🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Kalendarz biegowy

Wiemy jaką trasą pobiegną uczestnicy New Balance Biegu na Piątkę – sprawdź się na dystansie 5 kilometrów już 26 marca! Nie przegap zmiany opłaty startowej!

Wiemy, którędy już 26 marca biegacze pomkną przez Warszawę w New Balance Biegu na Piątkę – biegu rozgrywanym…
New Balance Biegu na Piątkę - sprawdź się na dystansie 5 kilometrów już 26 marca

Wiemy, którędy już 26 marca biegacze pomkną przez Warszawę w New Balance Biegu na Piątkę – biegu rozgrywanym równolegle z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim, największym półmaratonem w Polsce! Zmierz się dystansem 5 km, pobiegnij wygodną i szybką trasą w samym centrum miasta i poczuj atmosferę wielkiego wydarzenia! Zapisz się teraz korzystając z niższego progu cenowego – z końcem lutego zmieni się opłata startowa. Trasa sprzyja zarówno debiutantom, jak i wytrawnym biegaczom!

Na tym biegu niezależnie od celu przeżyjesz wspaniałe sportowe emocje! Spotkaj się z tysiącami biegaczy na trasie wiodącej m.in. przez Nowe Miasto, Plac Wilsona i Wisłostradę. Przeżyj niezapomniane emocje, przekraczając spektakularną metę przy Multimedialnym Parku Fontann. 

Trasa biegu – prosta i szybka!

Start biegu nastąpi z ulicy Konwiktorskiej. Po skręcie w prawo trasa prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, później nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego, który pozwoli rozpędzić się lub złapać drugi oddech. Następnie zakręt – znów w prawo i długa aż na dwa kilometry prosta prowadząca do mety na Wisłostradzie. W okolicach czwartego kilometra uczestnicy przebiegną obok Cytadeli Warszawskiej. Meta biegu zlokalizowana będzie w okolicy Multimedialnego Parku Fontann, w którym powstanie pełne atrakcji dla całych rodzin Miasteczko Biegacza.

– Wyłączone z ruchu samochodowego ulice Warszawy i doping kibiców to przeżycie na najwyższym poziomie. Trasa New Balance Bieg na Piątkę sprzyja dobrym wynikom i jest doskonała na początek biegowej przygody – pokazały nam to ubiegłoroczne rezultaty i zadowoleni biegacze. Trzymamy kciuki za wyniki wszystkich uczestników! – mówi Magda Skrocka dyrektor komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Trasa New Balance Biegu Na Piątkę.
Trasa New Balance Biegu Na Piątkę.

Dla kogo start na 5 kilometrów?

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę ze startami. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie. Nie oznacza to jednak, że bardziej zaawansowani biegacze nie odnajdą się w tym wydarzeniu. Dla takich osób bieg stanowi świetną okazję, aby pobić swój życiowy rekord i powalczyć o znakomite życiówki!

Znamy trasę New Balance Biegu na Piątkę!
Znamy trasę New Balance Biegu na Piątkę!

Poczuj emocje wielkiej imprezy biegowej – 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Start w New Balance Biegu na Piątkę to świetna okazja dla początkujących biegaczy do tego, by poczuć atmosferę dużej imprezy na własnej skórze i oswoić się ze startami ulicznymi. Atestowana i wygodna trasa, tętniące życiem Miasteczko Biegacza i towarzystwo kilku tysięcy biegaczy – te emocje trzeba poczuć! Czy tym biegiem rozpoczynać będą się prawdziwe sportowe pasje warszawiaków? 

Udział w New Balance Biegu na Piątkę może być okazją do przyjrzenia się wielkiemu biegowemu wydarzeniu – 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiemu. Bieg na krótszym dystansie pozwoli zaznać prawdziwych, długodystansowych emocji. Bieg główny na miesiąc przed startem zgromadził na liście startowej już ponad 8 tysięcy osób! Wiosna wystartuje w Warszawie w licznym i rozbieganym gronie!

Nadchodzi zmiana opłaty – nie zwlekaj!

Tylko do końca lutego obowiązuje niższa opłata startowa na bieg – 75 złotych. Zapisz się przed zmianą progu cenowego, bo od marca kwota za pakiet startowy wzrośnie. 

Przywitaj wiosnę przemierzając ulice w samym sercu Warszawy wraz z tysiącami biegaczy! Bez względu na to, czy chcesz złamać 20 minut, czy po prostu świetnie się bawić – ta trasa Ci to umożliwi. Zapisy trwają!

Termin biegu: 26.03.2023 

Godzina startu: 10:00

Dystans: 5 kilometrów

Zapisy na New Balance Bieg na Piątkę oraz na 17. Półmaraton Warszawski odbywają się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Czekamy na najmłodszych biegaczy podczas Phoenix Kids Półmaratonu!
Następny wpis
Sportowy mezalians, czyli związek UTMB® Z IRONMAN®
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.