fbpx
Buty do biegania

METASPEED Sky i METASPEED Edge – ASICS zaprezentował biegowe nowości podczas wirtualnej premiery

ASICS odsłonił kluczowe karty na ten sezon, prezentując nowe buty do biegania podczas wirtualnej premiery, która odbyła się…
ASICS METASPEED_Mat. prasowy

ASICS odsłonił kluczowe karty na ten sezon, prezentując nowe buty do biegania podczas wirtualnej premiery, która odbyła się w siedzibie firmy w japońskim Kobe. Wysokowydajne modele METASPEED Sky i METASPEED Edge są przeznaczone dla szybkich biegaczy, chcących wnieść swoje wyniki na jeszcze wyższy poziom.

Projektując nowe modele, zespół naukowców ASICS postawił na potrzeby sportowców, którzy charakteryzują się odmiennym stylem biegania. To but ma dostosować się do ich indywidualnych preferencji, wspierając osiąganie jak najlepszych wyników.

Designerzy marki opierali się na spostrzeżeniu, że dotychczasowy rodzaj obuwia faworyzuje tych biegaczy, którzy zwiększają swoją prędkość, wydłużając długość kroku. Przeprowadzone badania wykazały mniejsze wsparcie dla zawodników preferujących drugi wiodący styl, rozpędzających się nie tylko poprzez wydłużenie kroku, ale również zwiększenie ich liczby na minutę.

ASICS METASPEED_Mat. prasowy
ASICS METASPEED_Mat. prasowy

Lepsze wyniki są możliwe w odpowiednio zoptymalizowanych butach pod kątem indywidualnego stylu biegania. Nowe modele poprawiają wydajność wśród tej grupy sportowców, która stawia na większą intensywność, ale z powodzeniem mogą być również wykorzystywane przez osoby preferujące bardziej zrównoważony bieg. Wprowadzenie na rynek nowych modeli z serii METASPEED oznacza, że sportowcy nie będą już musieli dostosowywać swojego stylu biegania do butów. Naukowcy ASICS zbadali, że nowe technologie pozwalają zmniejszyć liczbę kroków potrzebnych do pokonania maratonu o 1,2%.

METASPEED Sky

Model umożliwia biegaczom osiągać większą szybkość przy znacznie wydłużonym kroku. Energetyczna pianka FF Blast TurboTM w podeszwie środkowej w połączeniu z napędową płytką z włókna węglowego pozwalają oszczędzać energię, jednocześnie utrzymując wysokie tempo na końcowych odcinkach dystansu. Buty będą dostępne w sprzedaży od 31 marca na ASICS.com i w Sklepie Biegacza.

ASICS METASPEED_Mat. prasowy
ASICS METASPEED_Mat. prasowy

METASPEED Edge

Umożliwia szybszy bieg przy wydłużonym kroku, a także większą stabilizację. Zbudowany na innej geometrii podeszwy środkowej przy użyciu tych samych komponentów co METASPEED Sky. Pozwala biegaczom wydłużyć krok i zaoszczędzić więcej energii, jednocześnie kontrolując tempo. Buty będą dostępne w sprzedaży od 4 czerwca.

Buty zostały przetestowane przez czołowych, zawodowych sportowców. Sarah Hall miała na nogach wczesny prototyp podczas ubiegłorocznego maratonu w Londynie, ustanawiając rekord życiowy – 2h 22:01’, poprawiając swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie o 15 sekund. Na początku bieżącego roku długodystansowcy – Julien Wanders i Sondre Nordstad Moen – oraz triathlonista, Mario Mola dołączyli do grona ambasadorów ASICS i ogłosili, że będą startować w modelu METASPEED Sky.

Od początku istnienia naszej firmy kierujemy się prostą zasadą – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. U podstaw naszej filozofii leży holistyczne podejście do człowieka-sportowca, który dzięki naszym produktom może osiągnąć idealną równowagę w zakresie szczytowych wyników i poczucia ochrony. Pandemia sprawiła, że jeszcze mocniej inwestujemy w wyczynowy sport. Wiele imprez przechodzi zawirowania, igrzyska olimpijskie w naszej ojczyźnie zostały przełożone, ale to w żaden sposób nie zwalnia nas z obowiązku wspierania najlepszych zawodników na świecie. Chcemy pomóc wycisnąć z ich potencjału jak najwięcej, a wirtualna premiera stawia nas w odpowiedzialnej roli pioniera innowacji w branży biegowej – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.

ASICS METASPEED_Mat. prasowy
ASICS METASPEED_Mat. prasowy

Obuwie dla maratończyka ma fundamentalne znaczenie, a te buty są niesamowite. Podczas testów zauważyłem, że te same odcinki biegam szybciej, a moje tętno pozostaje na tym samym poziomie. Te buty sprawią, że moja pewność siebie na linii startu będzie jeszcze większa. Cieszę się, że już niedługo będę mógł sprawdzić je w rywalizacji – dodał Arkadiusz Gardzielewski, maratończyk i członek kadry narodowej.

Nowe modele w ofercie biegowej ASICS zostały zaprezentowane podczas wirtualnej premiery w japońskim Kobe. Marka zabrała uczestników w interaktywną podróż w wirtualnej rzeczywistości, przybliżając swoją historię, a także plany na najbliższą przyszłość. Kulminacją tego doświadczenia było ujawnienie innowacyjnych butów METASPEED, które mają na nowo zdefiniować wyczynowe bieganie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Gdańsk na Piątkę i Sztafeta alternatywą dla Gdańsk Maratonu 5.5
Następny wpis
Sauna solna i sauna infrared jako wsparcie procesu regeneracyjnego po ciężkim treningu biegowym
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu