fbpx
bieganie to startowanie kalendarz imprez treningbiegacza pl

Bieganie to startowanie – kalendarz biegów TreningBiegacza.pl

Dwa miesiące temu tj. w marcu br. ogłosiliśmy konkurs, w którym wzięło udział bardzo wielu sympatyków TreningBiegacza. Waszym zadaniem było wskazanie funkcjonalności, które warto wprowadzić lub ewentualnie poprawić. Poszliśmy za waszymi radami i wdrożyliśmy oprócz wielu drobnych usprawnień ogromny nowy dział – Kalendarz imprez.

Dwa miesiące temu tj. w marcu br. ogłosiliśmy konkurs, w którym wzięło udział bardzo wielu sympatyków TreningBiegacza. Waszym zadaniem było wskazanie funkcjonalności, które warto wprowadzić lub ewentualnie poprawić. Poszliśmy za waszymi radami i wdrożyliśmy oprócz wielu drobnych usprawnień ogromny nowy dział – Kalendarz biegów.

Kalendarz biegów

To zupełnie nowa funkcjonalność naszego portalu. Znajdziecie w nim najświeższe informacje o zbliżających się, czy też zakończonych imprezach biegowych. Kalendarz będzie aktualizowany na bieżąco, aby żaden bieg nie przeszedł wam koło nosa.

Do kalendarza można dostać się na kilka sposobów:

 • Korzystając z widgetu na stronie głównej portalu – znajduje się on pod informacjami prasowymi i wyświetla pięć najbliższych dzisiejszej dacie startów. Widget zintegrowany jest z przyciskami dodaj nową imprezę (o czym poniżej) oraz zobacz wszystkie imprezy, który prowadzi do listy wszystkich imprez.
 • Korzystając z poziomu górnego menu > Imprezy > Kalendarz imprez

widget-str-glowna

kalendarz-imprez-menu-glowne

Pełna lista imprez

To widok, który prezentuje wszystkie imprezy jakie zostały dodane do systemu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na funkcjonalności, które znacząco usprawnią odnalezienie informacji, na których wam zależy najbardziej:

 • sortowanie kolumn tabeli po nazwie, dacie, miejscu,
 • zaawansowane wyszukiwanie pozwalające na filtrowanie wydarzeń pod kątem miejsca, czasu, typu biegu, atestacji trasy lub tylko zakończonych imprez.

glowna-lista-wydarzen

wyszukiwanie-zaawansowane

Widok imprezy

To właściwie najważniejsze miejsce nowego działu, bo to dzięki tym szczegółowym informacjom będziesz mógł poznać godzinę, miejsce startu lub skontaktować się z organizatorem.Lista funkcjonalności tego widoku jest już dość okazała:

 • mapka z zaznaczonym miejscem startu,
 • szczegółowe informacje na temat biegu oraz biegów powiązanych,
 • opis biegu oraz dostęp do regulaminu i wyników (w przypadku imprez zakończonych),
 • możliwość komentowania wydarzenia dla osób zalogowanych,
 • możliwość zadeklarowania chęci wzięcia udziału w biegu
  • dzięki temu bieg będzie widoczny na liście w Panelu Użytkownika,
  • użytkownik zostanie powiadomiony mailowo, o zbliżającej się imprezie na 3 miesiące, miesiąc, dwa tygodnie przed startem biegu,
 • możliwość wglądu w ilość osób, które wezmą udział w biegu.

 Moje imprezy biegowe w Panelu Użytkownika

Panel użytkownika to dodatek, który oddaliśmy jakiś czas temu. Jest on stale rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności. Aby się do niego dostać należy się zalogować, a po zalogowaniu kliknąć swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu. Po przejściu do strefy Moje imprezy biegowe waszym oczom ukazuje się:

 • lista wszystkich imprez, w których bierzecie lub braliście udział,
 • możliwość szybkiego dostępu do informacji na temat biegu,
 • możliwość filtrowania oraz sortowania wydarzeń – podobnie jak na liście wszystkich biegów.

panel-moje-wydarzenia

Jak dodać wydarzenie do naszej bazy?

Niezależnie od tego, czy jesteś organizatorem biegu czy zwykłym fanem i uczestnikiem tego typu wydarzeń, możesz w raz z nami współtworzyć Kalendarz.

Jesteś organizatorem?

Jeżeli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dedykowane opcje, dzięki którym możesz zarządzań organizowanymi przez siebie biegami. Dzięki super prostemu formularzowi będziesz mógł samodzielnie dodawać nowe wydarzenia. Więcej szczegółów na stronie.

Nie jesteś organizatorem?

Masz informacje o wydarzeniu biegowym, którego nie ma na naszej liście i nie jesteś jego organizatorem? To nic! Skorzystaj z formularza propozycji imprezy na stronie, a my zajmiemy się resztą!

Pozostałe zmiany

Oprócz Kalendarza Imprez wprowadziliśmy kilka nowych funkcji i usprawnień takich jak:

Logowanie i rejestracja przez Facebook’a

 • nie trzeba uzupełniać formularza rejestracyjnego,
 • nie trzeba klikać w link aktywacyjny,
 • szybkie logowanie, rejestracja,
 • przycisk dostępny na stronie logowania/rejestracji oraz w modalnym okienku logowania.

UWAGA: Jeżeli posiadasz już konto na Facebook’u oraz na TreningBiegacza.pl, ale podczas rejestracji kont podałeś/aś inne adresy e-mail, to po kliknięciu w “Zaloguj przez facebooka” zostanie utworzone nowe konto, gdyż proces rejestracji bazuje właśnie na adresie e-mail. Osoby, które mają identyczne adresy e-mail w obu serwisach bez problemu zalogują się na swoje aktualne konto za pomocą przycisku „Zaloguj przez facebooka”.

Modalne okienko logowania

Teraz po kliknięciu w przyciski wymagające zalogowania, użytkownik nie jest przekierowywany, a zamiast tego pojawia się modalne okienko logowania.

Po poprawnym zalogowaniu aktualna strona zostanie przeładowana, co poprawia wygodę przeglądania artykułów i innych treści, gdyż po zalogowaniu pozostajesz na stronie, która Cię interesuje!

Na koniec w imieniu całej ekipy TreningBiegacza.pl, chcielibyśmy wam gorąco podziękować za waszą aktywność zarówno na portalu jak i na Facebooku oraz za wszystkie wasze opinie, uwagi i propozycje, które zostawiacie nam w komentarzach oraz w mailach. To właśnie dzięki tym informacjom zwrotnym od was mamy siłę, aby projekt pchać do przodu! Zarazem prosimy was o dalszą aktywność, gdyż jeden wasz e-mail lepiej motywuje niż najlepsza kawa.

Głęboko wierzymy, że udało nam się tak przetestować nowe funkcjonalności, iż wszystko działa jak należy. Jednak, gdybyście natrafili na jakiś błąd możecie go zgłosić zarówno w komentarzu pod tym postem, jak i poprzez formularz kontaktowy (dział techniczny)!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
powrot do treningow po chorobie

Powrót do treningów po chorobie

Następne
gobi march czyli druga odslona 4deserts grand slam

GOBI MARCH, czyli druga odsłona 4Deserts Grand Slam

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM