fbpx
Relacje

CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin zainaugurowały kolejny sezon!

TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę biegali mieszkańcy Lublina, a w niedzielę – Warszawy i Szczecina. Sprzyjająca aura zachęciła do udziału w zawodach ponad 2200 uczestników – z czego ponad 700 to dzieci i młodzież dzieci.
city trail lublin warszawa i szczecin zainaugurowaly kolejny sezon 04

W weekend 19-20 października odbyły się trzy biegi w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę biegali mieszkańcy Lublina, a w niedzielę – Warszawy i Szczecina. Sprzyjająca aura zachęciła do udziału w zawodach ponad 2200 uczestników – z czego ponad 700 to dzieci i młodzież dzieci.

Lublin

Piękne słońce, 20 stopni, brak wiatru. W takich warunkach startowali zawodnicy z Lublina. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych.

Jarosław Bimkiewicz to drugi zawodnik CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2016/2017. W dwóch kolejnych edycjach startował sporadycznie. Po sobotnim biegu, w którym wyrównał rekord trasy Artura Kerna – 16:28 – zapowiedział, że będzie startował w CITY TRAIL regularnie.

city trail lublin warszawa i szczecin zainaugurowaly kolejny sezon 01

– Udaje mi się łączyć pracę i treningi. Nie są to już treningi wyczynowe, jak kiedyś, ale biegam regularnie 5 razy w tygodniu, co pozwala mi utrzymać stabilną formę. Mój trening jest uzależniony od samopoczucia w danym dniu. Jeśli jestem zmęczony to trening jest luźniejszy. Jeśli mam dzień wolny od pracy, wtedy mogę sobie pozwolić na cięższy trening – podkreślił po zawodach zwycięzca zawodów. – Miałem roczną przerwę w bieganiu spowodowaną kłopotami ze zdrowiem i kwestiami zawodowymi, więc moim pierwszym celem był powrót do regularnego treningu. Ten cel udało się zrealizować. Następnym celem jest powrót do poziomu, jaki reprezentowałem kiedyś, jednak najważniejsze jest dla mnie to, że udaje mi się ruszać regularnie.

Wspomniany już Artur Kern zajął tym razem drugie miejsce, a jego czas to 16:36. Trzecią lokatę wywalczył Paweł Wysocki – wynik 17:14.

Najlepsza z zawodniczek lubelskiego biegu – Natalia Zych wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. W sobotę uzyskała czas 19:27. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (19:41), a trzecie – Dominika Łukasiewicz (20:01).

Linię mety minęło 291 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców.

Następny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 10 listopada – będzie to trzecia edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca. Zawody w Lublinie odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Warszawa

Podobnie, jak w sobotę w Lublinie, podczas niedzielnego biegu w Warszawie warunki sprzyjały – aż trudno uwierzyć, że to już II połowa października! Zwycięstwo w zawodach odnieśli Piotr Parfianowicz i Dominika Stelmach.

Piotr Parfianowicz specjalizuje się w biegach na orientację. Ma na koncie szereg sukcesów, jest m.in. mistrzem świata juniorów. Za kilka dni wylatuje do Chin na finałowe zawody Pucharu Świata, które będą dla niego najważniejszym startem w tym roku. W CITY TRAIL dotąd nie biegał. Jego wczorajszy wynik to 15:33. – Jeśli będę akurat w Warszawie, chętnie pojawię się tutaj ponownie. Mój trening opiera się głównie na bieganiu – to podstawa. Często szukam biegów na 5 km, ponieważ specjalizuję się w sprintach, które trwają do 15 minut, więc zawody na tym dystansie najbardziej oddają czas wysiłku, jaki mam podczas startów na orientację – mówił tuż po przekroczeniu mety zwycięzca biegu.

city trail lublin warszawa i szczecin zainaugurowaly kolejny sezon 03

Drugie miejsce zajął Kamil Zieliński (czas 16:00), a trzecią lokatę wywalczył Marek Kruszyński (wynik 16:06).

Najlepsza z zawodniczek warszawskiego biegu – Dominika Stelmach pokonała 5 km trasę w czasie 17:14. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (18:34), a trzecie – Martyna Wiśniewska (18:46).

Linię mety minęło 637 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 310 młodych sportowców.

Następny bieg w Lesie Młociny jest zaplanowany na 9 listopada – będzie to pierwsza edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 grudnia, 12 stycznia, 2 lutego, 8 marca. Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety).

Szczecin

W niedzielnych zawodach na dystansie 5 km w Puszczy Bukowej wystartowało 685 osób, a zwycięstwo odnieśli Arkadiusz Minko i Paulina Grzegórzek.

Arkadiusz Minko biega w CITY TRAIL od edycji 2016/2017. Ma na koncie drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak nigdy nie wygrał biegu w Puszczy Bukowej. – To dla mnie historyczny dzień, bo po raz pierwszy zwyciężyłem w CITY TRAIL – spełniło się takie moje małe marzenie. Znałem moich dzisiejszych rywali, znałem zmodyfikowaną trasę, bo biegłem nią w letniej edycji, więc wiedziałem, gdzie przyspieszyć, gdzie się schować, gdzie zwolnić, co było moją przewagą i dało wynik, który widzimy na zegarze – mówił tuż po biegu najszybszy zawodnik. Jego czas to 17:38.

city trail lublin warszawa i szczecin zainaugurowaly kolejny sezon 02

Drugie miejsce zajął Andrzej Pańko (18:09). Trzecią lokatę wywalczył Piotr Grzegórzek (18:26).

Najlepsza z zawodniczek szczecińskiego biegu – Paulina Grzegórzek pokonała trasę w czasie 19:40. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (19:55), a trzecie – Beata Białek (20:30).

Linię mety minęło 685 biegaczy. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 300 młodych sportowców.

Następny bieg w Puszczy Bukowej jest zaplanowany na 24 listopada. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 22 grudnia, 19 stycznia, 22 lutego, 15 marca. Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza w Lublinem, Warszawą i Szczecinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Wrocław). Najbliższe zawody są zaplanowane na 26 października w Olsztynie i 27 października w Trójmieście. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Piąty raz pobiegniemy w Świdnicy
Następny wpis
Kontuzja? Wypożycz bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny.
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu