adidas przełamuje schematy nowym butem wydrukowanym w technologii 3D

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Jaka jest przyszłość obuwia sportowego? To Futurecraft 3D. Właśnie dzisiaj adidas przedstawił swój nowatorski projekt, który zmieni reguły gry. Futurecraft, czyli absolutnie idealne dopasowanie buta. To powstającyw drukarce 3D but biegowy, który może zostać indywidualnie dopasowany do stopy każdego biegacza. Brzmi prawie jak science fiction, ale takie właśnie są projekty
z serii Futurecraft. To unikalna inicjatywa mająca na celu połączenie nowoczesnej technologii i precyzji wykonania na każdym etapie tworzenia buta.

Powstanie tego buta wznosi obuwie biegowe na wyższy poziom. Oferuje niespotykaną dotąd personalizację produktu dopasowanego do każdej stopy z osobna. Ma to pomóc sportowcom osiągać możliwie najlepsze rezultaty.

adidas-przelamuje-schematy-nowym-butem-wydrukowanym-w-technologii-3d-01

Ambicją adidas jest, by każdy, kto wejdzie do sklepu, mógł przebiec się na specjalnie zaprojektowanej bieżni. Jej odczyty uzupełnione o trójwymiarowy skan stopy, pozwoliłby na błyskawiczne wydrukowanie buta w technologii 3D. O ile oczywiście słowem „but” można określić tę w pełni elastyczną i przewiewną, wykonaną z karbonu kopię stopy sportowca.

Futurecraft 3D to na razie prototyp i projekt, który bardzo chcielibyśmy wprowadzić na rynek. Zastosowaliśmy w nim jedyne w swoim rodzaju połączenie nowatorskiego procesu produkcji i materiałów. Drukowana w technologii 3D cholewa pozwala nam nie tylko tworzyć bardzo dobre buty biegowe, ale także wykorzystywać dane, które zbieramy. Dzięki temu możemy zaspokajać potrzeby każdego sportowca – tłumaczy Eric Liedtke, Executive Board Member adidas AG, odpowiedzialny za globalne marki.

Realizacja projektu Futurecraft 3D jest możliwa dzięki partnerstwie i współpracy z pionierem i wiodącą w Europie firmą specjalizująca się w druku 3D – Materialise.

adidas-przelamuje-schematy-nowym-butem-wydrukowanym-w-technologii-3d-02

Futurecraft 3D jest pierwszym rozdziałem w historii serii Futurecraft. W nadchodzących sześciu miesiącach można spodziewać się kolejnych rewolucyjnych projektów powstałych w ramach tej inicjatywy.
 
Zdjęcia oraz materiały prasowe dostępne tutaj

[youtube]3RucyZiPfjw[/youtube]