fbpx
Aktualności

Fenomen Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run: Tysiące biegaczy w Łodzi i na całym świecie. Start już w sobotę!

Tegoroczny Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zapowiada się jako niezwykłe wydarzenie. Dzięki opcji biegu wirtualnego, blisko 230 tysięcy…
350094974 566403525642907 3563465711457102612 n 1

Tegoroczny Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zapowiada się jako niezwykłe wydarzenie. Dzięki opcji biegu wirtualnego, blisko 230 tysięcy osób z całej Polski dołączy do tej sportowej inicjatywy, a na ulicach Łodzi pojawi się 6 500 biegaczy, którzy zdążyli zapisać się na czas. To prawdziwa uczta dla miłośników biegania!

Nie bez powodu bieg odbywa się na najdłuższym deptaku w Polsce – ulicy Piotrkowskiej. Trasa prowadzi wzdłuż historycznych kamienic, urokliwych restauracji i tętniących życiem kafejek. Choć wielu uczestników będzie dążyć do życiowych rekordów, nie zapomnijcie podziwiać wyjątkowej atmosfery tego miejsca stanowiącego wizytówkę miasta.

350293701 600090478884581 2029510707789959855 n 1
Fenomen Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run: Tysiące biegaczy w Łodzi i na całym świecie. Start już w sobotę! 8

Atrakcje i niespodzianki

Już od środy miasto zaczęło żyć biegiem. Biuro Zawodów działa pełną parą, a pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności został przebrany w specjalnie zaprojektowaną biegową koszulkę. W sobotę, przed startem głównego biegu, uczestników, osoby towarzyszące, a także mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji. O 16:00 na scenie pojawi się Mezo, a wśród gości specjalnych znajdziemy znanych olimpijczyków, takich jak Zbigniew Bródka i Adam Kszczot. Dla najmłodszych również przewidziano wiele atrakcji, więc warto przybyć wcześniej i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Harmonogram 21.Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run:

15:00 – Rozpoczęcie pikniku (scena)

15:05 – Pokaz karate Olimp Łódź

15:20 – Tańce i animacje z bohaterami Czyściochowa

15:35 – Rozpoczęcie przygotowań do występu Mezo

w międzyczasie przed sceną konkurs z nagrodą

16:00 – Występ Mezo

16:40 – Tańce i animacje z bohaterami Czyściochowa

16:55 – Konkurs z Radiem Eską współprowadzony przez jednego z reporterów Radia Eska Łódź

17:05 – Pierwsza rozgrzewka z Well Fitness

17:15 – Pokaz czarów i iluzji w wykonaniu Czyściochowego Magika  

17:45 – Konkurs z nagrodami

18:00 – Adam Kszczot i Zbigniew Bródka – dwaj mistrzowie – rozmowa na scenie

18:10 – Konkurs z nagrodami

18:20 – Druga rozgrzewka z Well Fitness

18:45 – Prezentacja Elity Biegu

19:00 – Start Biegu

19.30 – Powitanie pierwszych biegaczy

19.50 – Wręczenie nagród w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn

20.40 – Zamknięcie trasy Biegu

20.45 – Wręczenie nagród w kategoriach wiekowych

21.00 – wręczenie nagród w kategoriach pozostałych

21.45 – Zakończenie imprez

Zobacz niezbędnik uczestnika >>>

Niezwykły bieg wirtualny

Bieg wirtualny przerósł oczekiwania organizatorów – aż 230 tysięcy uczestników zarejestrowało się, aby pobiec w dowolnym miejscu na świecie. Co więcej, udział w wydarzeniu ma wymiar charytatywny. Każdy uczestnik, wybierając swoją organizację społeczną, mógł przekazać środki na szczytny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr uczestnicy otrzymają 5% zniżki na zakupy, co oznacza, że pełny 10-kilometrowy dystans daje nawet 50% rabatu!

Śledź nasze relacje na żywo

Nie będzie Cię w Łodzi? Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, gdzie na bieżąco będziemy publikować posty i stories z tego wyjątkowego wydarzenia. Nawet jeśli nie biegniecie, możecie razem z nami cieszyć się tym sportowym świętem.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Smartwatch Amazfit Cheetah Pro — recenzja
Następny wpis
Suplementy dla biegaczy: czy warto sięgać po dodatki diety i jakie mogą być najkorzystniejsze?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu