🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Wyjątkowa stabilizacja podczas biegu. Wraz z Joanną Mazur przetestowaliśmy najnowszy model ASICS GEL-KAYANO 28

Marka ASICS zorganizowała event z udziałem wyjątkowej ambasadorki Joanny Mazur, na którym nie mogło nas zabraknąć. Polska biegaczka…
ASICS GEL-KAYANO 28 to kolejna odsłona lubianego buta od japońskiego producenta.

Marka ASICS zorganizowała event z udziałem wyjątkowej ambasadorki Joanny Mazur, na którym nie mogło nas zabraknąć. Polska biegaczka i paraolimpijka przetestowała na warszawskiej Agrykoli najnowszy model GEL-KAYANO 28.  

Buty z serii KAYANO słyną ze stabilizacji podczas biegu, a ich najnowsza odsłona w głównej mierze stawia na komfort, poczucie płynności oraz amortyzację. Pianka FF Blast gwarantuje responsywne odbicie. Nowością jest niskoprofilowa struktura pięty, która poprawia efektywność pracy palców i stabilność biegu. Całość wspiera zaawansowana technologia DYNAMIC DUOMAX, minimalizująca nadmierne przechylanie stopy do wewnątrz.

Podczas spotkania na Agrykoli, Joanna Mazur przetestowała nowy model japońskiej marki. Niewidoma zawodniczka porusza się po bieżni wraz z trenerem i przewodnikiem Michałem Stawickim. Oboje są ze sobą połączeni specjalną taśmą, wzajemnie kontrolując dystans do pokonania.

Z mojej perspektywy najważniejsza podczas biegu jest właśnie stabilizacja. Jest ona gwarancją spokoju oraz pewności siebie. Nie widząc przed sobą podłoża, buty muszą być doskonale sprawdzone i przetestowane. Model GEL-KAYANO 28 stanowi realne wsparcie dla wszystkich biegaczy, a dla mnie jest synonimem zarówno wygody, jak i maksymalnego komfortu. Używam go do treningów biegowych oraz na siłowni. Na zawody muszę natomiast ubierać kolce – powiedziała Joanna Mazur, która będzie reprezentować Polskę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

W butach ASICS GEL-KAYANO 28 da się biegać szybko!
W butach ASICS GEL-KAYANO 28 da się biegać szybko!

Utytułowana biegaczka jest multimedalistką mistrzostw świata oraz Europy. Specjalizuje się w biegach krótkich i średniodystansowych. Joanna Mazur jest także globalną ambasadorką kampanii Uplifting Minds. ASICS zaprasza osoby z całego świata, aby doświadczyły podnoszącej na duchu mocy sportu i stworzyły społeczność „poruszonych” umysłów. Marka rzuca wyzwanie biegaczom, którzy dzięki platformie „Mind Uplifter” mogą zbadać swoje samopoczucie psychiczne przed i po treningu, a następnie udostępnić wyniki w mediach społecznościowych za pomocą #UpliftingMinds, co pozwoli zbierać fundusze na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Także my doświadczyliśmy ewolucji, która dosięgnęła jeden z najbardziej znanych modeli butów stabilizujących na świecie.

„W tych butach da się naprawdę szybko biegać. ASICS GEL-KAYANO 28 jest z pewnością lżejszy i mniej toporny od swoich poprzedników. Bardzo dobrze trzyma stopę, szczególnie w okolicach pięty i achillesa, jednocześnie pozwalając na większy zakres „pracy” stopy podczas biegu. Kolejne jego cechy które doświadczyłem podczas krótkiego biegu, to wysoki poziom amortyzacji i wzorowe dopasowanie do stopy. Komfort, jaki doświadczyłem zachęca do długich spokojnych wybiegań, a jego lekkość prowokuje, aby podkręcić tempo. Wszystko to sprawia, że bieganie w GEL-KAYANO 28 daje dużo frajdy” – powiedział Krzysztof Wojciechowski, reprezentujący naszą redakcję.

Uczestnicy wydarzenia mieli szansę przetestować najnowsze ASICS GEL-KAYANO 28.
Uczestnicy wydarzenia mieli szansę przetestować najnowsze ASICS GEL-KAYANO 28.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Dodatkowa pula miejsc na 15. Półmaraton Warszawski i 43. Maraton Warszawski
Następny wpis
Zaawansowana diagnostyka wad stóp u biegaczy – czy warto?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.