fbpx
Zapowiedzi imprez

GOBI MARCH, czyli druga odsłona 4Deserts Grand Slam

W niedzielę 1 czerwca na 250 km trasę na pustyni Gobi ruszy 113 śmiałków (22 kobiety i 91 mężczyzn) reprezentujących 41 krajów ze wszystkich kontynentów.
gobi march czyli druga odslona 4deserts grand slam

W niedzielę 1 czerwca na 250 km trasę na pustyni Gobi ruszy 113 śmiałków (22 kobiety i 91 mężczyzn) reprezentujących 41 krajów ze wszystkich kontynentów. Wśród uczestników tej biegowej imprezy będzie 4 naszych rodaków. Oto ich prośba skierowana do środowiska biegowego.

Koleżanki i koledzy biegacze, sympatycy biegania i wszelkiej aktywności!

W dniach 1-7 czerwca na pustyni Gobi, zostanie rozegrany drugi z ultramaratonów wchodzących w skład cyklu zawodów 4 Deserts – wydarzenia sportowego umieszczonego przez magazyn THE TIME na 6 miejscu w TOP10 najtrudniejszych wyzwań sportowych świata.

Tak jak w Jordanii na Wadi Ram, tak i teraz do rywalizacji przystąpi 4 Polaków, czyli:

  • Andrzej Gondek (Warszawa)
  • Daniel Lewczuk (Warszawa)
  • Marek Wikiera (Gdańsk)
  • Marcin Żuk (Piaseczno)

W czwartek 29 maja o 16:30 odlatujemy z Okęcia do Pekinu i ostatecznie 30 maja o 21:00 czasu lokalnego dotrzemy na miejsce. W sobotę 31 maja odprawa techniczna i medyczna, a od niedzieli 1 czerwca od 8:00 walka na trasie drugiej pustyni. Zważywszy na profil trasy łatwo nie będzie…

Żeby to wszystko się udało prosimy o Wasze wsparcie. Czujemy je, ale powiemy tak: Nic tak nie przemawia do zmęczonego umysłu jak treściwy komentarz. Prosimy zatem o Wasze wpisy pod tym artykułem. W Jordanii pomogło, pomoże i teraz. Piszcie czego nam życzycie, albo czego nie życzycie. Piszcie słowa zachęty, wsparcia, uwagi, życzenia i wskazówki. Krytykować też można. Wszystko to przeczytamy sobie w sobotnie popołudnie 31 maja i z takim bagażem wsparcia ruszymy przez piach i góry przed siebie na 250 km trasę.

A zatem – ognia Szanowni Państwo, niech klawiatury się grzeją. Prosimy także o informacje o naszej stronie www.4pustynie.pl oraz o naszym funpage www.facebook.com/4desertspolska do Waszych znajomych. Mówicie o nas, zachęcajcie do LIKE, to ważne dla nas. Im więcej osób o nas wie, tym większe to dla nas wsparcie i tym większa szansa, że pomożemy Blance. Bo to dla niej tam biegniemy! Tak się składa i wierzymy, że to nie jest jedynie przypadek, że dokładnie w dzień naszego wylotu, czyli 29 maja Blanka ma swoje pierwsze urodziny!

Zechciejcie wesprzeć Blankę i jej rodziców, którzy swoją pustynię mają na co dzień. Link do dedykowanej zbiórki poniżej. Za każdą złotówkę dziękujemy z głębi pustynnych serc!

gobi-march-czyli-druga-odslona-4deserts-grand-slam-2

http://www.siepomaga.pl/r/4desertspldlablanki

Może właśnie to wszystko pozwoli nam ukończyć bieg, kiedy sił zabraknie. A na pewno takie momenty nadejdą. Mamy świadomość tego co nas czeka, mamy też już doświadczenie. Mamy przede wszystkim pokorę wobec tego wyzwania, ale zapewniamy Was – niczego się nie boimy! Nie jedziemy tam lepić babki z piasku. Jedziemy zdobyć pustynię nr 2!

Pozdrawiamy serdecznie

Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk, Marek Wikiera, Marcin Żuk

PS.

Jeśli chcecie wiedzieć co się u nas dzieje w czasie Gobi March 2014, to oprócz naszych stron zaglądajcie na podaną w linku stronę Organizatora Codziennie będą tam aktualizowane dane wraz ze zdjęciami. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji. Możecie się także zapisać do newslettera i wtedy będziecie dostawać desert news. Zachęcamy do korzystania!

http://www.4deserts.com/gobimarch/breakingnews

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Bieganie to startowanie - kalendarz biegów TreningBiegacza.pl
Następny wpis
Rozpraw się z największym wrogiem serca – zbyt wysokim poziomem cholesterolu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu