fbpx
wings for life world run informacja prasowa

Wings For Life – World Run

Przełomowe badanie nad paraliżem napędzane każdym krokiem postawionym w ramach WINGS FOR LIFE WORLD RUN. Wings for Life Spinal Cord Research Foundation oraz Christopher & Dana Reeve Foundation…

Przełomowe badanie nad paraliżem napędzane każdym krokiem postawionym w ramach WINGS FOR LIFE WORLD RUN. Wings for Life Spinal Cord Research Foundation oraz Christopher & Dana Reeve Foundation jednoczą siły w poszukiwaniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Wszystko zaczęło się od jednego palca u nogi. Do tej pory dr Susan Harkema wspomina słowa wypowiedziane przez jednego z pacjentów: „Spójrz Susie, mogę poruszać palcem u nogi”. Pacjent ten nazywa się Rob Summers i był całkowicie sparaliżowany od szyi w dół. Po wypadku samochodowym, jakiemu uległ, usłyszał, że już nigdy nie będzie chodzić. Jednak zaledwie kilka tygodni po tym, jak Harkema wszczepiła mu elektryczny stymulator połączony z rdzeniem kręgowym, niewyobrażalne nagle stało się rzeczywistością. Powoli zaczął poruszać kończynami. Summers był pierwszym z czterech pacjentów, którzy w ramach eksperymentalnej terapii zostali poddani zewnątrzoponowej elektrostymulacji rdzenia kręgowego. W świecie, w którym urazy rdzenia kręgowego wciąż postrzegane są jako nieuleczalne, stymulacja nerwów uznanych za martwe stanowiła dosłownie medyczny cud.

Dzisiaj (tj. 5 marca 2015 roku), w ramach oświadczenia na temat postępów w badaniach nad urazami rdzenia kręgowego, organizacje Wings for Life Spinal Cord Research Foundation oraz Christopher & Dana Reeve Foundation ogłosiły, że łączą siły, aby wspólnie rozwijać postępowe prace badawcze dr Harkemy. Współpraca ta umożliwi zespołowi badawczemu przejście do testów klinicznych, które mają się rozpocząć w połowie 2015 r.

Badania angażujące 36 osób zmagających się z urazami rdzenia kręgowego mają sprawdzić hipotezę zakładającą, że stymulacja zewnątrzoponowa może przyczynić się do znacznego odzyskania kontroli nad kończynami. Pokaźna część funduszy zebranych podczas pierwszego Wings for Life World Run, który odbył się w 2014 r., zostanie przeznaczona na sfinansowanie specjalnej ośmioosobowej grupy pacjentów. Globalny bieg, w ramach którego tysiące uczestników wystartowały dokładnie w tym samym czasie w 34 różnych miejscach na całym świecie, zebrał sumę 3,2 miliona euro, która zostanie przeznaczona na obiecujące projekty badawcze związane z rdzeniem kręgowym. Kolejna edycja biegu odbędzie się 3 maja 2015 r.

Naszym celem jest dotarcie do mety; Wielu z naszych badaczy pracuje także dla Wings for Life i mamy do wykonania tę samą misję. Wierzymy, że wspólnie zdołamy zmobilizować ludzi do działania, aby wesprzeć badania i szybciej osiągnąć wyznaczony cel” powiedział Peter Wilderotter, CEO fundacji Christophera i Dany Reeve.

„Badanie dr. Harkemy jest naprawdę wyjątkowe. Opiera się na solidnych oznakach i w ciągu ostatnich 30 lat stało się czołowym badaniem, mającym na celu transformację życia pacjentów z urazami rdzenia kręgowego” – powiedział dyrektor naukowy Wings for Life, Jan Schwab.

Jednak pracy jest jeszcze naprawdę dużo: „Współpraca Wings for Life Foundation oraz Christopher & Dana Reeve Foundation to coś niesamowitego i oznacza, że możemy pójść naprzód w znacznie szybszym tempie” – powiedziała dr Susan Harkema. „Chciałabym podziękować wszystkim biegaczom i uczestnikom Wings for Life World Run oraz zachęcić ludzi do ponownego startu 3 maja 2015 r.”.

Więcej o Wings for Life oraz Wings for Life World Run

Miliony ludzi na całym świecie poruszają się wyłącznie na wózkach inwalidzkich na skutek urazów rdzenia kręgowego. Główną przyczyną są wypadki samochodowe oraz upadki. Wings for Life to organizacja typu non-profit finansująca badania nad rdzeniem kręgowym. Jej celem jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Od 2004 r. Wings for Life finansuje przełomowe projekty badawcze i testy kliniczne na całym świecie. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii. Suma 3,2 miliona euro zebrana w trakcie inauguracyjnego biegu Wings for Life World Run oraz wszelkie przyszłe opłaty startowe i fundusze od sponsorów pomogą w osiągnięciu ostatecznego celu. Każdy krok postawiony w ramach Wings for Life World Run to krok w dobrą stronę – www.wingsforlife.com.

Wings for Life World Run 2015 odbędzie się 3 maja o godz. 11:00 czasu UTC, równocześnie w 35 różnych miejscach na całym świecie. Wejdź na www.wingsforlifeworldrun.com, aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować. 100% opłat startowych zostanie przekazane bezpośrednio na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Więcej o Christopher & Dana Reeve Foundation

Christopher & Dana Reeve Foundation to fundacja skupiająca się na leczeniu urazów rdzenia kręgowego, finansująca innowacyjne badania oraz poprawiająca jakość życia osób zmagających się z paraliżem za pomocą wsparcia finansowego, informacyjnego i prawnego. Fundacja podjęła niedawno najambitniejszą dotychczas inicjatywę – „The Big Idea” – której celem jest zebranie 15 milionów dolarów na sfinansowanie kolejnej fazy badań nad stymulacją zewnątrzoponową oraz umożliwienie większej ilości osób z urazami rdzenia kręgowego skorzystania z tej rewolucyjnej terapii. Fundacja spełnia wszystkie 20 standardów Better Business Bureau odnośnie odpowiedzialności organizacji charytatywnych oraz posiada odznaczenie Charity Seal przyznawane przez BBB. Więcej informacji na stronie www.ChristopherReeve.org.

Więcej o badaniach nad stymulacją zewnątrzoponową

Stymulacja zewnątrzoponowa polega na przekazaniu impulsów elektrycznych – o zmiennej częstotliwości i intensywności – do konkretnych miejsc w obrębie dolnego odcinka rdzenia kręgowego. Wiążę się to z wszczepieniem specjalnego urządzenia nad oponą (błona ochronna dolnej części rdzenia kręgowego) odcinka lędźwiowego, gdzie znajduje się centralny generator wzorca (CGW). CGW pełni funkcję mini mózgu rdzenia kręgowego, który odbiera i przetwarza bodźce sensoryczne. Stymulacja zewnątrzoponowa wykorzystywana jest do aktywacji obwodów nerwowych w obrębie rdzenia kręgowego, mającej na celu zapewnienie sygnałów, które normalnie pochodziłyby z mózgu.

Mówiąc prościej, stymulator zostaje umieszczony wewnątrz ciała i podłączony do rdzenia kręgowego. Stymulator obsługiwany jest za pomocą pilota wielkości smartfona. Kiedy stymulator jest włączony, rezultatem komendy typu „poruszaj prawą nogą” jest ruch. W pewnym sensie impulsy elektryczne „budzą” komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym.

Aby znaleźć materiały związane z polską odsłoną biegu należy skorzystać z wyszukiwarki lub klikając link:

https://www.redbullcontentpool.com/content/wingsforlifeworldrun/search?s=POLAND

Weź udział, zapisz się:

www.wingsforlifeworldrun.com

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
rywalizacja z obcokrajowcami

Rywalizacja z obcokrajowcami

Następne
maraton 20 tyg 3h 40min

Maraton 20 tyg - 3h 40min

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model