fbpx
42 195 km razem haslo tegorocznej sztafety ekiden pragmatiq 01

42,195 km razem – hasło tegorocznej sztafety EKIDEN PragmatIQ

“42,195 km razem” to hasło tegorocznej edycji sztafety maratońskiej EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza.

“42,195 km razem” to hasło tegorocznej edycji sztafety maratońskiej EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Pragniemy pokazać, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko zdobywanie coraz lepszych wyników, ale także świetny sposób na dobrą zabawę i integrację zespołu, a nawet większych grup i środowisk. Bycie częścią drużyny (firmowej, branżowej, czy koleżeńskiej) to wspaniała przygoda!

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyoso) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się tradycje takich biegów, a udział w nich jest prestiżem i honorem. Poznańska edycja biegu ma właśnie za zadanie taką tradycję kultywować w Wielkopolsce. 9 czerwca 2019 roku nad poznańską Maltą odbędzie się 7. edycja EKIDENU. Podobnie jak w ubiegłych latach, dystans maratoński zamieniony na złotówki, czyli kwota 42,195 zł, z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na cel charytatywny. Tym razem wspieramy Fundację Niesiemy Nadzieję.

Zapisz się >>>TUTAJ

Wydarzenie: 7. edycja EKIDEN PragmatIQ

Wyzwanie: maraton 42,195 km pokonywany przez 6-osobowe drużyny

Dystans: poszczególni zawodnicy z drużyny kolejno: 9 795 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m

Gdzie: Poznań, tor regatowy Malta

Kiedy: niedziela, 9 czerwca 2019 r.

Cel charytatywny: Fundacja Niesiemy Nadzieję

Zobacz film z ubiegłorocznej edycji imprezy
[youtube]L6dprFNxkgY[/youtube]
7. edycja sztafety EKIDEN – w grupie siła!

Myślisz, że pokonanie dystansu maratońskiego jest osiągalne tylko dla profesjonalnych zawodników? Ty również możesz to zrobić – przebiegnij maraton wspólnie ze swoją drużyną. Razem wszystko staje się możliwe!

6 zawodników = 1 drużyna

9 795 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m = 42,195 km dystans maratoński

Trwają zapisy na bieg, a liczba dostępnych pakietów startowych maleje z każdym dniem. Mamy nadzieję, że idea zespołowego biegania przerodzi się więc w popularny sposób aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza w ramach EKIDENU! .

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
atrakcyjny pakiet dla uczestnikow biegu dookola zoo 01

Atrakcyjny pakiet dla uczestników Biegu dookoła ZOO

Następne
cropped swietne buty nie tylko dla biegaczy test nowych modeli obuwia marki merrell 07

Świetne buty nie tylko dla biegaczy - test nowych modeli obuwia marki Merrell

Powiązane artykuły

organizatorzy 54 biegu westerplatte przestawili medal 01
Czytaj dalej

Organizatorzy 54. Biegu Westerplatte przedstawili medal

Organizatorzy 54. Biegu Westerplatte przestawili medal, jaki otrzyma na mecie każdy z uczestników tej imprezy. Bieg wystartuje 10 września 2016 r. z Westerplatte. Kto ma ochotę na zdobycie takiego trofeum, powinien się pospieszyć. Jeszcze tylko do 26 sierpnia prowadzona będzie rejestracja.