Garmin Ultra Race biegiem kwalifikacyjnym do UTMB!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Garmin Ultra Race, to nowe zawody w biegach górskich, które odbędą się w dniach 17-18 września 2016 r. w Radkowie w Górach Stołowych. Debiutancka impreza już w pierwszym roku swojego istnienia dołączyła do listy biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc! Startując w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin.

„Zorganizowanie biegu kwalifikacyjnego do największej imprezy tego typu na świecie, to bardzo duże wyzwanie, które mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy! Robimy wszystko, aby imprezę przygotować na najwyższym poziomie, a już niedługo ujawnimy kolejną niespodziankę jaką przygotowujemy dla fanów biegów ultra w Polsce” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Organizatorzy, miasto Radków oraz agencja eventowa LABOSPORT Polska, przygotowują pakiety dla tysiąca zawodników, którzy do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów: 9, 24 lub 53 km. Zapisy zostaną uruchomione już dziś, 1 lutego 2016 roku o godzinie 12:00, na oficjalnej stronie biegu www.ultrarace.pl.

garmin-ultra-race-biegiem-kwalifikacyjnym-do-utmb-02

Pierwsze 200 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 50 zł, przy standardowej wysokości wpisowego, na poziomie 120 zł dla dystansu 53 km, 100 zł dla dystansu 24 km i 80 zł dla dystansu 9 km. Dodatkowo imprezie będzie towarzyszyła strefa dla dzieci, z której bez opłat i bez ograniczeń będą mogli korzystać najmłodsi. Na stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl można zapoznać się z informacjami odnośnie tras biegu. Wszystkie trzy dystanse, przebiegające przez najpiękniejsze zakątki regionu, rozpoczynają się i kończą nad zalewem w Radkowie. Informacje o trasie zostały umieszczone na stronie zawodów www.ultrarace.pl.

garmin-ultra-race-biegiem-kwalifikacyjnym-do-utmb-03

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

„Wszystkie trasy zostały tak przemyślane, żeby zawodnicy mogli wystartować z tego samego miejsca, w którym później będą wbiegać na metę. To z pewnością ułatwi logistykę zawodnikom oraz kibicom, którzy będą mogli dopingować w jednym miejscu, a dzięki wielu atrakcjom jakie przygotujemy z pewnością nie będą się nudzić, gdy biegacze będą na trasie” – dodaje Florek.

 

garmin-ultra-race-biegiem-kwalifikacyjnym-do-utmb-04

Przydatne informacje:

Garmin Ultra Race to nowa impreza biegowa w Radkowie, która zostanie rozegrana w dniach 17-18 września 2016 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy na terenie Gór Stołowych. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska.

Rejestracja do Garmin Ultra Race rozpocznie się już dziś, 1 lutego 2016 r. o godzinie 12:00. Na bieg będzie można zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorzy zapraszają również na fanpage imprezy. 

LABOSPORT Polska s.c. ul. Szmaragdowa 12, 82-300 Elbląg – Gronowo Górne www.labosport.pl. Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami – Małgorzata Pryśko +48 793-990-794 malgorzata.prysko@labosport.pl