fbpx
szybkie bieganie w warszawskim wilanowie za nami relacja z 1 krolewskiego festiwalu biegowego 01

Szybkie bieganie w warszawskim Wilanowie za nami! – relacja z 1. Królewskiego Festiwalu Biegowego

W niedzielę 10 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w I Królewskim Festiwalu Biegowym Warszawa – Wilanów, organizowanym w ramach dni Wilanowa. Naprawdę szybkie, płaskie trasy na 5 km i 10 km posiadające atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przy przychylnej tego dnia pogodzie 700 biegaczy stanęło przed okazją powalczenia ze swoimi życiówkami.

W niedzielę 10 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w I Królewskim Festiwalu Biegowym Warszawa – Wilanów, organizowanym w ramach dni Wilanowa. Naprawdę szybkie, płaskie trasy na 5 km i 10 km posiadające atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przy przychylnej tego dnia pogodzie 700 biegaczy stanęło przed okazją powalczenia ze swoimi życiówkami.

Na linii startu stanęło również blisko 200 dzieci na dedykowanych im krótszych dystansach. Kolejny raz DEM’a Promotion Polska zorganizowała huczne wydarzenie biegowe w ramach cyklu Biegaj’MY z DEM’a. Tym razem współorganizatorami byli Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa oraz Centrum Sportu Wilanów.

Mimo krótkiego okresu zapisów internetowych i dużej ilości innych imprez biegowych w Warszawie, wydarzenie bardzo szybko zgromadziło paruset biegaczy. Większość uczestników, a także Ambasador cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a, najszybszy na świecie biegacz Wings for Life Bartosz Olszewski, twierdzą, że to trasa z ogromnym potencjałem i na każdej kolejnej imprezie pojawią się tutaj tysiące, a nie setki ludzi. To nowy punkt na biegowej mapie Warszawy, który warto wziąć pod uwagę w planach na 2018 rok. 

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-02

Również podzielamy opinię Bartka i mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w biegowe kalendarze.

Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów 5 & 10 km organizowany był w ramach Dni Wilanowa 2017, co można było odczuć już pierwszego dnia pracy biura zawodów. Wiele osób po odbiorze pakietu startowego zostawało w miasteczku zorganizowanym przy Royal Wilanów, gdzie przygotowany był Wege Targ, atrakcje dla dzieci, występy Artystów, a przede wszystkim wieczorny koncert Lady Pank.

W sobotę, pierwszego dnia pracy biura zawodów, od godziny 11:00 drzwi wilanowskiego sklepu sportowego Nike For Pro otworzyły się na biegaczy z całej Polski. Pojedynczo, parami, grupowo  przyjeżdżali, by odebrać pakiet startowy historycznej 1. edycji Królewskiego Festiwalu Biegowego Warszawa  – Wilanów. Tego dnia pakiety odebrała ponad połowa uczestników.

Co znajdowało się w pakiecie?  Techniczna koszulka biegowa,  numer startowy z bezzwrotnym chipem, woda od Żywiec Zdrój, Batony BA! od Bakalland, Smoothie od Purella Food, kosmetyki Adidas Adipure od firmy Coty INC, posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej bądź wegetariańskiej, kupon rabatowy do Nike For Pro, w którym mieściło się biuro zawodów, herbata ekologiczna i słodkie bataty od Solida Food oraz wejściówka do Artis Wellness Club. Trzeba przyznać organizatorzy rozpieszczają biegaczy wzorem innych organizowanych imprez, dlatego też nie dziwi nas ich duża popularność.

Wieczorem w ramach Dni Wilanowa, wielu spośród nich, wzięło udział w koncercie Rudnika oraz Lady Pank. W międzyczasie można było skorzystać z ofert foodtrucków oraz stref zabaw dla dzieci.

W niedzielę zaś, biuro zawodów było czynne już od godziny 7:00. Po odbiorze pakietów startowych pierwsi zawodnicy udali się na rozgrzewkę, którą poprowadziły instruktorki  z Artis Wellness Club.

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-03

Od  8:45 zawodnicy ustawiali się na linii startu. Pogoda po raz kolejny dopisała Organizatorom cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a. Ponad 300 zawodników wystartowało w biegu na 5 km, który rozpoczął Królewski Festiwal Biegowy Warszawa – Wilanów.

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-04

W kategorii OPEN na 5 km pierwsze 3 miejsca wśród mężczyzn zajęli kolejno: Mateusz Dębski (15:57), Maciej Bodnar (16:51) i Daniel Michałowski (16:57)

Wśród kobiet natomiast I miejsce należało do Katarzyny Gorlo (19:13), II miejsce – Justyna Grzywaczewska (19:34) i III miejsce Katarzyna Dziwosz (20:22).

Wśród mieszkańców Warszawy najszybszy okazał się Michał Kieza (17:38), II miejsce zajął Maciej Grochowski (18:00), trzecie zaś Mikołaj Siczek (18:24).

Pierwsze miejsce na podium w kategorii Najszybsza Mieszkanka Warszawy przypadło Katarzynie Gorlo (19:13), II miejsce – Katarzyna Dziwosz (20:22), a trzecie – Mai Michalak (21:11).

Po zakończonych zmaganiach na 5 km, zawodnicy udali się do strefy relaksu i gastronomii, by zregenerować siły po wyczerpującym biegu. Jak się okazało, niektórzy z nich mieli za chwilę pobiec na 10 km!

W międzyczasie można było skorzystać ze strefy zabaw z dmuchanymi zabawkami, zagrać w grę miejską, czy udać się na poradę fizjoterapeuty, odpocząć po biegach a nawet odebrać słoiczek miodu – wszystko w ramach stref zlokalizowanych w miasteczku biegacza.

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-05

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-06

O 10:30 sceną zawładnął Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life. Poprowadził rozgrzewkę przed biegiem na dłuższym dystansie. Po rozgrzaniu mięśni biegacze przenieśli się na punkt startu zlokalizowany na ulicy Przyczółkowej, gdzie o 11:00 wystartowała najszybsza dycha w Warszawie. 

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-07

Na 5 km znajdował się międzyczas oraz punkt z wodą. Kolejny punkt nawodnienia, ze względu na wysoką temperaturę znajdował się blisko 2 km dalej przy Stacji Paliw BP Zośka BP Wilanów. Wszystkie punkty z wodą zagwarantował Sponsor wydarzenia – Żywiec Zdrój.

Na pierwszych zawodników na mecie nie trzeba było długo czekać. Po 33 minutach i 8 sekundach linię końcową przekroczył Krzysztof Wasiewicz. Chwilę później, do grona zwycięzców dołączył Paweł Krochmal (34:45), jako trzeci dobiegł Bartosz Olszewski (35:46).

Spośród pań, pierwsza  na mecie zameldowała się Agata Pietraś z czasem 44:07. II miejsce zajęła Ilona Maciąg (45:01) i III miejsce – Joanna Filipowicz (47:33).

Najszybszym Mieszkańcem Warszawy okazał się Paweł Krochmal, 2. miejsce – Bartosz Olszewski, a trzecie – Maciej Piotrowski (36:04).

Jednak każdy z uczestników wbiegających na metę mógł się czuć, jak bohater. Na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal, woda oraz poczęstunek. 

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-08

Najszybszą Mieszkanką Warszawy została Joanna Filipowicz, na drugim miejscu uplasowała się Paulina Kawka (49:02), trzecie miejsce należało do Agnieszki Karaś – Lepianki (49:20).

Najszybszym reprezentantem redakcji Trening Biegacza na dystansie 10km okazał się Krzysztof Wojciechowski (42:23) zajmując 24. miejsce. Jak powiedział, tu naprawdę można szybko biegać. Płaska, prosta trasa sprzyja biciu rekordów. Także na duży plus zasługuje lokalizacja, jak i termin, gdyż festiwal był powiązany z obchodami Dni Wilanowa. Znakomita okazja dla aktywacji sportowej całych rodzin, z której widać skorzystało wielu amatorów tego sportu.

O godzinie 13:30 na scenie nastąpiła dekoracja zawodników.

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-09

Zanim jednak się to stało, wystartowały dwa biegi dla dzieci. Pierwszy dla grupy wiekowej 5-8 lat, drugi dla grupy 9-13 lat. Rywalizacja napędzała dzieci do tego, by silniej zaangażowały się w bieg. W związku z faktem, że za każdym razem to zaangażowanie jest tak samo duże, każde dziecko otrzymało na mecie medal oraz zestaw upominków od Sponsorów i Organizatorów. 

szybkie-bieganie-w-warszawskim-wilanowie-za-nami-relacja-z-1-krolewskiego-festiwalu-biegowego-10

Biegowe zmagania to nie koniec atrakcji. Niedzielne popołudnie i wieczór przyniosły ze sobą koncert orkiestr dętych z całej Polski! Ponadto wieczorem odbył się finał Dni Wilanowa, podczas którego wystąpiła Sylwia Grzeszczak. W dobry nastrój przed jej występem wprawił gości Dj Adamus.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez DEM’a Promotion Polska oraz Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa. Odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu Burmistrza Artura Buczyńskiego, zespołu z Wydziału Kultury i Sportu, Centrum Sportu Wilanów oraz Służb Porządkowych – Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służb Medycznych.

Przed biegaczami startującymi w cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a oraz przed tymi, którzy po raz pierwszy chcą poznać nową jakość organizacji imprez biegowych, jest jeszcze jedno wydarzenie.

Już 23 września odbędzie się II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego, podczas którego Biegiem Oddamy Hołd Bohaterom. Regulamin pozwala na samodzielny wybór dystansu i ilości pętli do pokonania – od 700 metrów (1 okrążenie) do blisko 45 km (63 okrążenia). Dodatkowo każdy uczestnik może indywidualnie dobrać dogodną godzinę startu. Przy trasie biegu na Kopcu Powstania Warszawskiego biegacze spotkają obozowiska Powstańcze oraz współczesnego Wojska Polskiego – dymy, strzały, krzyki i huki – to wszystko zapewni pełną gamę emocji. Pojawią się Weterani Powstania Warszawskiego z Oddziałów Ochota i Mokotów. Wiesław Komasa dniu imprezy o 17:00 osobiście wyrecytuje wiersze napisane przez Powstańca Bogdana Bartnikowskiego. Następnie Weteran Powstania Warszawskiego Prof. Krzysztof Stanisław Polak osobiście wykona kilka utworów z okresu Powstania Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Przypominamy – zapisy online otwarte są tylko do 19 września, dostępne na oficjalnej stronie biegu: www.biegnakopiecpw.pl.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
przygotowania do anwil polmaraton wloclawek weszly na ostatnia prosta 02

Przygotowania do Anwil Półmaraton Włocławek weszły na ostatnią prostą

Następne
w blocie wodzie i przez noc czyli latarki dla hardcorowcow 03

W błocie, wodzie i przez noc, czyli latarki dla hardcorowców

Powiązane artykuły

xrun czyli krotko ale tresciwie po gorach 07
Czytaj dalej

XRUN, czyli krótko, ale treściwie po górach!

XRUN to seria biegów górskich przełajowych w Beskidzie Wyspowym. Trasy były wyznaczane pieczołowicie i z miłością o czym mogli przekonać się uczestnicy pierwszego biegu z tego cyklu. Ciekaw jestem, ile osób spośród Was wie, gdzie jest Kornatka lub Śnieżnica.
wciagnal browara i biegl na rekord swiata
Czytaj dalej

Wciągnął browara i biegł na Rekord Świata

„Nie wiem gdzie popełniłem błąd. Muszę dokładnie przeanalizować na czym najwięcej straciłem, czy to na piciu piwa czy na biegu. Będę intensywnie trenował aby poprawić swój rezultat” - powiedział Nick.