fbpx
Od kuchni

Co nowego w TreninguBiegacza

Nareszcie. Po trzech miesiącach od uruchomienia nowej wersji TreninguBiegacza z radością chcemy Was poinformować, że portal wzbogacił się o kilka nowych funkcjonalności. Jeżeli zatem jesteście ciekawi zmian i jakie korzyści z nich płyną, zapraszam do krótkiego przeglądu.
TreningBiegacza.pl

Nareszcie. Po trzech miesiącach od uruchomienia nowej wersji TreninguBiegacza z radością chcemy Was poinformować, że portal wzbogacił się o kilka nowych funkcjonalności. Jeżeli zatem jesteście ciekawi zmian i jakie korzyści z nich płyną, zapraszam do krótkiego przeglądu.

Konta użytkowników

To jest w sumie kluczowa usługa, którą Wam udostępniliśmy. Po pierwsze dla tego, że dzięki niej będziecie mogli korzystać ze personalizowanych list publikacji oraz z systemu komentarzy, o których jeszcze za chwilę, a po drugie jest to furtka do szeregu kolejnych innowacyjnych usług, nad którymi bez ustanku pracujemy (o nich dowiedziecie się regularnie odwiedzając nasz Blog ;)).
Wracając do tematu kont. Z tą funkcjonalnością ściśle wiąże się kilka nowych elementów strony. 

Mini-menu

Pierwszą z nich jest mini-menu użytkownika widoczne na górnym pasku menu. Jeżeli znajdujecie się aktualnie na stronie, a nie jesteście zalogowani to w menu pojawią się przyciski “Zaloguj” i “Zarejestruj”. Oba te przyciski przekierują Was do strony logowania i rejestracji.

mini menu unreg

Jeżeli jednak już się zarejestrujecie i zalogujecie, w miejsce przycisków “Zaloguj”, “Zarejestruj” pojawią się przyciski: “Imie i nazwisko” oraz “Wyloguj”.

mini menu reg

Przycisk Imię i nazwisko przekieruje Was do Waszego osobistego Panelu użytkownika, w którym znajdziecie listy Waszych ulubionych publikacji oraz tych do przeczytania.

Strona logowania / rejestracji

Po kliknięciu w przyciski Zaloguj lub Zarejestruj zostaniecie przekierowani do strony, na której macie dwa, a w zasadzie 3 formularze.

page login register

Na początku, każdy z Was z pewnością skorzysta z formularza po prawej, czyli z rejestracji. Proces rejestracji jest naprawdę bardzo intuicyjny i nie ma sensu go opisywać. Chciałbym jedynie zwrócić tu uwagę na dwa pola. Pierwszym wartym uwagi jest pseudonim. Każdy z użytkowników posiada unikalny pseudonim na portalu, tak więc im szybciej się zarejestrujecie tym szybciej zarezerwujecie ulubiony pseudonim! Drugie pole to newsletter. W tym polu decydujesz czy chcesz od nas otrzymywać informacje o konkursach, nowych artykułach czy planach treningowych. I tu uwaga. Jeżeli aktualnie dostajesz od nas newsletter na adres email, który podałeś w formularzu rejestracji i nadal chcesz go otrzymywać, pozostaw to pole zaznaczone. W przeciwnym wypadku zostaniesz wypisany. Zawsze jednak możesz dopisać się do newslettera, zaznaczając w ustawieniach odpowiednie pole.

Oprócz formularza rejestracji, po lewej, znajduje się formularz logowania. Zalogować się możesz używając swojego pseudonimu lub emaila oraz hasła. Jeżeli chcesz być zalogowany cały czas, zaznacz pole „Zapamiętaj mnie na tym komputerze”. Dzięki temu za każdym razem, gdy odwiedzisz portal z tego komputera zostaniesz automatycznie zalogowany.

Na tej stronie znajduje się jeszcze jeden formularz, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Jest to formularz do odzyskiwania hasła. Jeżeli zapomnisz hasła do konta, po prostu kliknij w „Zapomniałem hasła”, a poniżej pojawi się pole do wpisania adresu e-mail. Odzyskiwanie hasła jest banalnie proste i nie wymaga szczególnego omówienia.

A co po zalogowaniu?

Po zalogowaniu możecie przejść do swojego Panelu klikając w swoje imię i nazwisko w mini-menu. Panel jest dość przejrzysty i łatwo się w nim połapać.

Prywatne listy publikacji

Macie tu dostęp do swoich prywatnych list publikacji. Na początku udostępniliśmy Wam dwie listy: ulubione i do przeczytania. Jeżeli jakiś artykuł lub plan treningowy spodoba się Wam wystarczy że klikniecie w przycisk „Dodaj do ulubionych”, a ten automatycznie zostanie zapisany na tej właśnie liście. A jeżeli zdarzy Wam się, że przeglądając portal natraficie na ciekawy tytuł, ale nie macie czasu go przeczytać, wystarczy kliknąć przycisk „Przeczytaj później”, aby dodać go do listy „Do przeczytania”.

page article

page publist

Możecie również usuwać publikacje ze swoich list klikając w przycisk usuń na miniaturce.

page priv list

Listy to bardzo prosty mechanizm, który mamy nadzieję, że umili i pomoże Wam uporządkować coraz większą ilość publikacji, które pojawiają się na portalu.

Ustawienia konta

W swoim Panelu macie również zakładkę Ustawienia konta, w której możecie dokonać wszelkich zmian jak np. dane personalne, hasło, notyfikacje. Możecie również ustawić swój awatar, który widoczny będzie np. w komentarzach.

page settings

Nowe komentarze

Jedną z ważniejszych rzeczy, które zmieniliśmy to mechanizm komentarzy. Teraz tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować artykuły, plany treningowe czy wpisy na blogu. Rozwiązanie to pozwoliło nam wdrożyć system notyfikowania autorów o Waszych pytaniach czy spostrzeżeniach pod publikacjami. Dzięki temu, żaden z Waszych komentarzy nie pozostanie bez echa. Mamy nadzieję, że nowe komentarze pozwolą Wam na aktywne i konstruktywne dyskusje wraz z autorami oraz dyskusje miedzy sobą.

Co dalej?

I to już wszystko z nowości. Mamy nadzieję, że nowe funkcje spodobają się Wam i chętnie będziecie z nich korzystać. Jeżeli macie jakieś sugestie, pytania czy problemy możecie wpisać je w komentarzach pod tym postem lub skontaktować się bezpośrednio z działem technicznym poprzez formularz na stronie Kontaktu. Nie myślcie jednak, że spoczywamy na laurach, bo to dopiero początek tego, co szykujemy dla Was w tym roku. Już teraz trwają pracę nad kolejnymi, ciekawymi usługami specjalnie dla Was!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
No i w końcu się doczekaliśmy!
Następny wpis
Charytatywny bieg SGH
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu