fbpx
jesli mowa o pierwszym polmaratonie to znaczy ze mowa o swidnicy 04

Jeśli mowa o pierwszym półmaratonie to znaczy, że mowa o Świdnicy!

Sięgając pamięcią do wiosny tego roku, kiedy startowałam po raz pierwszy w zawodach na dystansie 10 km podczas 2 PZU Dziesiątki WROACTIV, nie przypuszczałam że już niedługo rozkocham się w ….

Sięgając pamięcią do wiosny tego roku, kiedy startowałam po raz pierwszy w zawodach na   dystansie 10 km podczas 2 PZU Dziesiątki WROACTIV, nie przypuszczałam że już niedługo rozkocham się w innych zawodach – półmaratonach. Bieg na trasie 21 km i 97,5 metra stał się moim ulubionym dystansem od pierwszego wybiegania, a porą roku kiedy najchętniej pokonuję większą liczbę kilometrów jest jesień.             

I kiedy myślałam jak i gdzie nacieszyć się jej urokami, nie ściągając przy tym z nóg butów biegowych, z pomocą przyszedł portal społecznościowy.

jesli-mowa-o-pierwszym-polmaratonie-to-znaczy-ze-mowa-o-swidnicy-01

1 Międzynarodowy Półmaraton w Świdnicy – mogę być pierwsza!

Kilka dni po udziale w sierpniowym półmaratonie, natrafiłam na link do wydarzenia: 1 Międzynarodowy Półmaraton Świdnicki; Kiedy przeczytałam w regulaminie, iż organizatorem biegu jest Fundacja WROACTIV, nie miałam wątpliwości, że wezmę udział w tym wydarzeniu! W pamięci miałam jeszcze wiosenne emocje związane ze wspaniałą organizacją biegu we Wrocławiu na dystansie 10 km. Nie ma więc chwili do stracenia!

Bieg już od sierpnia posiada swoją stronę internetową

Wydarzenie promowane jest również na portalu społecznościowym pod dwoma linkami: tutaj i tutaj

Każdego, kto ma ochotę choć przez chwilę poczuć się jak na trasie 1 Międzynarodowego Półmaratonu Świdnickiego oraz  wyobrazić sobie siebie w tłumie biegnących uczestników, zapraszam do obejrzenia zapowiedzi video, przygotowanej przez Michała Kuczyńskiego, pod adresem internetowym tutaj.

Porwała mnie jego muzyka, urzekł krajobraz, wciągnął tłum. Nie ma odwrotu!

Strefa kibica to nasza dodatkowa energia! 

Organizator oraz współorganizatorzy biegu przewidzieli liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu. Warto namówić do udziału w nim swoich najbliższych. Nasi partnerzy, rodziny  i przyjaciele są naszymi najlepszymi kibicami i potrafią dodać nam energii w momencie kiedy nasz organizm zaczyna hamować. Po biegu głównym to my biegacze będziemy mogli odwdzięczyć się naszym najmłodszym kibicom dopingując ich w towarzyszącym półmaratonowi biegu dla dzieci.  W tym dniu możemy bowiem podzielić się naszą pasją biegania z najbliższymi, w ramach zainicjowanej przez LZS Świdnica akcji “ZANIM DOROSNĘ DO MARATONU”.

Pokażmy naszym dzieciom jak piękny jest ten sport i ile radości przynoszą zawody, kiedy mamy okazję spotkać się w tak barwnym, wesołym kolorowym gronie,  często po kilku albo  nawet kilkunastu tygodniach samotnych treningów. Pomogą nam w tym również gwiazdy sportu, które tego dnia będą obecne na starcie 1 Międzynarodowego Półmaratonu Świdnickiego, ale o tym sza !!, niech to będzie niepodzianka. Nie  odmawiajmy więc sobie  autografów oraz wspólnych zdjęć.

To piękne sportowe wydarzenie może stać się więc wspaniałą okazją do spędzenia czasu wolnego z naszymi przyjaciółmi i rodzinami, który będziemy mogli zakończyć zwiedzaniem Kościoła Pokoju – zabytku klasy światowej, obecnym na liście UNESCO, dzięki zaproszeniu jakie każdy z uczestników biegu odnajdzie w swoim pakiecie startowym. A my biegacze uwielbiamy poznawać nowe ścieżki i odznaczać  kolejne trasy na naszych biegowym mapach.

jesli-mowa-o-pierwszym-polmaratonie-to-znaczy-ze-mowa-o-swidnicy-02

Liczba uczestników półmaratonu świdnickiego została ograniczona do 1000 osób. Jeśli chcemy więc stanąć na starcie biegu jako pierwsi uczestnicy w jego historii, musimy również „biegiem” opłacić udział w wydarzeniu. Obecnie na liście osób zapisanych na świdnicki półmaraton znajduje się już ponad 1200 nazwisk!

Przyłączmy się więc do biegania wokół Świdnicy! Stańmy się częścią historii na trasie 1. Międzynarodowego Półmaratonu w Świdnicy. 7-go listopada udział każdego z nas będzie wizytówką tego święta sportowego i jego pierwszą zapisaną kartą. My biegacze lubimy zwyciężać, pokonując własne słabości i  lęki.  Niech więc zwycięstwem będzie nasz udział w tym wydarzeniu i niech zapisze się ono na stałe w kalendarzu dolnośląskich biegów.

Celem organizatorów i współorganizatorów półmaratonu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, a nikt tak wspaniale nie potrafi promować tego sportu i opowiedzieć o nim swoją aktywnością, jak my biegacze! Dla wielu z nas będzie to wspaniała okazja do zamknięcia sezonu biegowego w tegorocznych zawodach. Do zobaczenia zatem  na starcie!

Metryczka biegu

Termin i miejsce:

  • 7 listopada 2015,
  • start: godz. 11:00, Rynek w Świdnicy,
  • meta: stadion OSiR.

Organizator:  Fundacja WROACTIV;

Współorganizatorzy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki, Gmina Świdnica

Zapisy tutaj

Trasa

Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńska – Parkowa – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna – Przyjaźni – Zielona – Śląska – stadion OSIR

Edyta Indulska – Sałdacz

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
adidas przelamuje schematy nowym butem wydrukowanym w technologii 3d 03

adidas przełamuje schematy nowym butem wydrukowanym w technologii 3D

Następne
ciepla kolorowa niepowtarzalna jesienno zimowa kolekcja nessi juz do kupienia 05

Ciepła, kolorowa, niepowtarzalna - jesienno-zimowa kolekcja Nessi już do kupienia

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM