fbpx
ultramaraton 3 x sniezka 1 x mont blanc zapraszamy do karpacza 04

Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc – zapraszamy do Karpacza

Być może jeden z najmłodszych…. Być może jeden z najtrudniejszych…. Na pewno najbardziej……pozytywny! Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. W tym roku 25 czerwca, dzień po rozdaniu …

Być może jeden z najmłodszych….Być może jeden z najtrudniejszych….Na pewno najbardziej……pozytywny! Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. W tym roku 25 czerwca, dzień po rozdaniu świadectw szkolnych, odbędzie się trzecia edycja zawodów ze startem metą w samym centrum Karpacza.

Ambasadorem biegu jest Marcin Świerc, mistrz Polski w biegach górskich oraz czołowy zawodnik skyrunning. Marcin przygotuje Was do rywalizacji poprzez serię instruktażowych filmików zarówno z zakresu treningu  jak i odżywiania, dostępnych na naszym kanale  YouTube. Będziecie mogli również zmierzyć się z nim na trasie.

Przygotowaliśmy dla Was trzy różne dystanse w jednym starcie.

Najdłuższy bieg wynoszący 55 km i 3000 m przewyższenia nazwaliśmy „ultra” ponieważ jest wyzwaniem dla prawdziwych ultrasów. Polega na trzykrotnym wbiegnięciu na szczyt Śnieżki, co w sumie odpowiada zdobyciu najwyższej góry Europy. Za jego ukończenie można uzyskać 3 pkt. kwalifikujące do biegów z serii UTMB.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-02

Dystans średni o długości 33 km oraz 2000 m przewyższeń jest również wymagającym biegiem dedykowanym zaawansowanym amatorom.

Najkrótszy jest dystans mini który ma 17 km i 1000m przewyższenia. Jest on nie tylko szybkim biegiem dla doświadczonych biegaczy górskich, lecz również  wymagającym trekkingiem dla rodzin i przyjaciół ultrasów. Może się okazać, że będzie dla Was rozpoczęciem fascynującej przygody z ultabieganiem.

Unikalną zaletą 3 x Śnieżki są kibice, którzy w centralnej części miasta, na deptaku oraz na całej trasie doładowują zawodników niesamowitą energią. Na punktach żywieniowych nakarmimy Was soczystymi arbuzami oraz galaretkami, które stały się niezaprzeczalnym hitem poprzednich edycji.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-03

Zabezpieczenie trasy

Ze względu na udział biegaczy w różnym wieku, podeszliśmy wyjątkowo poważnie do bezpieczeństwa. Zadbaliśmy by cała trasa była monitorowana i by do każdego pechowca błyskawicznie dotarł ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

Na wszystkich dystansach wystartuje 700 walecznych ludzi, którzy zmierzą się z wymagającą górą, z nieprzewidywalną karkonoską pogodą oraz z własnymi słabościami. Śnieżka jak każda królewna, potrafi być kapryśna. Nikt nie przewidzi czym nas zaskoczy tym razem. Podczas pierwszej edycji padał deszcz, a temperatura na Śnieżce wynosiła 0°C, natomiast w ubiegłym roku trasy były skąpane w słońcu, a na szczycie odnotowano prawie 40°C.  Jak będzie w tym roku? Wystartuj i przekonaj się sam.

ultramaraton-3-x-sniezka-1-x-mont-blanc-zapraszamy-do-karpacza-01

Wyjątkowy bieg dla wyjątkowych ludzi. Ultramaraton 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc , Karpacz 25.06.2016

Regulamin imprezy dostepny jest tutaj.
Aby zapisać sie na bieg kliknij tutaj

Zapraszamy!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
od kanapowca do biegacza plan treningowy czesc 3

Od Kanapowca do Biegacza - plan treningowy część 3

Następne
komitet ochrony praw dziecka zaprasza do udzialu w imprezie biegowej 01

Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w imprezie biegowej

Powiązane artykuły

panel grafikap 01
Czytaj dalej

Spotkaj się z nami przed 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem! Weź udział w panelu i zgarnij nagrody

W najbliższy weekend, w sobotę 18 czerwca odbędzie się 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Biegacze staną na starcie o godzinie 22.00, ten nocny bieg zyskał sobie serca blisko 10 000 biegaczy nie tylko z Polski – tyle bowiem pasjonatów biegania zadeklarowało swój start we wrocławskiej imprezie. To rekordowa liczba. Na pniu wyprzedano dodatkowe 1000 pakietów startowych. Zapraszamy Was na Panel Dyskusyjny przygotowany przez TreningBiegacza.pl, który poprowadzimy dla Was przed biegiem – będziecie mieli okazję do włączenia się w ciekawą dyskusję m.in. z fizjoterapeutą i trenerem biegaczy, czy doświadczonymi zawodnikami.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM