fbpx
bieg szlak trafi na co trafi biegacz 01

Bieg Szlak Trafi – na co trafi biegacz?

W sierpniu kolejny raz biegacze zawitają do Parchatki by po raz szósty zmierzyć się z wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bieg Szlak Trafi bo o nim mowa odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku. Do wyboru będą trzy trasy 7, 21 i 57 kilometrów.

W sierpniu kolejny raz biegacze zawitają do Parchatki by po raz szósty zmierzyć się z wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bieg Szlak Trafi bo o nim mowa odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku. Do wyboru będą trzy trasy 7, 21 i 57 kilometrów.

Błoto, strome podbiegi i szybkie zbiegi czyli wszystko to co tygryski lubią najbardziej. Bieg Szlak Trafi na pewno spełni oczekiwania wszystkich biegaczy, którzy lubią urozmaicone trasy a przy okazji nie boją się ubrudzić. 

bieg-szlak-trafi-na-co-trafi-biegacz-04

Kazimierski Park Krajobrazowy to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Lessowe wąwozy ciągną się na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów pomiędzy Kazimierzem Dolnym, Nałęczowem i Puławami. To właśnie pomiędzy tymi trzema miastami odbywa się rywalizacja najdłuższego dystansu 57 kilometrów. Zawodnicy o świcie ruszają z Kazimierza Dolnego w kierunku Nałęczowa by na wysokości stoku narciarskiego w Rąblowie wykonać zwrot o 180 stopni i doliną rzeki Bystrej ruszyć w kierunku Puław z metą w Parchatce. 

Parchackie ultra to specyficzny bieg. Trasa trudna technicznie z licznymi podbiegami, błotem ale i fragmentami płaskimi, na których można podgonić. Aktualnym rekordzistą trasy jest Jendrych Artur, który w 2017 roku ukończył bieg w 4 godziny 37 minut. Wśród pań rekord z należy do Dominiki Stelmach. W 2016 roku pokonała trasę BST w 4 godziny 50 minut. 

[youtube]uxhjwbRpuLs[/youtube]

Biegi na 7 oraz 21 km swój start i metę mają u podnóża stoku narciarskiego w Parchatce. Obie trasy wiją się okolicznymi wąwozami Parchatki i Zbędowic. Tutaj również zawodnicy muszą być przygotowani na liczne naturalne przeszkody terenowe, piach, błoto a nawet pokrzywy.

[youtube]L4LYM6g4Siw[/youtube]

Ciekawostką i dodatkową motywacją jest możliwość zgłaszania drużyn. Zasady są proste. Drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników (po jednym z każdego dystansu). Co do maksymalnej ilości osób w drużynie to nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Wygrywa ta drużyna, która po zsumowaniu najlepszych wyników z każdego dystansu osiągnie najlepszy wspólny czas.

Sierpień w wąwozach może zaskoczyć zawodników zarówno upałem, jak i ulewnym deszczem. Dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko! Zapraszamy na nasz profil FB

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
roman polko pobiegnie w wizz air katowice half marathon 2018 02

Roman Polko pobiegnie w Wizz Air Katowice Half Marathon 2018!

Następne
organizatorzy wiz air half marathon katowice 10 06 2018 maja dla was odlotowa niespodzianke 01

Organizatorzy Wiz Air Half Marathon Katowice 10.06.2018 mają dla Was odlotową niespodziankę!

Powiązane artykuły