Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w imprezie biegowej

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Zapraszamy wszystkich – trwa kompletowanie Drużyn! „Nie toleruję obojętności wobec krzywdy. Dzieci same sobie w kryzysowych sytuacjach nie pomogą. Są bezbronne. Potrzebują kogoś kto otoczy je opieką. Uczestnicząc w Waszych akcjach mam pewność, że pieniądze które zostaną zebrane trafią dokładnie tam gdzie trzeba. To oficjalna, solidna organizacja. Dlatego od lat wspieram KOPD swoją aktywną obecnością”. 

Tak o swoim udziale w XII EKIDENIE i biegu na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka, mówi Patrycja Szczepanowska, aktorka. Patrycja jest Kapitanem Teamu, który pobiegnie na rzecz KOPD. Patrycja Szczepanowska, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczek, Michał Lesień- Głowacki pobiegną dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka – pobiegnij i Ty!

Obecnie zarejestrowało się 7 grup, a wśród nich drużyny właśnie Patrycji Szczepanowskiej, Krzysztofa Wieszczka oraz Tomka Barańskiego. W drużynie Patrycji pobiegnie także Michał Lesień- Głowacki.

Biegną dla nas również mamy, sportowcy, a także firmy czynnie wspierające naszą organizację. Ciągle napływają nowe zgłoszenia, ale wciąż czekamy na zgłoszenia biegaczy, którzy także zechcą zaangażować się w zbieranie środków na pokrycie kosztów pakietu startowego. 

Gdzie i kiedy?

Impreza odbędzie się 7-8 maja w Parku Szczęśliwickim, a udział weźmie łącznie tysiąc sześcioosobowych drużyn. Zapraszamy Rodziców, Opiekunów, Biegaczy – wszystkich, którzy lubią biegać, chcą dla nas pobiec i wesprzeć nasze działania.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

To unikatowa możliwość połączenia zdrowego sposobu spędzenia czasu z możliwością wsparcia naszych podopiecznych. Zbieramy środki na wsparcie naszych podopiecznych, czyli pomoc psychologiczną, mediacyjną, prawną. Dzieci i ich rodziny, które trafiają do nas wymagają, potrzebują wsparcia specjalistów- psychologów, mediatorów, prawników. Staramy się ich wesprzeć. Ale tu niezbędna jest Państwa pomoc. Czekamy!

Informacje o EKIDENIE

W tym roku na Ekidenie po raz pierwszy zagości akcja #BiegamDobrze, dotychczas obecna na PZU Maratonie i Półmaratonie Warszawskim. Drużyny rejestrując się będą miały możliwość wybrania ścieżki charytatywnej, dzięki której ich udział ma szansę przełożyć się na finansową pomoc dla wybranej organizacji dobroczynnej..

W Ekidenie wezmą udział sztafety składające się z sześciu osób każda. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a pozostali – po 5 km. Łącznie cała drużyna pokonuje 42,195 km. Zawody odbędą się 7-8 maja i podzielone będą na cztery tury po 250 drużyn. Wyboru tury dokonuje kapitan w formularzu zgłoszeniowym. Wysokość opłaty startowej w przypadku ścieżki tradycyjnej wynosi 400 zł.

Organizatorem 12. Ekidenu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji znajdziesz tutaj, aby sie zapisać kliknij tutaj

Komitet Ochrony Praw Dziecka – kim jesteśmy?

Jesteśmy ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Nasza organizacja działa na rzecz dzieci od 1981 r. Byliśmy pierwszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej. Obecnie na terenie Polski znajdują się 23 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną i bezpłatną pomoc.

Co robimy?

Misją KOPD jest przede wszystkim ochrona praw i interesów dzieci oraz pomoc najsłabszym. Oferujemy m.in.:

  • kompleksową, bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i pedagogiczną dzieciom, ich rodzicom lub opiekunom
  • mediacje dla rodziców pozostających w konflikcie około rozwodowym
  • szkolenia dla pedagogów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, pracowników placówek opiekuńczo – wychowawczych
  • prowadzenie projektów, kampanii edukacyjnych,
  • współpracujemy z biznesem i organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz dzieci i ich rodzin

Jeśli chcesz nas wspomóc w działaniu prosimy o kontakt 

Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz

Szef działu PR I Pozyskiwania Środków

Tel. 505 045 679

m.stachowiak@kopd.pl