42,195 km razem – hasło tegorocznej sztafety EKIDEN PragmatIQ

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

“42,195 km razem” to hasło tegorocznej edycji sztafety maratońskiej EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Pragniemy pokazać, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko zdobywanie coraz lepszych wyników, ale także świetny sposób na dobrą zabawę i integrację zespołu, a nawet większych grup i środowisk. Bycie częścią drużyny (firmowej, branżowej, czy koleżeńskiej) to wspaniała przygoda!

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyoso) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się tradycje takich biegów, a udział w nich jest prestiżem i honorem. Poznańska edycja biegu ma właśnie za zadanie taką tradycję kultywować w Wielkopolsce. 9 czerwca 2019 roku nad poznańską Maltą odbędzie się 7. edycja EKIDENU. Podobnie jak w ubiegłych latach, dystans maratoński zamieniony na złotówki, czyli kwota 42,195 zł, z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na cel charytatywny. Tym razem wspieramy Fundację Niesiemy Nadzieję.

Zapisz się >>>TUTAJ

Wydarzenie: 7. edycja EKIDEN PragmatIQ

Wyzwanie: maraton 42,195 km pokonywany przez 6-osobowe drużyny

Dystans: poszczególni zawodnicy z drużyny kolejno: 9 795 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Gdzie: Poznań, tor regatowy Malta

Kiedy: niedziela, 9 czerwca 2019 r.

Cel charytatywny: Fundacja Niesiemy Nadzieję

Zobacz film z ubiegłorocznej edycji imprezy
7. edycja sztafety EKIDEN – w grupie siła!

Myślisz, że pokonanie dystansu maratońskiego jest osiągalne tylko dla profesjonalnych zawodników? Ty również możesz to zrobić – przebiegnij maraton wspólnie ze swoją drużyną. Razem wszystko staje się możliwe!

6 zawodników = 1 drużyna

9 795 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m = 42,195 km dystans maratoński

Trwają zapisy na bieg, a liczba dostępnych pakietów startowych maleje z każdym dniem. Mamy nadzieję, że idea zespołowego biegania przerodzi się więc w popularny sposób aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza w ramach EKIDENU! .