fbpx
TreningBiegacza.pl

Co nowego w TreninguBiegacza

Nareszcie. Po trzech miesiącach od uruchomienia nowej wersji TreninguBiegacza z radością chcemy Was poinformować, że portal wzbogacił się o kilka nowych funkcjonalności. Jeżeli zatem jesteście ciekawi zmian i jakie korzyści z nich płyną, zapraszam do krótkiego przeglądu.

Nareszcie. Po trzech miesiącach od uruchomienia nowej wersji TreninguBiegacza z radością chcemy Was poinformować, że portal wzbogacił się o kilka nowych funkcjonalności. Jeżeli zatem jesteście ciekawi zmian i jakie korzyści z nich płyną, zapraszam do krótkiego przeglądu.

Konta użytkowników

To jest w sumie kluczowa usługa, którą Wam udostępniliśmy. Po pierwsze dla tego, że dzięki niej będziecie mogli korzystać ze personalizowanych list publikacji oraz z systemu komentarzy, o których jeszcze za chwilę, a po drugie jest to furtka do szeregu kolejnych innowacyjnych usług, nad którymi bez ustanku pracujemy (o nich dowiedziecie się regularnie odwiedzając nasz Blog ;)).
Wracając do tematu kont. Z tą funkcjonalnością ściśle wiąże się kilka nowych elementów strony. 

Mini-menu

Pierwszą z nich jest mini-menu użytkownika widoczne na górnym pasku menu. Jeżeli znajdujecie się aktualnie na stronie, a nie jesteście zalogowani to w menu pojawią się przyciski “Zaloguj” i “Zarejestruj”. Oba te przyciski przekierują Was do strony logowania i rejestracji.

mini menu unreg

Jeżeli jednak już się zarejestrujecie i zalogujecie, w miejsce przycisków “Zaloguj”, “Zarejestruj” pojawią się przyciski: “Imie i nazwisko” oraz “Wyloguj”.

mini menu reg

Przycisk Imię i nazwisko przekieruje Was do Waszego osobistego Panelu użytkownika, w którym znajdziecie listy Waszych ulubionych publikacji oraz tych do przeczytania.

Strona logowania / rejestracji

Po kliknięciu w przyciski Zaloguj lub Zarejestruj zostaniecie przekierowani do strony, na której macie dwa, a w zasadzie 3 formularze.

page login register

Na początku, każdy z Was z pewnością skorzysta z formularza po prawej, czyli z rejestracji. Proces rejestracji jest naprawdę bardzo intuicyjny i nie ma sensu go opisywać. Chciałbym jedynie zwrócić tu uwagę na dwa pola. Pierwszym wartym uwagi jest pseudonim. Każdy z użytkowników posiada unikalny pseudonim na portalu, tak więc im szybciej się zarejestrujecie tym szybciej zarezerwujecie ulubiony pseudonim! Drugie pole to newsletter. W tym polu decydujesz czy chcesz od nas otrzymywać informacje o konkursach, nowych artykułach czy planach treningowych. I tu uwaga. Jeżeli aktualnie dostajesz od nas newsletter na adres email, który podałeś w formularzu rejestracji i nadal chcesz go otrzymywać, pozostaw to pole zaznaczone. W przeciwnym wypadku zostaniesz wypisany. Zawsze jednak możesz dopisać się do newslettera, zaznaczając w ustawieniach odpowiednie pole.

Oprócz formularza rejestracji, po lewej, znajduje się formularz logowania. Zalogować się możesz używając swojego pseudonimu lub emaila oraz hasła. Jeżeli chcesz być zalogowany cały czas, zaznacz pole „Zapamiętaj mnie na tym komputerze”. Dzięki temu za każdym razem, gdy odwiedzisz portal z tego komputera zostaniesz automatycznie zalogowany.

Na tej stronie znajduje się jeszcze jeden formularz, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Jest to formularz do odzyskiwania hasła. Jeżeli zapomnisz hasła do konta, po prostu kliknij w „Zapomniałem hasła”, a poniżej pojawi się pole do wpisania adresu e-mail. Odzyskiwanie hasła jest banalnie proste i nie wymaga szczególnego omówienia.

A co po zalogowaniu?

Po zalogowaniu możecie przejść do swojego Panelu klikając w swoje imię i nazwisko w mini-menu. Panel jest dość przejrzysty i łatwo się w nim połapać.

Prywatne listy publikacji

Macie tu dostęp do swoich prywatnych list publikacji. Na początku udostępniliśmy Wam dwie listy: ulubione i do przeczytania. Jeżeli jakiś artykuł lub plan treningowy spodoba się Wam wystarczy że klikniecie w przycisk „Dodaj do ulubionych”, a ten automatycznie zostanie zapisany na tej właśnie liście. A jeżeli zdarzy Wam się, że przeglądając portal natraficie na ciekawy tytuł, ale nie macie czasu go przeczytać, wystarczy kliknąć przycisk „Przeczytaj później”, aby dodać go do listy „Do przeczytania”.

page article

page publist

Możecie również usuwać publikacje ze swoich list klikając w przycisk usuń na miniaturce.

page priv list

Listy to bardzo prosty mechanizm, który mamy nadzieję, że umili i pomoże Wam uporządkować coraz większą ilość publikacji, które pojawiają się na portalu.

Ustawienia konta

W swoim Panelu macie również zakładkę Ustawienia konta, w której możecie dokonać wszelkich zmian jak np. dane personalne, hasło, notyfikacje. Możecie również ustawić swój awatar, który widoczny będzie np. w komentarzach.

page settings

Nowe komentarze

Jedną z ważniejszych rzeczy, które zmieniliśmy to mechanizm komentarzy. Teraz tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować artykuły, plany treningowe czy wpisy na blogu. Rozwiązanie to pozwoliło nam wdrożyć system notyfikowania autorów o Waszych pytaniach czy spostrzeżeniach pod publikacjami. Dzięki temu, żaden z Waszych komentarzy nie pozostanie bez echa. Mamy nadzieję, że nowe komentarze pozwolą Wam na aktywne i konstruktywne dyskusje wraz z autorami oraz dyskusje miedzy sobą.

Co dalej?

I to już wszystko z nowości. Mamy nadzieję, że nowe funkcje spodobają się Wam i chętnie będziecie z nich korzystać. Jeżeli macie jakieś sugestie, pytania czy problemy możecie wpisać je w komentarzach pod tym postem lub skontaktować się bezpośrednio z działem technicznym poprzez formularz na stronie Kontaktu. Nie myślcie jednak, że spoczywamy na laurach, bo to dopiero początek tego, co szykujemy dla Was w tym roku. Już teraz trwają pracę nad kolejnymi, ciekawymi usługami specjalnie dla Was!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie

No i w końcu się doczekaliśmy!

Następne
charytatywny bieg sgh

Charytatywny bieg SGH

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model