fbpx

6 listopada na terenie Dzielnicy Włochy odbyła się II edycja wydarzenia “ 5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy”. Rywalizacja rozegrała się na nietypowym, 5-milowym dystansie (ok. 8 kilometrów) – taka odległość dzieli Urząd Dzielnicy Włochy (start) od Parku ze Stawem Koziorożca, gdzie zaplanowana była meta. W tym roku ten dystans pokonało aż 449 uczestników, a uczestnikom sprzyjała piękna jesienna pogoda.

Biegacze wystartowali przy Urzędzie Dzielnicy Włochy 6 listopada o 11.00. Wyjątkowa zarówno pod względem dystansu jak i liczby zakrętów trasa poprowadziła uczestników przez ulice i uliczki Dzielnicy, z finałem przy malowniczym Stawie Koziorożca. Trasa sprzyjała tym, co przed ostrym ściganiem lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane – umiejętność “brania zakrętów” i pewność co do przebiegu trasy pomogła ukraść cenne sekundy walczącym o podium zawodnikom.

Sygnał do startu dał Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Włochy. Na trasie dopingowali biegaczy oraz na mecie wręczali medale i puchary: Monika Kryk – zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy i Sebastian Piliński – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy oraz Przewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy  Sylwia Ciekańska. Na mecie biegacze chwalili zarówno jakość oznakowania, jak i gorące wsparcie ze strony kibiców.

Wyniki 5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy

Oto najszybsza trójka wśród kobiet:

1. Marta Kaźmierczak, czas netto: 00:29:09.95

2. Monika Bytner-Kwiatkowska, czas netto: 00:30:17.65

3. Maja Górka, czas netto: 00:30:55.60

Poniżej najlepsza trójka mężczyzn:

1. Daniel Żochowski, czas netto: 00:25:15.65

2. Piotr Kleczewski, czas netto: 00:27:28.50

3. Paweł Pyrzak, czas netto: 00:27:33.50

Pełne wyniki biegu według kategorii OPEN, wiekowej, kobiet oraz mężczyzn:

https://wyniki.b4sport.pl/5-mil-bieg-dzielnicy-wlochy/e4275.html

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/5MIL.BiegDzielnicyWlochy

Dziękujemy biegaczom i kibicom za liczny udział, a jednostkom policji i Straży miejskiej oraz wolontariuszom za pomoc w zabezpieczeniu biegu!

Organizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Bieg "5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy" za nami!
Bieg „5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy” za nami!

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>