fbpx
Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – trwają zapisy!

W sobotę 25 maja odbędzie się 21. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Uczestnicy tradycyjnie pobiegną na szybkiej trasie o długości 10 kilometrów, której większa część prowadzi główną ulicą miasta. Jakie atrakcje czekają na biegaczy i kibiców oraz czego możemy spodziewać się po tegorocznej odsłonie imprezy?

Bieg Ulicą Piotrkowską, a od 2012 r., po dołączeniu partnera tytularnego, Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, to jedna z największych imprez biegowych w Polsce wśród biegów na dystansie 10 kilometrów. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2003 r., a dystans, jaki wówczas pokonywali uczestnicy wynosił ok. 4 kilometrów. Od 2011 r. ściganie odbywa się na trasie mierzącej 10 kilometrów, a organizatorzy starają się tak wytyczać jej przebieg, by była atrakcyjna zarówno pod względem sportowym, jak i turystycznym.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Trasa 21. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Chociaż głównym punktem poszczególnych edycji biegu jest ulica Piotrkowska, to w kolejnych latach przebieg trasy jest nieco inny. W tym roku trasa 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run prowadzić będzie nie tylko główną ulicą miasta, ale również ulicami m.in. Al. Piłsudskiego, Sienkiewicza, Traugutta, Włókienniczą, Kilińskiego, Narutowicza, Rewolucji 1905 r., Wschodnią czy Al. Mickiewicza. Start i meta zostaną zlokalizowane przy Ogrodach Geyera. Najbardziej wysuniętym na północ punktem trasy będzie Plac Wolności, w pobliżu którego zostanie wyznaczony Finish Lotny.

Jakie atrakcje w pobliżu trasy czekają na tych, którzy przybędą do Łodzi głównie w celach turystycznych? Okolice startu i mety to m.in. wspomniane Ogrody Geyera, Biała Fabryka i Park im. Władysława Reymonta. Wzdłuż trasy będzie można podziwiać m.in. Katedrę Łódzką, odnowione ulice: Piotrkowską, Włókienniczą, rozlokowane wzdłuż nich secesyjne kamienice, odrestaurowany Plac Wolności czy też rzeźby, jak Ławeczkę Tuwima, Kufer Reymonta, Fortepian Rubinsteina. Dla tych, którzy przyjeżdżają do Łodzi głównie po wynik, na pewno ważną informacją jest fakt, że trasa jest płaska, posiada atest PZLA, a na końcowym fragmencie prowadzi wręcz lekko z górki.

trasa Rossmann Run

Zapisy na bieg

Pakiety startowe na 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Na liście startowej jest już ponad 6 tys. nazwisk na dostępnych 6000 miejsc, z czego ponad 5,5 tys. z wniesioną opłatą. Ponieważ do biegu zostało jeszcze ponad 5 tygodni, a chętnych do udziału wciąż przybywa, organizatorzy rozważają zwiększenie puli dostępnych pakietów. Jeżeli jednak zamierzacie wziąć udział w tej imprezie, nie warto czekać na dodatkowe pakiety, bo nawet, jeśli zapadnie taka decyzja, tych będzie ograniczona liczba, więc również należy spodziewać się, że znikną szybko. Gwarancję udziału daje tylko opłacenie pakietu startowego.

Jak można zapisać się jeszcze na 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run? Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny w zakładce „Zapisy” na stronie biegpiotrkowska.pl. W tym momencie wysokość opłaty startowej to 100 zł, a w przypadku wolnych miejsc w dniach 23-24 maja będzie trzeba zapłacić za udział 120 zł. Bieg wystartuje 25 maja o godz. 19:00.

Atrakcje dla kibiców i uczestników

Czego mogą spodziewać się uczestnicy biegu oraz kibice 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run? Organizatorzy planują szereg atrakcji, zapraszając na bieg całe rodziny. W okolicach startu i mety zlokalizowane będzie rozbudowane miasteczko biegowe ze strefą food trucków, regeneracji, fitness, chillout, strefą atrakcji dla dzieci. W miasteczku odbędzie się m.in. występ Mezo i rozmowa z Adamem Kszczotem i Zbigniewem Bródką. Ponadto na kibiców i biegaczy czeka możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem.

Jednym z wyróżników imprezy są bogate pakiety startowe, które otrzymują uczestnicy. Ich zawartość jest naprawdę imponująca i obejmuje: koszulkę techniczną projektu Gouda Works, plecak w srebrzystym kolorze (uniseks), opaski świetlne od Medicover Sport, zapach Bruno Banani, antyperspirant Rexona, żel Isana, fluid SPF z wysokim filtrem 50+ od marki Garnier, pastę do zębów ON, plasterki Salvequick, maszynkę Wilkinson, batonik proteinowy EnerBio, sok oraz piwo bezalkoholowe, godzinną wejściówkę do strefy basenowej Aquaparku Fala, ważną w dniach 25-26 maja 2024 r., wejściówkę do klubu Well Fitness o wartości 25 złotych oraz 15% voucher na zakup rowerów u ZASADA BIKES.

Wszystko za sprawą tytularnego sponsora biegu, który jest partnerem wydarzenia od ponad 12 lat i, jak informował prezes Rossmanna w Polsce – Marcin Grabara na styczniowej konferencji prasowej, współpraca potrwa jeszcze przez co najmniej kolejne 3 lata. To czyni Bieg Ulicą Piotrkowską i Rossmann jednym z najstabilniejszych partnerstw na rynku biegowym w Polsce i zdecydowanie jest godne podkreślenia. Dzięki tej współpracy organizatorzy mogli zadbać także o szereg dodatkowych udogodnień dla osób przyjeżdżających do Łodzi specjalnie na ten weekend.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

– Przygotowaliśmy specjalne zniżki w wybranych hotelach – informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej biegu. Około 20 restauracji i lokali gastronomicznych przygotowuje na ten weekend specjalne menu dla biegaczy. Ci, którzy chcą poznać lepiej miasto, będą mogli zapisać się na spacery po Łodzi 25 lub 26 maja z przewodnikiem – wkrótce będziemy to komunikowali. Mamy też niezwykle rozbudowany zestaw nagród w ramach wielu klasyfikacji, w tym wielu nowych wprowadzonych w tym roku. Spodziewamy się uhonorować aż 220 uczestników.

 – powiedział jeden z organizatorów biegu Robert Blesiński, prezes stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie.

Oprócz głównego biegu, organizatorzy przygotowują również Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który ma dodatkowy wymiar charytatywny (wsparcie Fundacji Herosi). Te zawody odbędą się 19 maja. W ramach głównego Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, również można biegać charytatywnie. W formularzu zgłoszeniowym każdy zawodnik może wskazać kwotę, jaką chce przekazać na wsparcie wybranej Fundacji. Lista ta obejmuje następujące organizacje: Fundacja Dom w Łodzi, Fundacja Ktoś, Fundacja Herosi, Fundacja Gajusz, Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych, Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Wszystkie zebrane pieniądze pochodzące z wpłat zawodników zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Akademia Sport i Zdrowie bezpośrednio na konto danej Fundacji, w ciągu tygodnia od zakończenia imprezy.

Jak widać, argumentów za tym, by stać się częścią tego wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run jest naprawdę dużo. Nie warto zatem zwlekać z decyzją o zapisach. Wszelkie informacje na temat imprezy oraz atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu dostępne są na stronie biegpiotrkowska.pl.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Medal 32. Biegu Konstytucji 3 Maja

Oto medal 32. Biegu Konstytucji 3 Maja!

Następne
Podstawy żywienia dla biegaczy

Fundamenty żywienia dla biegaczy: jak zaplanować równowagę makroskładników w diecie?

Powiązane artykuły

t mobile bieg na piatke jeden bieg podwojna pomoc 01
Czytaj dalej

T-Mobile Bieg na Piątkę – jeden bieg, podwójna pomoc

Wszyscy wiemy, że bieganie poprawia kondycję i samopoczucie, motywuje do aktywnego wypoczynku, pomaga w wyznaczaniu sobie kolejnych celów. Istnieje jednak sposób, aby również… pomagać w tym czasie innym – i to podwójnie! Fundacja ”Maraton Warszawski” po raz kolejny zaprasza wszystkich amatorów zdrowego trybu życia do udziału w towarzyszącym PZU Maratonowi Warszawskiemu biegu na 5 km, który w tym roku będzie nosił nazwę T-Mobile Bieg na Piątkę.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model