fbpx
KW 07836

32. Bieg Konstytucji 3 Maja przechodzi do historii!

32. Bieg Konstytucja 3 Maja był pierwszą tegoroczną imprezą z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa przyjęli na mecie ponad pięć tysięcy osób! 

Trasa w samym sercu Warszawy – przebiegnięcie Wisły Mostem Poniatowskiego, piękne widoki, tysiące kibiców, pamiątkowe medale i iście letnia pogoda. Majówkę spędziliśmy na biegowo!

Rozpoczęcie Warszawskiej Triady Biegowej

Do mety w nowej lokalizacji – na odremontowanym niedawno Placu Trzech Krzyży dotarło aż 5126 osób, w tym 7 zawodników na wózkach i 188 osoby startujące w formule Nordic Walking. 

Miejsca na bieg wyprzedały się na kilka dni przed wydarzeniem – limit uczestników wydarzenia wynosił pięć tysięcy osób  na bieg i 200 na Nordic Walking i został zwiększony względem ubiegłorocznego dokładnie o tysiąc.

– Tegoroczny układ popularnej Majówki sprzyjał wyjazdom, pogoda zaś leniwemu odpoczywaniu w cieniu, ale Warszawiacy i nie tylko po raz kolejny pokazali, że świętowanie na biegowo to ich ulubiona forma spędzania weekendów! Wyjątkowe i pełne symboliki święto dla Polski, wyjątkowe wydarzenie rozpoczynające stołeczny biegowy cykl, wyjątkowa i niezwykle malownicza trasa, licznie zgromadzeni kibice i prawie pięć tysięcy osób na mecie! Jestem dumna z każdego uczestnika i każdego bliskiego, który zdecydował się spędzić z nami ten dzień – to były piękne sportowe chwile!

– mówiła Magda Skrocka, Dyrektor Biegu Konstytucji 3 Maja.
KW 07956

Trasa malownicza i sprzyjająca rekordom!

Biegacze trasę pięciu kilometrów pokonali przekraczając Wisłę Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego. Uczestnicy startując na Placu Trzech Krzyży mijali kolejno: rondo de Gaulle’a ze słynną palmą, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego. Nawrotka następowała przy PGE Narodowym.  Wyznaczona trasa, niemal identyczna jak w poprzedniej edycji pozwoliła uczestnikom na rzetelne sprawdzenie formy rok po roku. Podziwianiu widoków sprzyjała letnia pogoda, choć ta mogła pokrzyżować plany wszystkim tym, którzy do ścigania w wysokich temperaturach nie zdążyli się zaaklimatyzować. 

Na 32. Biegu Konstytucji byliśmy, pomimo bardzo letniej aury, świadkami solidnych wyników. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Wasiewicz (15:16) broniąc osiągnięcia sprzed roku, drugi był Taras Telkovsky (15:18), a trzeci – Michał Misiewicz (15:21). 

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z czasem 17:21. Druga była Adrianna Kalbarczyk (17:40), a trzecia Marcelina Karbowiak (18:15).

Oprócz kategorii generalnej mężczyzn i kobiet nagrodzono także najszybszych uczestników na wózkach z napędem bezpośrednim oraz najlepszych: Warszawiaka i Warszawiankę. Wyróżnienie otrzymają także 32 i 1791 osoba, która ukończyła bieg – to rozstrzygnięcie poznamy po tym, gdy wyniki biegu otrzymają status oficjalnych. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. We wzorze nawiązano do fragmentu Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki i do tekstu Konstytucji z 1791 roku. 

Wyniki biegu dostępne są online na stronie biegu: https://bieg3maja.pl/ oraz na https://live.sts-timing.pl/biegkonstytucji2024/

Pobiegliśmy dla Darii

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” prowadzonego przez PKO Bank Polski – sponsora głównego biegu zorganizowano akcję na rzecz Darii potrzebującej wsparcia w procesie leczenia. Aby pomóc 17-letniej Darii wystarczyło przyczepić do koszulki specjalną kartkę z hasłem akcji – „biegnę dla Darii”. Uczestnicy mogli odbierać przygotowane identyfikatory w Biurze Zawodów oraz w Miasteczku Biegacza. Na wspólny cel Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł.

 – To był piękny gest – mogliśmy biegowi nadać drugie znaczenie, nowy wymiar. Lubimy akcje charytatywne i z chęcią się w takie angażujemy, społeczność biegowa jest empatyczna, otwarta i ma wielkie serca. Akcja od „PKO Biegajmy razem” jest biegaczom znana, mamy do niej zaufanie. Cieszę się, że razem mogliśmy zrobić coś dobrego i że Bieg Konstytucji był wsparciem dla Darii. 

komentowała Magda Skrocka.

To pierwsze zawody w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – w jej skład wchodzą dodatkowo Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Zapisy na drugie wydarzenie z cyklu, które odbędzie się 20 lipca, wystartują już niebawem.

Na wydarzenie zaprosiły Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”. Sponsorem głównym biegu był PKO Bank Polski.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
polmaraton walbrzych 2024 5

XXIV Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych

Następne
rola witaminy c

Rola witaminy C w diecie sportowców i znaczenie suplementacji

Powiązane artykuły

chojnik karkonoski festiwal biegowy czasem slonce czasem deszcz 04
Czytaj dalej

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy – czasem słońce, czasem deszcz

W miniony weekend w Sobieszowie odbył się Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy. Na czterech zróżnicowanych dystansach rywalizowało 673 uczestników z Polski i z zagranicy. Mieli do przebiegnięcia Ultra Chojnik (102 km), Chojnik Maraton (46km), Półmaraton z górką (28 km) oraz Chojnik Vertical (2,5 km). Podium prawie wszystkich konkurencji zdominowali Litwini, którzy w ślad za Gediminasem Griniusem upodobali sobie karkonoski festiwal.
bieg po plantach czyli 24 godziny w rawiczu
Czytaj dalej

Bieg Po Plantach, czyli 24 godziny w Rawiczu

Ostatni weekend maja upłynął w Rawiczu pod znakiem niezapomnianych emocji sportowych i muzycznych – w mieście odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego 24-godzinnego Biegu Plantami Jana Pawła II
ennaou
Czytaj dalej

Brawo, Sofia Ennaoui – Polka 10 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w biegu na 1500 m!

Dziesiąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w wieku niespełna 21 lat – to sukces. Sukces młodziutkiej Sofii Ennaoui jaki wywalczyła dla Polski na dystansie 1500 m staje się pięknym przeżyciem dla fanów lekkoatletycznych zmagań. Dzięki takim postaciom polskie bieganie staje się pełniejsze – i niech ten sen trwa. Niech przybywa fanów lekkiej, ale i zawodników młodego pokolenia, które jest w stanie zawojować jeszcze wiele na biegowych arenach nie tylko Europy, ale i świata.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model