fbpx
Zapowiedzi imprez

I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego – zapraszamy 28.08.2016

Na dwa tygodnie przed popularnym Skierniewickim Świętem Kwiatów, w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 wystartuje I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.
i skierniewicki bieg im edmunda jaworskiego zapraszamy 28 08 2016 01

Na dwa tygodnie przed popularnym Skierniewickim Świętem Kwiatów, w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 wystartuje I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.

To ostatni bieg tegorocznej triady biegowej organizowanej przez DEM’a Promotion Polska. Pierwsza „dyszka”, w której wystartowało 590 osób, odbyła się 15 maja w Kazimierzu Dolnym, a jej wizytówką stał się podbieg, który sprawdził nawet najtwardsze charaktery. Lekko miesiąc później zawodnicy z całej Polski zawitali w zielonym Konstancinie. Mimo afrykańskiego upału i temperatury 35 stopni, na liście zarejestrowanych zawodników było 700 osób!  Startujący w Kazimierzu Dolnym i Konstancinie deklarowali udział w kolejnych edycjach i w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wszystkie biegi triady posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i odbywają się na dystansie 10 km.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-03

Rejestracja dostępna na stronie: www.biegskierniewice.pl

Zawodnicy w Skierniewicach po raz kolejny wystartują o 10:00 i będą mieli 1h 30min na pokonanie trasy – idealnej do robienia życiówek i bicia rekordów, ponieważ niemalże na całej długości mamy płaski teren i maksymalne przewyższenie wynosi 4m. Wspomnianego podbiegu można spodziewać się przed 5 km, a tam na spragnionych oczekiwać będzie punkt z wodą Żywiec Zdrój. Planowany jest również punkt z wodą w okolicach 8 km przy Skierniewickim OSiR.

Meta zlokalizowana będzie na pięknym Skierniewickim rynku. Kończący bieg otrzymają kolejną porcję wody oraz medale. Po biegu czeka na nich relaks w strefie chillout przed sceną oraz pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grill Kamis – dla kochających mięso będą potrawy mięsne, a dla wegetarian grillowane warzywa. Biegacze będą mogli przyjechać do Skierniewic całymi rodzinami, ponieważ przygotowana zostanie strefa zabaw z zabawkami dmuchanymi od Żywiec Zdrój.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-02

Aby być w stałym kontakcie z Organizatotem, zajrzyjcie na nasz Fanpage.

Przed biegiem zawodnicy otrzymają pakiety startowe, na które obecnie składają się:

  • Koszulka biegowa
  • Medal (na mecie!)
  • Dwie butelki wody Żywiec Zdrój oraz duża ilość wody na trasie i w miasteczku biegacza
  • Trzy saszetki przypraw od Kamis
  • Cieciorka Bonduelle
  • Kosmetyki Adidas Climacool od COTY.incOrganizatorzy zapewniają, że do ostatniej chwili będą dążyć do powiększenia pakietów startowych i atrakcji w Skierniewicach.

Wśród ambasadorów są: Paweł Skrzecz, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Aleksandra Kostka, Marian Woronin. Trwają rozmowy z potencjalnymi pilotami trasy, a Ci zgodnie z tradycją zawsze są znani i lubiani (I i II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego: Adam Małysz, Karol Strasburger, I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II: Krzysztof Cugowski).

Akcję wspierają również ambasadorzy ze społeczności biegowej, wśród których są:

  • Anna Stegner, prowadząca blog Bieganie Pisane Wierszem
  • Ilona Brusiło, Aleksandra Sulej – Dąbrowska, prowadzące zespół Mamy Ruszamy
  • Anna Dakowska, Karolina Jaśkiewicz – prowadzące Endorfinowy Team
  • Łukasz Dębski – aktywnie wspierający Park Run Skierniewice i promujący wydarzenie w społeczności lokalnej
  • Artur Kobuszewski, znany jako Biegowy Wariat
  • Rafał Krzeszewski, prowadzący Zespół Biegaj pod Okiem Trenera
  • Hubert Mohamed Kred, znany jako Amator Runner
  • Mateusz Jasiński, prowadzący fanpage i stronę trenerbiegania.pl znaną chyba każdemu biegaczowi
  • Adam Zaborski i jego psia przyjaciółka TUNIA!

Imprezę organizuje doświadczona w realizacji eventów firma DEM’a Promotion Polska wraz z Miastem Skierniewice. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. Po biegu zawodnicy wraz z rodziną i przyjaciółmi będą mogli zobaczyć się w relacji w Polsat News, który objął Patronat Medialny nad wydarzeniem.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-04

Podsumowując, mimo napiętego terminarza biegowego w sierpniu, naprawdę warto odwiedzić Skierniewice i wystartować w I edycji biegu. Czekają na Was super pakiety startowe, darmowy posiłek regeneracyjny po biegu, ogromne ilości wody i miejsce zabaw dla dzieci. Jak przy każdym biegu triady będą też super nagrody, a także konkursy, więc czekajcie przy scenie do samego końca.

Czekać na Was będzie obszerna fotorelacja oraz wideorelacja po wydarzeniu. Poniżej prezentujemy relację z tegorocznego Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego:

[youtube]9JGhHZVTnTk[/youtube]

Już dzisiaj możecie zapoznać się z trasą na specjalnie przygotowanej graficznie mapie tutaj.

W artykule prezentujemy zdjęcia z Konstancina – poznajcie jakość, która czeka na Was w Skierniewicach.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Medale Półmaratonu PHILIPS Piła tworzą unikalną kolekcję. Tym razem sylwetka Jana Huruka
Następny wpis
Gorce Ultra-Trail to pierwszy bieg ultra przez całe Gorce
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu