fbpx
piaty raz pobiegniemy w swidnicy 01

Piąty raz pobiegniemy w Świdnicy

9 listopada wystartuje 5 jubileuszowa edycja RST Półmaratonu Świdnickiego. Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zmierzyć się z trasą świdnickiego półmaratonu, serdecznie zapraszamy.

9 listopada wystartuje 5 jubileuszowa edycja RST Półmaratonu Świdnickiego. Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zmierzyć się z trasą świdnickiego półmaratonu, serdecznie zapraszamy.

Naszych stałych uczestników wyczekujemy równie niecierpliwie. Piąta edycja to idealny czas, aby razem uczcić ten mały-wielki sukces! Cieszymy się, że mimo wielu okolicznych imprez biegowych, Półmaraton Świdnicki na trwałe wpisał się do Waszych kalendarzy i spotyka się z tyloma przychylnymi komentarzami. Cieszą nas Wasze powroty i wspólne emocje, które towarzyszyły nam w ciągu tych lat na trasie biegu.

Przypomnijmy co nas wyróżnia

Trasa biegu wije się tuż za miastem, z którego zawodnicy wybiegają po kilku kilometrach od startu, wśród malowniczych jesiennych pejzaży. Jej poprzeplatany wzniesieniami profil to nie jedyny atut tego biegu. Kto nie próbował swoich sił w biegach górskich, śmiało może zacząć od udziału w naszej imprezie. Albo się rozkocha, albo padnie w połowie pierwszego wzniesienia. Gdyby tak się stało, nie ma co się martwić. Legendą obrosło już łóżko reanimacyjne, które krzepi biegaczy od pierwszej edycji. Możecie również być pewni, że w tym najbardziej krytycznym momencie nic was tak nie pokrzepi i nie pchnie do przodu, jak kompot serwowany prosto z rąk gospodarza. Trudno byłoby uwierzyć, że mogłoby go zabraknąć również w tej edycji. Sekcja turystyczna może liczyć na spektakularne doznania estetyczne. Rok temu biegaczy urzekła aleja słoneczników. Byli jednak również i tacy, którzy bijąc swoje życiówki na naszej atestowanej trasie zauważyli owe słoneczniki dopiero w relacjach z biegu. Tak to już jest, że na tym półmaratonie staramy się dogodzić wszystkim uczestnikom. Strefy kibica to kolejna nasza specjalność. Niejeden biegacz dotarł do mety niesiony krzykiem i oklaskami. Liczymy, że w tym roku na mecie nie zabraknie również Ciebie.

piaty raz pobiegniemy w swidnicy 02

Nie pałasz miłością do długich dystansów – zmierz się z Dziką Piątką

Dla tych, którzy wolą nie wybiegać poza Świdnicę (nawet myślami), przygotowaliśmy Dziką Piątkę. Bo kto powiedział, że biegać trzeba wyłącznie daleko? Mamy dla Was propozycję zmierzenia swoich sił na krótszym dystansie. Nie wykluczamy, że na tej 5tce rozwiniecie dzikie tempo. Dla wszystkich uczestników pięciokilometrowego dystansu czekać będą medale i satysfakcja nie mniejsza jak u półmaratończyków. Nie ważne czy biegniesz 5 czy 21 km – ważne, że tego dnia będziesz z nami.

Zanim dorośniesz do maratonu

Skoro do udziału w biegu (i to na obu dystansach) namówiliśmy już dorosłych domowników, czas na tych najmłodszych. Od pięciu lat jako organizatorzy półmaratonu świdnickiego staramy się aktywować i rozkochiwać w tym sporcie najmłodszych zawodników. Wierzymy, że zanim się obejrzymy, staną oni na dystansie 21 km w jednym z kolejnych jubileuszów biegu. Dlatego dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy najbogatszą ofertę. Jest w czym wybierać:

 • Bieg Bąbla (2014 i młodsi), dystans: 200 metrów, godzina 10:00
 • Bieg Krasnala (2013), dystans: 200 metrów, godzina 10:15
 • Bieg Starszaka (2012) dystans 200 metrów , godzina 10.30
 • Bieg Smyka (2011), dystans: 200 metrów, godzina 10:45
 • Bieg Urwisa (2010), dystans: 400 metrów, godzina 11:00
 • Bieg Juniora (2008-2009), dystans: 600 metrów, godzina 11:15
 • Bieg Nastolatka (2006-2007), dystans: 1200 metrów, godzina 11:30.

Na jubileusz zapraszają najlepsi

Półmaraton świdnicki to impreza, o której mówi się wśród najlepszych. Co roku do udziału w biegu zapraszają Was mistrzowie lekkoatletyki. W tym roku przyjmijcie zaproszenie od Kamili Lićwinko Mistrzyni Świata w skoku wzwyż, Pawła Januszewskiego, Mistrza Europy w biegu na 400 m ppł i Romka Toboły, spikera, który będzie czekał na Was na mecie

Wierzymy, że po ich słowach klikniecie link do zapisów.

Warto nadmienić, że w ramach biegu głównego rozegrane zostaną:Mistrzostwa mieszkańców powiatu świdnickiego;

 • Mistrzostwa pracowników branży IT;
 • Mistrzostwa pracowników branży turystycznej;
 • Klasyfikacja drużynowa.

Do zobaczenia na starcie!

Metryczka biegu:

TERMIN I MIEJSCE:

 • 9 listopada 2019;
 • start: godz. 12:00, Rynek w Świdnicy
 • meta: stadion OSiR

· biuro zawodów: stadion OSiR, Świdnica, ul. Śląska 37, czynne 8 listopada 2019 (piątek) w 17.30 – 20.30 oraz w dniu 9 listopada 2019 r. (sobota) w godz. 8.00-11.00

ORGANIZATOR:

 • Fundacja WROACTIV
 • WSPÓŁORGANIZATORZY: Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica

TRASA – ATEST PZLA:

Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńska – Parkowa – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Śląska – stadion OSIR

Autor: Edyta Indulska-Sałdacz (A-ni-MATORKA biegania)

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
moj nowojorski maraton – sebastien samson 02

Konkurs - do zgarnięcie 5 egzemplarzy Mój nowojorski maraton

Następne
city trail lublin warszawa i szczecin zainaugurowaly kolejny sezon 04

CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin zainaugurowały kolejny sezon!

Powiązane artykuły

cala polska biega z mapa 01 06
Czytaj dalej

Cała Polska biega z mapą

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 16 maja, w 22 miastach w całym kraju...
finish przygotowan do 6 pko polmaratonu solidarnosci 04
Czytaj dalej

Finish przygotowań do 6. PKO Półmaratonu Solidarności

Kwiecień tego roku nie rozpieszczał biegaczy z Lublina i okolic podczas przygotowań do 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Był to czas biegania także w zaspach śnieżnych. Dzisiaj aura już dopisuje. Lublin rozgrzewa słońce a zainteresowanie startem ciągle rośnie co nas bardzo cieszy.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM