fbpx
Zapowiedzi imprez

Medale Półmaratonu PHILIPS Piła tworzą unikalną kolekcję. Tym razem sylwetka Jana Huruka

Półmaraton PHILIPS Piła kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Pierwszym zawodnikiem uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był w 2006 roku Zdzisław Bogusz, a w poprzednim roku uczestnicy pilskiej połówki otrzymali medale z wizerunkiem Wandy Panfil. Do biegaczy, którzy 4 września ukończą 26. Półmaraton PHILIPS Piła na mecie trafi medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Będzie to już 11. medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu.
medale polmaratonu philips pila tworza unikalna kolekcje tym razem sylwetka jana huruka 02

Półmaraton PHILIPS Piła kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Pierwszym zawodnikiem uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był w 2006 roku Zdzisław Bogusz, a w poprzednim roku uczestnicy pilskiej połówki otrzymali medale z wizerunkiem Wandy Panfil. Do biegaczy, którzy 4 września ukończą 26. Półmaraton PHILIPS Piła na mecie trafi medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Będzie to już 11. medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu.

4 września 2016 roku w Pile odbędzie się już 26. Półmaraton PHILIPS Piła. Dla wielu biegaczy to stała pozycja w kalendarzu startowym. Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i ten termin jest jednym z powodów, dla których pilska połówka cieszy się dużą popularnością wśród zawodników, pozwala bowiem sprawdzić swoją formę przed wrześniowymi maratonami w Warszawie oraz Berlinie. Coraz częściej jednak biegacze przyjeżdżają do Piły, by zdobyć unikalny medal do kolekcji niepowtarzalnych medali z wizerunkami najznakomitszych polskich maratończyków. Taką okolicznościową pamiątkę od 2006 roku otrzymują wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton PHILIPS Piła.

W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014) oraz Wanda Panfil (2015). 
W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, tym razem będzie to wizerunek Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Jan Huruk startował w biegach maratońskich w Berlinie, Bostonie, Chicago, Londynie, Barcelonie Otsu, Fukuoka, Tokio, Wiedniu. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:10:07, uzyskany w Londynie w 1992 roku pozwolił mu zająć 2. miejsce w tym prestiżowym biegu. W 1991 roku na mistrzostwach świata w Tokio zajął 4. miejsce, a na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie  w biegu maratońskim był siódmy.

medale-polmaratonu-philips-pila-tworza-unikalna-kolekcje-tym-razem-sylwetka-jana-huruka-01

Startując w Półmaraton PHILIPS Piła uczestnicy na mecie biegu otrzymują medale z wizerunkiem naszych znakomitych maratończyków. W tym roku nagrodzimy ich medalem z sylwetką Jana Huruka i będzie to już kolejny, jedenasty taki medal do unikalnej i niepowtarzalnej kolekcji medali z pilskiego półmaratonu. Każdego roku na naszym medalu jest wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki i w ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Dla nas organizatorów to zaszczyt i szczególne wyróżnienie, że Jan Huruk zgodził się, aby jego wizerunek znalazł się na medalu. Będzie nam także niezmiernie miło gościć tego znakomitego zawodnika podczas 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, więc dla uczestników będzie to doskonała okazja spotkać Jana Huruka, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów. Zapisy wciąż trwają, zostało jeszcze trochę miejsc, więc 4 września serdecznie zapraszam do Piły. – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu  PHILIPS Piła. 

Organizatorzy pilskiej połówki ustanowili limit uczestników na 3500 osób, a na niespełna dwa miesiące przed startem biegu, na liście startowej widnieje już ponad 2700 zgłoszeń. Nie warto więc zwlekać z zapisami – link do zapisów tutaj. Zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Piły, by pobiec na płaskiej i szybkiej trasie pozwalającej osiągać dobre wyniki i poprawiać rekordy życiowe. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA, a impreza odbędzie się w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

medale-polmaratonu-philips-pila-tworza-unikalna-kolekcje-tym-razem-sylwetka-jana-huruka-03

Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje medal za ukończenie Korony Polskich Półmaratonów. Aby zdobyć Koronę wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem wyróżnienia. W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 osób.

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Robot rehabilitacyjny dzięki akcji „wyBIEGAM poMOC” Fundacji Tesco Dzieciom
Następny wpis
I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego - zapraszamy 28.08.2016
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu