fbpx
przygotowania do anwil polmaraton wloclawek weszly na ostatnia prosta 02

Przygotowania do Anwil Półmaraton Włocławek weszły na ostatnią prostą

Przygotowania do Włocławek Półmaratonu weszły na ostatnią prostą. Do biegu zgłosiło się już ponad 400 zawodników, co może dać rekord frekwencji w rozgrywanej od czterech lat imprezie.

Przygotowania do Anwil Półmaraton Włocławek weszły na ostatnią prostą. Do biegu zgłosiło się już ponad 400 zawodników, co może dać rekord frekwencji w rozgrywanej od czterech lat imprezie. Wśród zgłoszonych, znanych zawodników, obok rekordzistki Polski w półmaratonie Katarzyny Kowalskiej ( 1:10,06 uzyskany 2.04.2016r w Pradze), pobiegnie Paweł Czapiewski (aktualny rekordzista Polski na 800m, brązowy medalista mistrzostw świata w Edmonton  w roku 2001 i halowy mistrz Europy z Wiednia w 2002 roku. Paweł  startuje we Włocławku z ambitnym zamiarem poprawienia swojego rekordu życiowego na poziomie poniżej 1:40.

W tym roku po raz pierwszy rozegrana zostanie rywalizacja zespołowa. Jako pierwszy zgłosił się 11- osobowy zespół Drumet w RUCHU. Kapitanem zespołu jest dobrze znana z tras biegowych dla amatorów – Danuta Stolarska. Najliczniejszy skład wystawia sponsor tytularny. W zespole ANWIL TEAM, obok Katarzyny Kowalskiej, Piotra Kęckiego ma wystartować około 40 zawodników. Na wygraną w klasyfikacji zespołowej liczą zawodnicy  z VOLKSWAGEN WĄTARSKI, w którym pobiegnie  tegoroczny młodzieżowy wicemistrz Polski w chodzie na 20 km Adrian Klonowski. Silną reprezentacje zapowiada jeden  ze sponsorów CREDIT AGRICOLE, który w swoim składzie ma również wielu utytułowanych biegaczy. Ponadto do imprezy zgłosiły się również WKB Maratończyk, ORLEN RUNNING TEAM, GKS Fabianki, ZRYW Radziejów czy Kabel Team Bydgoszcz.

przygotowania-do-anwil-polmaraton-wloclawek-weszly-na-ostatnia-prosta-01

Dla najlepszych zawodników, w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe i  rzeczowe. Po biegu odbędzie się również losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich, którzy ukończą rywalizację. Informacje są już dostępne w zakładce NAGRODY na  stronie internetowej biegu. To wszystko jest możliwe dzięki naszym  znakomitym sponsorom. Obok  głównego mecenasa  spółki ANWIL S.A., organizatorzy pozyskali wsparcie ponad 20 firm. Jedną z nich jest VOLKSWAGEN WĄTARSKI. W konkursie sponsorowanym przez tę Firmę wygrał pan Tomasz Olejnik z Włocławka, który wylosował Polo na weekend. 2 października okaże się, kto będzie testował najnowszy model Volkswagena ARTEON. Wśród zawodników,  którzy ukończą bieg w dniu rozlosujemy test auta TIGUAN. Zapraszamy do wzięcia udziału  w imprezie – zapisy TUTAJ.

za-50-dni-wloclawek-stanie-sie-stolica-biegania-03

Nie zabraknie też oczywiście rywalizacji dla dzieci. Przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych będą mogły sprawdzić swoje możliwości w biegach  ANWILKI NA START, rozgrywanych na stadionie na dystansach od 100 do 500 metrów. Każdy zawodnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal oraz nagrody od sponsorów. Zapisy do tych biegów będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie tylko  w dniu biegu, już  od godz. 7:00. Ze względów organizacyjnych limit zgłoszeń do tej rywalizacji ustalono na 300 osób. Po wydaniu 300 numerów startowych lista zgłoszeń zostanie zamknięta. Szczegóły  w zakładce ANWILKI NA START. W czasie zawodów czynne będzie Miasteczko Lekkoatletyczne, przygotowane przez trenerów Vectry, w którym dzieci będą mogły sprawdzić się w biegowych, rzutowych i skocznościowych konkurencjach zręcznościowych.

Organizatorzy zadbali też o zabezpieczenie  energetyczne biegaczy. W pakiecie startowym każdy zawodnik dostanie napój izotoniczny, sok pomidorowy, baton energetyczny BOSSMAN ufundowany przez Fabrykę Czekolady BAŁTYK. Po biegu ciepły posiłek zaserwuje Restauracja Ratuszowa, kiełbaski – ROM-MIĘS a przekąski mleczne Kujawska Spółdzielnia Mleczarska z Włocławka. W czasie biegu na punktach żywieniowych i na mecie dostępna będzie woda mineralna SELENKA z Uzdrowiska Wieniec Zdrój.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
maski treningowe respro 01

Bieganie w masce treningowej - co daje? Test masek do biegania marki TrainingMask

Następne
szybkie bieganie w warszawskim wilanowie za nami relacja z 1 krolewskiego festiwalu biegowego 01

Szybkie bieganie w warszawskim Wilanowie za nami! – relacja z 1. Królewskiego Festiwalu Biegowego

Powiązane artykuły