj, aby sie zapisać kliknij tutaj

Komitet Ochrony Praw Dziecka – kim jesteśmy?

Jesteśmy ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Nasza organizacja działa na rzecz dzieci od 1981 r. Byliśmy pierwszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej. Obecnie na terenie Polski znajdują się 23 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną i bezpłatną pomoc.

Co robimy?

Misją KOPD jest przede wszystkim ochrona praw i interesów dzieci oraz pomoc najsłabszym. Oferujemy m.in.:

  • kompleksową, bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i pedagogiczną dzieciom, ich rodzicom lub opiekunom
  • mediacje dla rodziców pozostających w konflikcie około rozwodowym
  • szkolenia dla pedagogów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, pracowników placówek opiekuńczo – wychowawczych
  • prowadzenie projektów, kampanii edukacyjnych,
  • współpracujemy z biznesem i organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz dzieci i ich rodzin

Jeśli chcesz nas wspomóc w działaniu prosimy o kontakt 

Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz

Szef działu PR I Pozyskiwania Środków

Tel. 505 045 679

[email protected]
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc - zapraszamy do Karpacza
Następny wpis
Profilaktyka ITBS, shin splints, kolana skoczka i rozcięgna podeszwowego z wykorzystaniem rolki
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu