fbpx
przedstawiamy medal 11 pzu polmaratonu warszawskiego 01

Przedstawiamy medal 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Coraz bliżej 3 kwietnia i start 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. 60 dni przed imprezą organizatorzy zaprezentowali medal, który otrzymają biegacze po ukończeniu dystansu 21,0975 km. Zeszłoroczna …

Coraz bliżej 3 kwietnia i start 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. 60 dni przed imprezą organizatorzy zaprezentowali medal, który otrzymają biegacze po ukończeniu dystansu 21,0975 km. Zeszłoroczna edycja ustanowiła rekord frekwencji polskich biegów z liczbą 12 957 uczestników.

Luty to ostatni miesiąc podstawowej opłaty za udział w biegu: 80 zł za pakiet z koszulką bawełnianą i 115 zł za wariant z koszulką techniczną adidas. Od 1 do 20 marca opłaty rosną kolejno do 120/155 zł, a jeszcze później do 160/195 zł za pakiet.

przedstawiamy-medal-11-pzu-polmaratonu-warszawskiego-02

Do 15 lutego również przewidziany jest deadline na rejestrację w biegu ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Każdy na prywatnym koncie zbiórki musi do tego czasu zgromadzić sumę przynajmniej 300 zł.

#BiegamDobrze

Akcja #BiegamDobrze to największa w Polsce inicjatywa promująca charytatywną aktywność. Uczestnicy wybierają cel, tj. jedną z sześciu organizacji charytatywnych, na które chcą by przeznaczone były zebrane środki, a następnie promują w prywatnych kanałach swoje konto zbiórki, ustalają sobie cele i zadania do wykonania po osiągnięciu wyznaczonych progów. Zbierać można na rzecz: Fundacji Wcześniaki, WWF, Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis oraz Fundacji Rak’n’Roll. W dwóch ostatnich zbiórkach biegacze zebrali na cele charytatywne łącznie 350 tys. zł!

Do akcji w tym roku włączył się również dyrektor fundacji Marek Tronina, który pobiegnie we własnej imprezie po raz pierwszy. W związku z tym organizator Półmaratonu Warszawskiego zadeklarował, że spośród wpłacających na konto jego zbiórki wytypowana zostanie osoba pełniąca danego dnia honory dyrektora biegu: weźmie udział w odprawie zawodników z elity, będzie doglądać budowy całego miasteczka półmaratonu, udzieli wywiadu telewizyjnego, będzie odliczać minuty do startu, pojedzie autem organizatora przed czołówką biegu, weźmie udział w dekoracjach na scenie, a wreszcie – powita na mecie ostatniego uczestnika.

W tym roku Półmaraton wystartuje po raz pierwszy w historii z Placu Trzech Krzyży. Trasa prowadzić będzie Traktem Królewskim, przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, okolice Placu Piłsudskiego i Starego Miasta, Starą Pragę, Powiśle i Łazienki Królewskie. Biegacze przeprawią się na drugi brzeg Wisły Mostem Gdańskim a zawrócą Mostem Świętokrzyskim. Nutkę emocji wśród biegaczy wzbudza zwłaszcza zaplanowany na przedostatnim kilometrze podbieg ulicą Belwederską.

#OperacjaPółmaraton

Organizatorzy w tym roku zachęcają mniej doświadczonych biegaczy do podjęcia próby przebiegnięcia swojej pierwszej połówki poprzez akcję #OperacjaPółmaraton. Na dedykowanej stronie przedstawiane są narzędzia, plany treningowe i porady dla aspirujących Półmaratończyków. Dodatkowo co poniedziałek spod Stadionu Narodowego startuje dedykowany trening FMW runners przeznaczony dla mniej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bieganie i oddychanie w masce czy to mozliwe recenzja i test porownawczy masek antysmogowych firmy respro 01

Bieganie a oddychanie w masce antysmogowej - jaka relacja? Test porównawczy trzech masek marki Respro.

Następne
bieg zakochanych w koszalinie jestescie gotowi 03

Bieg Zakochanych w Koszalinie - jesteście gotowi?

Powiązane artykuły

nowosc blacroll booster rolka ktora wibruje 01
Czytaj dalej

Nowość Blacroll Booster – rolka, która wibruje

Blackroll Polska wprowadza do sprzedaży Blackroll BOOSTER, nowość w dziedzinie automasażu powięzi. Nowa rolka jest dalszym rozwinięciem klasycznego modelu rolki Blackroll. Wibrujący rdzeń został stworzony, aby wpasowywać się w środek rolki i zwiększać jej efektywność. Blackroll BOOSTER posiada szeroki zakres poziomów wibracji, łatwy do obsługi za pomocą dwóch guzików. Wibrujący silnik pasuje do każdego modelu rolki Blackroll o wymiarach 30 cm, dzięki czemu możesz uzyskać jeszcze większą różnorodność masażu. Napięcie jest precyzyjnie rozluźniane poprzez stymulację, obejmującą zarówno miejsce bólu, jak i otaczające je tkanki.
4 bmw polmaraton praski czolowi dlugodystansowcy na trasie 01
Czytaj dalej

4. BMW Półmaraton Praski – czołowi długodystansowcy na trasie

Mistrz Polski w maratonie Artur Kozłowski i czwarty zawodnik czempionatu Europy na dystansie 21 km 97 m Marcin Chabowski to tylko niektórzy z utytułowanych długodystansowców szykujących się do startu w BMW Półmaratonie Praskim. 2 września wieczorem na ulice prawobrzeżnej Warszawy wyruszy łącznie ponad 10 tysięcy biegaczy.
do wroclawia po zyciowki 01 04
Czytaj dalej

Do Wrocławia po życiówki

20 czerwca na ulice Wrocławia wybiegną uczestnicy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W tym roku na starcie stanie aż 7500 osób z 29 krajów świata. Bieg rozpocznie się o godz. 21.00. Start i meta...