fbpx
Informacje prasowe

GEL-NIMBUS 25 – najbardziej komfortowe buty do biegania w historii ASICS

Marka ASICS wprowadza na rynek kolejną odsłonę kultowych butów do biegania. GEL-NIMBUS 25 nie jest jednak wyłącznie odświeżeniem…
GEL-NIMBUS 25 – najbardziej komfortowe buty do biegania w historii ASICS

Marka ASICS wprowadza na rynek kolejną odsłonę kultowych butów do biegania. GEL-NIMBUS 25 nie jest jednak wyłącznie odświeżeniem poprzedniego modelu, ale zupełnie nowym konceptem, w centrum którego znajduje się komfort.

ASICS GEL-NIMBUS 25 został oceniony przez biegaczy jako nr 1 pod względem wygody w niezależnym teście przeprowadzonym przez The Biomechanics Lab na południu Australii. Buty oferują jeszcze lepszą amortyzację i bardziej miękkie lądowanie z zachowaniem maksymalnego komfortu podczas biegu. 

Model wykorzystuje najnowszą technologię, PureGEL, która odpowiada za amortyzację podczas lądowania. Nie jest ona widoczna z zewnątrz, natomiast została strategicznie zintegrowana z podeszwą środkową, aby zapewnić płynniejsze przejścia z każdym kolejnym krokiem.

Buty zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniały większy komfort pod stopami. Zostały wyposażone w zupełnie nową, lekką i energiczną technologię FF BLAST PLUS ECO, zawierającą o 20% więcej pianki w porównaniu z poprzednikami. Samą piankę wykonano natomiast w co najmniej 20% z materiałów pochodzących z recyklingu. Oddychająca oraz elastyczna konstrukcja dzianinowa języka i kołnierza zapewnia lepsze dopasowanie, dzięki czemu but jest niczym przedłużenie stopy, które sprawia, że bieg jest wygodny oraz płynny.

Zgodnie z naszą filozofią projektowania, nasze produkty przed każdą premierą są testowane przez sportowców oraz poddawane badaniom biomechanicznym, aby finalne uzyskać korzystny efekt zarówno dla ciała, jak i umysłu. Pracując nad modelem GEL-NIMBUS 25, poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko. Wiedzieliśmy, że nasz ambitny cel, czyli stworzenie najwygodniejszego buta do biegania, będzie wymagać jeszcze więcej prac projektowych i rozwojowych, a także wewnętrznych oraz zewnętrznych testów czy weryfikacji konsumenckiej. Jako zespół, jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez ponad 18 ostatnich miesięcy. Mamy nadzieję, że każdy biegacz poczuje w tych butach różnicę – powiedziała Laura Bolgen, Senior Manager Product Line w ASICS. 

GEL-NIMBUS 25 to nie tylko odświeżenie poprzedniego modelu.
GEL-NIMBUS 25 to nie tylko odświeżenie poprzedniego modelu.

Niezależny test komfortu

ASICS zlecił dr Chrisowi Bishopowi z The Biomechanics Lab w południowej Australii zaprojektowanie i przeprowadzenie niezależnych badań porównujących komfort nowego modelu z trzema wiodącymi butami konkurencji oraz jego poprzednikiem, GEL-NIMBUS 24. Badanie, które trwało osiem tygodni, objęło 100 biegaczy – 48 kobiet i 52 mężczyzn. Uczestnicy biegali we wszystkich pięciu parach butów, które były kompletnie nierozpoznawalne. 

Wykonując wiele zróżnicowanych ćwiczeń biegowych, testerzy zostali finalnie poproszeni o ocenę komfortu każdego modelu w oparciu o różne kryteria, jak na przykład amortyzacja pięty, przedniej części stopy, stabilność obuwia czy elastyczność przedniej części stopy. Badacze przeprowadzili niezależną analizę statystyczną wyników przy użyciu trzech różnych modeli pomiarowych. GEL-NIMBUS 25 został oceniony najlepiej spośród wszystkich testowanych butów biegowych. 

Komfort jest kwestią percepcji, która nie jest ani zmienna, ani taka sama dla każdej osoby. Wyniki naszego badania były jednak jednoznaczne. ASICS GEL-NIMBUS 25 statystycznie został najwygodniejszym testowanym butem – stwierdził dr Chris Bishop, pediatra i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Australii oraz współpracownik The Biomechanics Lab.

Buty ASICS GEL-NIMBUS 25, w wersji damskiej i męskiej, będą dostępne w sprzedaży od 1 lutego na ASICS.com, SklepBiegacza.pl, Eobuwie.pl i ButyJana.pl.

GEL-NIMBUS 25 = komfort..
GEL-NIMBUS 25 = komfort..

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Ruszyły zapisy na 45. Maraton Warszawski!
Następny wpis
Nowe funkcje aplikacji Garmin Clipboard pomogą wydobyć pełen potencjał Twoich zawodników
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu