Bieg Szlak Trafi – na co trafi biegacz?

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W sierpniu kolejny raz biegacze zawitają do Parchatki by po raz szósty zmierzyć się z wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bieg Szlak Trafi bo o nim mowa odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku. Do wyboru będą trzy trasy 7, 21 i 57 kilometrów.

Błoto, strome podbiegi i szybkie zbiegi czyli wszystko to co tygryski lubią najbardziej. Bieg Szlak Trafi na pewno spełni oczekiwania wszystkich biegaczy, którzy lubią urozmaicone trasy a przy okazji nie boją się ubrudzić. 

bieg-szlak-trafi-na-co-trafi-biegacz-04

Kazimierski Park Krajobrazowy to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Lessowe wąwozy ciągną się na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów pomiędzy Kazimierzem Dolnym, Nałęczowem i Puławami. To właśnie pomiędzy tymi trzema miastami odbywa się rywalizacja najdłuższego dystansu 57 kilometrów. Zawodnicy o świcie ruszają z Kazimierza Dolnego w kierunku Nałęczowa by na wysokości stoku narciarskiego w Rąblowie wykonać zwrot o 180 stopni i doliną rzeki Bystrej ruszyć w kierunku Puław z metą w Parchatce. 

Parchackie ultra to specyficzny bieg. Trasa trudna technicznie z licznymi podbiegami, błotem ale i fragmentami płaskimi, na których można podgonić. Aktualnym rekordzistą trasy jest Jendrych Artur, który w 2017 roku ukończył bieg w 4 godziny 37 minut. Wśród pań rekord z należy do Dominiki Stelmach. W 2016 roku pokonała trasę BST w 4 godziny 50 minut. 

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

Biegi na 7 oraz 21 km swój start i metę mają u podnóża stoku narciarskiego w Parchatce. Obie trasy wiją się okolicznymi wąwozami Parchatki i Zbędowic. Tutaj również zawodnicy muszą być przygotowani na liczne naturalne przeszkody terenowe, piach, błoto a nawet pokrzywy.

Ciekawostką i dodatkową motywacją jest możliwość zgłaszania drużyn. Zasady są proste. Drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników (po jednym z każdego dystansu). Co do maksymalnej ilości osób w drużynie to nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Wygrywa ta drużyna, która po zsumowaniu najlepszych wyników z każdego dystansu osiągnie najlepszy wspólny czas.

Sierpień w wąwozach może zaskoczyć zawodników zarówno upałem, jak i ulewnym deszczem. Dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko! Zapraszamy na nasz profil FB

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?