Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc – zapraszamy do Karpacza

Być może jeden z najmłodszych….Być może jeden z najtrudniejszych….Na pewno najbardziej……pozytywny! Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. W tym roku 25 czerwca, dzień po rozdaniu świadectw szkolnych, odbędzie się trzecia edycja zawodów ze startem metą w samym centrum Karpacza.

Ambasadorem biegu jest Marcin Świerc, mistrz Polski w biegach górskich oraz czołowy zawodnik skyrunning. Marcin przygotuje Was do rywalizacji poprzez serię instruktażowych filmików zarówno z zakresu treningu  jak i odżywiania, dostępnych na naszym kanale  YouTube. Będziecie mogli również zmierzyć się z nim na trasie.

Przygotowaliśmy dla Was trzy różne dystanse w jednym starcie.

Najdłuższy bieg wynoszący 55 km i 3000 m przewyższenia nazwaliśmy „ultra” ponieważ jest wyzwaniem dla prawdziwych ultrasów. Polega na trzykrotnym wbiegnięciu na szczyt Śnieżki, co w sumie odpowiada zdobyciu najwyższej góry Europy. Za jego ukończenie można uzyskać 3 pkt. kwalifikujące do biegów z serii UTMB.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-02

Dystans średni o długości 33 km oraz 2000 m przewyższeń jest również wymagającym biegiem dedykowanym zaawansowanym amatorom.

Sprawdź produkty w naszym sklepie!

Najkrótszy jest dystans mini który ma 17 km i 1000m przewyższenia. Jest on nie tylko szybkim biegiem dla doświadczonych biegaczy górskich, lecz również  wymagającym trekkingiem dla rodzin i przyjaciół ultrasów. Może się okazać, że będzie dla Was rozpoczęciem fascynującej przygody z ultabieganiem.

Unikalną zaletą 3 x Śnieżki są kibice, którzy w centralnej części miasta, na deptaku oraz na całej trasie doładowują zawodników niesamowitą energią. Na punktach żywieniowych nakarmimy Was soczystymi arbuzami oraz galaretkami, które stały się niezaprzeczalnym hitem poprzednich edycji.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-03

Zabezpieczenie trasy

Ze względu na udział biegaczy w różnym wieku, podeszliśmy wyjątkowo poważnie do bezpieczeństwa. Zadbaliśmy by cała trasa była monitorowana i by do każdego pechowca błyskawicznie dotarł ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

Na wszystkich dystansach wystartuje 700 walecznych ludzi, którzy zmierzą się z wymagającą górą, z nieprzewidywalną karkonoską pogodą oraz z własnymi słabościami. Śnieżka jak każda królewna, potrafi być kapryśna. Nikt nie przewidzi czym nas zaskoczy tym razem. Podczas pierwszej edycji padał deszcz, a temperatura na Śnieżce wynosiła 0°C, natomiast w ubiegłym roku trasy były skąpane w słońcu, a na szczycie odnotowano prawie 40°C.  Jak będzie w tym roku? Wystartuj i przekonaj się sam.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-01

Wyjątkowy bieg dla wyjątkowych ludzi. Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc , Karpacz 25.06.2016

Regulamin imprezy dostepny jest tutaj.
Aby zapisać sie na bieg kliknij tutaj

Zapraszamy!