fbpx
Zapowiedzi imprez

Przygotowania do Anwil Półmaraton Włocławek weszły na ostatnią prostą

Przygotowania do Włocławek Półmaratonu weszły na ostatnią prostą. Do biegu zgłosiło się już ponad 400 zawodników, co może dać rekord frekwencji w rozgrywanej od czterech lat imprezie.
przygotowania do anwil polmaraton wloclawek weszly na ostatnia prosta 02

Przygotowania do Anwil Półmaraton Włocławek weszły na ostatnią prostą. Do biegu zgłosiło się już ponad 400 zawodników, co może dać rekord frekwencji w rozgrywanej od czterech lat imprezie. Wśród zgłoszonych, znanych zawodników, obok rekordzistki Polski w półmaratonie Katarzyny Kowalskiej ( 1:10,06 uzyskany 2.04.2016r w Pradze), pobiegnie Paweł Czapiewski (aktualny rekordzista Polski na 800m, brązowy medalista mistrzostw świata w Edmonton  w roku 2001 i halowy mistrz Europy z Wiednia w 2002 roku. Paweł  startuje we Włocławku z ambitnym zamiarem poprawienia swojego rekordu życiowego na poziomie poniżej 1:40.

W tym roku po raz pierwszy rozegrana zostanie rywalizacja zespołowa. Jako pierwszy zgłosił się 11- osobowy zespół Drumet w RUCHU. Kapitanem zespołu jest dobrze znana z tras biegowych dla amatorów – Danuta Stolarska. Najliczniejszy skład wystawia sponsor tytularny. W zespole ANWIL TEAM, obok Katarzyny Kowalskiej, Piotra Kęckiego ma wystartować około 40 zawodników. Na wygraną w klasyfikacji zespołowej liczą zawodnicy  z VOLKSWAGEN WĄTARSKI, w którym pobiegnie  tegoroczny młodzieżowy wicemistrz Polski w chodzie na 20 km Adrian Klonowski. Silną reprezentacje zapowiada jeden  ze sponsorów CREDIT AGRICOLE, który w swoim składzie ma również wielu utytułowanych biegaczy. Ponadto do imprezy zgłosiły się również WKB Maratończyk, ORLEN RUNNING TEAM, GKS Fabianki, ZRYW Radziejów czy Kabel Team Bydgoszcz.

przygotowania-do-anwil-polmaraton-wloclawek-weszly-na-ostatnia-prosta-01

Dla najlepszych zawodników, w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe i  rzeczowe. Po biegu odbędzie się również losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich, którzy ukończą rywalizację. Informacje są już dostępne w zakładce NAGRODY na  stronie internetowej biegu. To wszystko jest możliwe dzięki naszym  znakomitym sponsorom. Obok  głównego mecenasa  spółki ANWIL S.A., organizatorzy pozyskali wsparcie ponad 20 firm. Jedną z nich jest VOLKSWAGEN WĄTARSKI. W konkursie sponsorowanym przez tę Firmę wygrał pan Tomasz Olejnik z Włocławka, który wylosował Polo na weekend. 2 października okaże się, kto będzie testował najnowszy model Volkswagena ARTEON. Wśród zawodników,  którzy ukończą bieg w dniu rozlosujemy test auta TIGUAN. Zapraszamy do wzięcia udziału  w imprezie – zapisy TUTAJ.

za-50-dni-wloclawek-stanie-sie-stolica-biegania-03

Nie zabraknie też oczywiście rywalizacji dla dzieci. Przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych będą mogły sprawdzić swoje możliwości w biegach  ANWILKI NA START, rozgrywanych na stadionie na dystansach od 100 do 500 metrów. Każdy zawodnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal oraz nagrody od sponsorów. Zapisy do tych biegów będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie tylko  w dniu biegu, już  od godz. 7:00. Ze względów organizacyjnych limit zgłoszeń do tej rywalizacji ustalono na 300 osób. Po wydaniu 300 numerów startowych lista zgłoszeń zostanie zamknięta. Szczegóły  w zakładce ANWILKI NA START. W czasie zawodów czynne będzie Miasteczko Lekkoatletyczne, przygotowane przez trenerów Vectry, w którym dzieci będą mogły sprawdzić się w biegowych, rzutowych i skocznościowych konkurencjach zręcznościowych.

Organizatorzy zadbali też o zabezpieczenie  energetyczne biegaczy. W pakiecie startowym każdy zawodnik dostanie napój izotoniczny, sok pomidorowy, baton energetyczny BOSSMAN ufundowany przez Fabrykę Czekolady BAŁTYK. Po biegu ciepły posiłek zaserwuje Restauracja Ratuszowa, kiełbaski – ROM-MIĘS a przekąski mleczne Kujawska Spółdzielnia Mleczarska z Włocławka. W czasie biegu na punktach żywieniowych i na mecie dostępna będzie woda mineralna SELENKA z Uzdrowiska Wieniec Zdrój.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Bieganie w masce treningowej - co daje? Test masek do biegania marki TrainingMask
Następny wpis
Szybkie bieganie w warszawskim Wilanowie za nami! – relacja z 1. Królewskiego Festiwalu Biegowego
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu