Przedstawiamy medal 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Coraz bliżej 3 kwietnia i start 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. 60 dni przed imprezą organizatorzy zaprezentowali medal, który otrzymają biegacze po ukończeniu dystansu 21,0975 km. Zeszłoroczna edycja ustanowiła rekord frekwencji polskich biegów z liczbą 12 957 uczestników.

Luty to ostatni miesiąc podstawowej opłaty za udział w biegu: 80 zł za pakiet z koszulką bawełnianą i 115 zł za wariant z koszulką techniczną adidas. Od 1 do 20 marca opłaty rosną kolejno do 120/155 zł, a jeszcze później do 160/195 zł za pakiet.

przedstawiamy-medal-11-pzu-polmaratonu-warszawskiego-02

Do 15 lutego również przewidziany jest deadline na rejestrację w biegu ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Każdy na prywatnym koncie zbiórki musi do tego czasu zgromadzić sumę przynajmniej 300 zł.

#BiegamDobrze

Akcja #BiegamDobrze to największa w Polsce inicjatywa promująca charytatywną aktywność. Uczestnicy wybierają cel, tj. jedną z sześciu organizacji charytatywnych, na które chcą by przeznaczone były zebrane środki, a następnie promują w prywatnych kanałach swoje konto zbiórki, ustalają sobie cele i zadania do wykonania po osiągnięciu wyznaczonych progów. Zbierać można na rzecz: Fundacji Wcześniaki, WWF, Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis oraz Fundacji Rak’n’Roll. W dwóch ostatnich zbiórkach biegacze zebrali na cele charytatywne łącznie 350 tys. zł!

Do akcji w tym roku włączył się również dyrektor fundacji Marek Tronina, który pobiegnie we własnej imprezie po raz pierwszy. W związku z tym organizator Półmaratonu Warszawskiego zadeklarował, że spośród wpłacających na konto jego zbiórki wytypowana zostanie osoba pełniąca danego dnia honory dyrektora biegu: weźmie udział w odprawie zawodników z elity, będzie doglądać budowy całego miasteczka półmaratonu, udzieli wywiadu telewizyjnego, będzie odliczać minuty do startu, pojedzie autem organizatora przed czołówką biegu, weźmie udział w dekoracjach na scenie, a wreszcie – powita na mecie ostatniego uczestnika.

W tym roku Półmaraton wystartuje po raz pierwszy w historii z Placu Trzech Krzyży. Trasa prowadzić będzie Traktem Królewskim, przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, okolice Placu Piłsudskiego i Starego Miasta, Starą Pragę, Powiśle i Łazienki Królewskie. Biegacze przeprawią się na drugi brzeg Wisły Mostem Gdańskim a zawrócą Mostem Świętokrzyskim. Nutkę emocji wśród biegaczy wzbudza zwłaszcza zaplanowany na przedostatnim kilometrze podbieg ulicą Belwederską.

#OperacjaPółmaraton

Organizatorzy w tym roku zachęcają mniej doświadczonych biegaczy do podjęcia próby przebiegnięcia swojej pierwszej połówki poprzez akcję #OperacjaPółmaraton. Na dedykowanej stronie przedstawiane są narzędzia, plany treningowe i porady dla aspirujących Półmaratończyków. Dodatkowo co poniedziałek spod Stadionu Narodowego startuje dedykowany trening FMW runners przeznaczony dla mniej doświadczonych kolegów i koleżanek.