fbpx
Od kuchni

Bieganie to startowanie – kalendarz biegów TreningBiegacza.pl

Dwa miesiące temu tj. w marcu br. ogłosiliśmy konkurs, w którym wzięło udział bardzo wielu sympatyków TreningBiegacza. Waszym zadaniem było wskazanie funkcjonalności, które warto wprowadzić lub ewentualnie poprawić. Poszliśmy za waszymi radami i wdrożyliśmy oprócz wielu drobnych usprawnień ogromny nowy dział – Kalendarz imprez.
bieganie to startowanie kalendarz imprez treningbiegacza pl

Dwa miesiące temu tj. w marcu br. ogłosiliśmy konkurs, w którym wzięło udział bardzo wielu sympatyków TreningBiegacza. Waszym zadaniem było wskazanie funkcjonalności, które warto wprowadzić lub ewentualnie poprawić. Poszliśmy za waszymi radami i wdrożyliśmy oprócz wielu drobnych usprawnień ogromny nowy dział – Kalendarz biegów.

Kalendarz biegów

To zupełnie nowa funkcjonalność naszego portalu. Znajdziecie w nim najświeższe informacje o zbliżających się, czy też zakończonych imprezach biegowych. Kalendarz będzie aktualizowany na bieżąco, aby żaden bieg nie przeszedł wam koło nosa.

Do kalendarza można dostać się na kilka sposobów:

  • Korzystając z widgetu na stronie głównej portalu – znajduje się on pod informacjami prasowymi i wyświetla pięć najbliższych dzisiejszej dacie startów. Widget zintegrowany jest z przyciskami dodaj nową imprezę (o czym poniżej) oraz zobacz wszystkie imprezy, który prowadzi do listy wszystkich imprez.
  • Korzystając z poziomu górnego menu > Imprezy > Kalendarz imprez

widget-str-glowna

kalendarz-imprez-menu-glowne

Pełna lista imprez

To widok, który prezentuje wszystkie imprezy jakie zostały dodane do systemu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na funkcjonalności, które znacząco usprawnią odnalezienie informacji, na których wam zależy najbardziej:

  • sortowanie kolumn tabeli po nazwie, dacie, miejscu,
  • zaawansowane wyszukiwanie pozwalające na filtrowanie wydarzeń pod kątem miejsca, czasu, typu biegu, atestacji trasy lub tylko zakończonych imprez.

glowna-lista-wydarzen

wyszukiwanie-zaawansowane

Widok imprezy

To właściwie najważniejsze miejsce nowego działu, bo to dzięki tym szczegółowym informacjom będziesz mógł poznać godzinę, miejsce startu lub skontaktować się z organizatorem.Lista funkcjonalności tego widoku jest już dość okazała:

  • mapka z zaznaczonym miejscem startu,
  • szczegółowe informacje na temat biegu oraz biegów powiązanych,
  • opis biegu oraz dostęp do regulaminu i wyników (w przypadku imprez zakończonych),
  • możliwość komentowania wydarzenia dla osób zalogowanych,
  • możliwość zadeklarowania chęci wzięcia udziału w biegu
    • dzięki temu bieg będzie widoczny na liście w Panelu Użytkownika,
    • użytkownik zostanie powiadomiony mailowo, o zbliżającej się imprezie na 3 miesiące, miesiąc, dwa tygodnie przed startem biegu,
  • możliwość wglądu w ilość osób, które wezmą udział w biegu.

 Moje imprezy biegowe w Panelu Użytkownika

Panel użytkownika to dodatek, który oddaliśmy jakiś czas temu. Jest on stale rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności. Aby się do niego dostać należy się zalogować, a po zalogowaniu kliknąć swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu. Po przejściu do strefy Moje imprezy biegowe waszym oczom ukazuje się:

  • lista wszystkich imprez, w których bierzecie lub braliście udział,
  • możliwość szybkiego dostępu do informacji na temat biegu,
  • możliwość filtrowania oraz sortowania wydarzeń – podobnie jak na liście wszystkich biegów.

panel-moje-wydarzenia

Jak dodać wydarzenie do naszej bazy?

Niezależnie od tego, czy jesteś organizatorem biegu czy zwykłym fanem i uczestnikiem tego typu wydarzeń, możesz w raz z nami współtworzyć Kalendarz.

Jesteś organizatorem?

Jeżeli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dedykowane opcje, dzięki którym możesz zarządzań organizowanymi przez siebie biegami. Dzięki super prostemu formularzowi będziesz mógł samodzielnie dodawać nowe wydarzenia. Więcej szczegółów na stronie.

Nie jesteś organizatorem?

Masz informacje o wydarzeniu biegowym, którego nie ma na naszej liście i nie jesteś jego organizatorem? To nic! Skorzystaj z formularza propozycji imprezy na stronie, a my zajmiemy się resztą!

Pozostałe zmiany

Oprócz Kalendarza Imprez wprowadziliśmy kilka nowych funkcji i usprawnień takich jak:

Logowanie i rejestracja przez Facebook’a

  • nie trzeba uzupełniać formularza rejestracyjnego,
  • nie trzeba klikać w link aktywacyjny,
  • szybkie logowanie, rejestracja,
  • przycisk dostępny na stronie logowania/rejestracji oraz w modalnym okienku logowania.

UWAGA: Jeżeli posiadasz już konto na Facebook’u oraz na TreningBiegacza.pl, ale podczas rejestracji kont podałeś/aś inne adresy e-mail, to po kliknięciu w “Zaloguj przez facebooka” zostanie utworzone nowe konto, gdyż proces rejestracji bazuje właśnie na adresie e-mail. Osoby, które mają identyczne adresy e-mail w obu serwisach bez problemu zalogują się na swoje aktualne konto za pomocą przycisku „Zaloguj przez facebooka”.

Modalne okienko logowania

Teraz po kliknięciu w przyciski wymagające zalogowania, użytkownik nie jest przekierowywany, a zamiast tego pojawia się modalne okienko logowania.

Po poprawnym zalogowaniu aktualna strona zostanie przeładowana, co poprawia wygodę przeglądania artykułów i innych treści, gdyż po zalogowaniu pozostajesz na stronie, która Cię interesuje!

Na koniec w imieniu całej ekipy TreningBiegacza.pl, chcielibyśmy wam gorąco podziękować za waszą aktywność zarówno na portalu jak i na Facebooku oraz za wszystkie wasze opinie, uwagi i propozycje, które zostawiacie nam w komentarzach oraz w mailach. To właśnie dzięki tym informacjom zwrotnym od was mamy siłę, aby projekt pchać do przodu! Zarazem prosimy was o dalszą aktywność, gdyż jeden wasz e-mail lepiej motywuje niż najlepsza kawa.

Głęboko wierzymy, że udało nam się tak przetestować nowe funkcjonalności, iż wszystko działa jak należy. Jednak, gdybyście natrafili na jakiś błąd możecie go zgłosić zarówno w komentarzu pod tym postem, jak i poprzez formularz kontaktowy (dział techniczny)!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Powrót do treningów po chorobie
Następny wpis
GOBI MARCH, czyli druga odsłona 4Deserts Grand Slam
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu