fbpx
4 rst polmaraton swidnicki daj sie zaprosic 05

4. RST Półmaraton Świdnicki – daj się zaprosić

4 edycja, 1000 opłaconych zgłoszeń zawodników, a do udziału w biegu zaprasza nas Michał Rajca, tegoroczny a zarazem pierwszy w historii polski zwycięzca jednego z najtrudniejszych triathlonów na świecie – Swissman Xtreme Triathlon.

4 edycja, 1000 opłaconych zgłoszeń zawodników, a do udziału w biegu zaprasza nas Michał Rajca, tegoroczny a zarazem pierwszy w historii polski zwycięzca jednego z najtrudniejszych triathlonów na świecie – Swissman Xtreme Triathlon.

Jeśli dopisze szczęście, Michał stanie na starcie 4. RST Półmaratonu Świdnickiego – 3 listopada 2018 (sobota), co też zapowiedział w przygotowanym dla nas spocie >> Zaproszenie od Michała.  Jeśli się ścigać – to w najlepszym towarzystwie. Do udziału w biegu zaprasza nas także Arkadiusz Gardzielewski – Mistrz Polski w półmaratonie 2012/2017, Mistrz Polski w biegach przełajowych 2015/2017, Mistrz Polski w biegu na 10 000 m w 2017 roku. A skoro meta przywita półmaratończyków na nowo otwartym obiekcie lekkoatletycznym w Świdnicy, do rywalizacji w biegu – prosto ze świdnickiej bieżni – namawia Łukasz Krawczuk, reprezentant Polski w sztafecie 4×400 metrów, tegoroczny Mistrz Świata w Hali Birmingham. Olimpijskie zaproszenie wysłała do biegaczy również Joanna Fiodorow, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 r., olimpijka z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

4-rst-polmaraton-swidnicki-daj-sie-zaprosic-02

Trasa cię zaskoczy

I nie chodzi tu tylko o spektakularne jesienne pejzaże, które witają zawodników po przebiegnięciu kilku pierwszych kilometrów. Fakt, nie jednemu biegaczowi z nizin zapierają one dech w piersiach, a miłośnicy gór czują się tutaj jak w domu. Serca uczestników półmaratonu świdnickiego od pierwszej edycji skradli jednak przede wszystkim kibice obecni na całej trasie biegu. Do historii kolejnych edycji przeszedł najbardziej oryginalny izotonik na trasie, jakim jest górski kompot tuż za Premią Górską, aleja słoneczników, łózko reanimacyjne, tłumy fanów, piękne krajobrazy, wymagająca trasa. Warto przeżyć to na własnej skórze i poczuć we własnych nogach.

4-rst-polmaraton-swidnicki-daj-sie-zaprosic-04

A skoro o kibicach mowa

Tradycyjnie, w trakcie trwania biegu zorganizowano konkurs dla szkół podstawowych na EKO-DOPINGOWANIE zawodników pod Patronatem Prezydent Miasta Beaty Moskal – Słaniewskiej oraz KONKURS NA KIBICOWANIE DLA GRUP NIEFORMALNYCH, którego organizatorem jest Świdnicka Grupa Biegowa przy zaangażowaniu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Urzędu Gminy Wiejskiej Świdnica. W ramach obu konkursów przewidziano nagrody pieniężne.

4-rst-polmaraton-swidnicki-daj-sie-zaprosic-01

Jeśli nie półmaraton to Dzika Piątka

Jesienią nie jeden z biegaczy spotkał na swoim treningu dzika. Są tacy, którzy z tym dzikiem musieli się na treningu ścigać (odłóżmy jednak na bok osobiste życiówki). Dla tych którzy nie mieli jeszcze takiej okazji, bądź zaczynają przygodę z bieganiem lub są miłośnikami biegów na krótkich dystansach, organizator przewidział bieg na dystansie około 4,5 km. Dzików na trasie nie spotkamy, ale za to będzie okazja by tempo takiego dzika osiągnąć w trakcie biegu.

Dzieci też biegają

Zanim dorosną do maratonu, najmłodsi kibice mogą stać się w tym dniu biegaczami w swojej kategorii wiekowej, a jest w czym wybierać:

 • Bieg Bąbla (2013 i młodsi) dystans: 200 metrów, godzina 10:00
 • Bieg Krasnala (2012), dystans: 200 metrów, godzina 10:10
 • Bieg Starszaka (2011) dystans 200 metrów , godzina 10.20
 • Bieg Smyka (2010), dystans: 200 metrów, godzina 10:30
 • Bieg Urwisa (2009), dystans: 400 metrów, godzina 10:45
 • Bieg Juniora (2007-2008), dystans: 600 metrów, godzina 11:00
 • Bieg Nastolatka (2005-2006), dystans: 1200 metrów, godzina 11:15.

Wszystkie biegi odbędą się w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartego stadionu im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy, a na zawodników czekają medale i niespodzianki.

4-rst-polmaraton-swidnicki-daj-sie-zaprosic-03

​Metryczka

Termin i miejsce:

 • start: godz. 12:00, Rynek w Świdnicy,
 • meta: stadion OSiR,
 • biuro zawodów: stadion OSiR, Świdnica, ul. Śląska 37 czynne 2 listopada 2018 (piątek) w godz. 17.30 – 20.30 oraz w dniu 3 listopada 2018 r. (sobota) w godz. 8.00-11.00.

Organizatorzy:

 • Miasto Świdnica
 • Powiat Świdnica
 • Gmina Świdnica
 • Fundacja WROACTIV

Trasa – atest PZLA

Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów – Ks. Bolka Świdnickiego- Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Śląska – stadion OSIR

Zapisy: www.polmaraton.swidnica.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
salomon i intersport zapraszaja na wspolne bieganie testuj obuwie i korzystaj z jesiennych promocji 01

Salomon i Intersport zapraszają na wspólne bieganie. Testuj obuwie i korzystaj z jesiennych promocji!

Następne
bieg kobiet imienia ireny szewinskiej badzcie tam z nami 01

Bieg Kobiet imienia Ireny Szewińskiej - bądźcie tam z nami.

Powiązane artykuły

bieg na kopiec powstania warszawskiego w holdzie bohaterom 02
Czytaj dalej

Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – w hołdzie bohaterom

Jeszcze do 18.09. możecie zapisać się na Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży „Kaktus”. To trzecia edycja biegu, który jest wspaniałą lekcją historii, a jednocześnie nie lada wyzwaniem dla biegaczy. Wspólnie spotkajmy się na Kopcu Powstania Warszawskiego, by oddać cześć i hołd Bohaterom Powstania.
podhale ma swoj maraton 01
Czytaj dalej

Podhale ma swój maraton!

W ostatnią niedziele lipca (26.07.2015) z płyty rynku w Nowym Targu wystartuje I edycja Maratonu Podhalańskiego. Amatorzy biegania rywalizować będą na 42,195 km trasie z Nowego Targu do Zakopanego...
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model