fbpx
i skierniewicki bieg im edmunda jaworskiego zapraszamy 28 08 2016 01

I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego – zapraszamy 28.08.2016

Na dwa tygodnie przed popularnym Skierniewickim Świętem Kwiatów, w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 wystartuje I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.

Na dwa tygodnie przed popularnym Skierniewickim Świętem Kwiatów, w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 wystartuje I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.

To ostatni bieg tegorocznej triady biegowej organizowanej przez DEM’a Promotion Polska. Pierwsza „dyszka”, w której wystartowało 590 osób, odbyła się 15 maja w Kazimierzu Dolnym, a jej wizytówką stał się podbieg, który sprawdził nawet najtwardsze charaktery. Lekko miesiąc później zawodnicy z całej Polski zawitali w zielonym Konstancinie. Mimo afrykańskiego upału i temperatury 35 stopni, na liście zarejestrowanych zawodników było 700 osób!  Startujący w Kazimierzu Dolnym i Konstancinie deklarowali udział w kolejnych edycjach i w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wszystkie biegi triady posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i odbywają się na dystansie 10 km.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-03

Rejestracja dostępna na stronie: www.biegskierniewice.pl

Zawodnicy w Skierniewicach po raz kolejny wystartują o 10:00 i będą mieli 1h 30min na pokonanie trasy – idealnej do robienia życiówek i bicia rekordów, ponieważ niemalże na całej długości mamy płaski teren i maksymalne przewyższenie wynosi 4m. Wspomnianego podbiegu można spodziewać się przed 5 km, a tam na spragnionych oczekiwać będzie punkt z wodą Żywiec Zdrój. Planowany jest również punkt z wodą w okolicach 8 km przy Skierniewickim OSiR.

Meta zlokalizowana będzie na pięknym Skierniewickim rynku. Kończący bieg otrzymają kolejną porcję wody oraz medale. Po biegu czeka na nich relaks w strefie chillout przed sceną oraz pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grill Kamis – dla kochających mięso będą potrawy mięsne, a dla wegetarian grillowane warzywa. Biegacze będą mogli przyjechać do Skierniewic całymi rodzinami, ponieważ przygotowana zostanie strefa zabaw z zabawkami dmuchanymi od Żywiec Zdrój.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-02

Aby być w stałym kontakcie z Organizatotem, zajrzyjcie na nasz Fanpage.

Przed biegiem zawodnicy otrzymają pakiety startowe, na które obecnie składają się:

 • Koszulka biegowa
 • Medal (na mecie!)
 • Dwie butelki wody Żywiec Zdrój oraz duża ilość wody na trasie i w miasteczku biegacza
 • Trzy saszetki przypraw od Kamis
 • Cieciorka Bonduelle
 • Kosmetyki Adidas Climacool od COTY.incOrganizatorzy zapewniają, że do ostatniej chwili będą dążyć do powiększenia pakietów startowych i atrakcji w Skierniewicach.

Wśród ambasadorów są: Paweł Skrzecz, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Aleksandra Kostka, Marian Woronin. Trwają rozmowy z potencjalnymi pilotami trasy, a Ci zgodnie z tradycją zawsze są znani i lubiani (I i II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego: Adam Małysz, Karol Strasburger, I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II: Krzysztof Cugowski).

Akcję wspierają również ambasadorzy ze społeczności biegowej, wśród których są:

 • Anna Stegner, prowadząca blog Bieganie Pisane Wierszem
 • Ilona Brusiło, Aleksandra Sulej – Dąbrowska, prowadzące zespół Mamy Ruszamy
 • Anna Dakowska, Karolina Jaśkiewicz – prowadzące Endorfinowy Team
 • Łukasz Dębski – aktywnie wspierający Park Run Skierniewice i promujący wydarzenie w społeczności lokalnej
 • Artur Kobuszewski, znany jako Biegowy Wariat
 • Rafał Krzeszewski, prowadzący Zespół Biegaj pod Okiem Trenera
 • Hubert Mohamed Kred, znany jako Amator Runner
 • Mateusz Jasiński, prowadzący fanpage i stronę trenerbiegania.pl znaną chyba każdemu biegaczowi
 • Adam Zaborski i jego psia przyjaciółka TUNIA!

Imprezę organizuje doświadczona w realizacji eventów firma DEM’a Promotion Polska wraz z Miastem Skierniewice. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. Po biegu zawodnicy wraz z rodziną i przyjaciółmi będą mogli zobaczyć się w relacji w Polsat News, który objął Patronat Medialny nad wydarzeniem.

i-skierniewicki-bieg-im-edmunda-jaworskiego-zapraszamy-28-08-2016-04

Podsumowując, mimo napiętego terminarza biegowego w sierpniu, naprawdę warto odwiedzić Skierniewice i wystartować w I edycji biegu. Czekają na Was super pakiety startowe, darmowy posiłek regeneracyjny po biegu, ogromne ilości wody i miejsce zabaw dla dzieci. Jak przy każdym biegu triady będą też super nagrody, a także konkursy, więc czekajcie przy scenie do samego końca.

Czekać na Was będzie obszerna fotorelacja oraz wideorelacja po wydarzeniu. Poniżej prezentujemy relację z tegorocznego Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego:

[youtube]9JGhHZVTnTk[/youtube]

Już dzisiaj możecie zapoznać się z trasą na specjalnie przygotowanej graficznie mapie tutaj.

W artykule prezentujemy zdjęcia z Konstancina – poznajcie jakość, która czeka na Was w Skierniewicach.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
medale polmaratonu philips pila tworza unikalna kolekcje tym razem sylwetka jana huruka 02

Medale Półmaratonu PHILIPS Piła tworzą unikalną kolekcję. Tym razem sylwetka Jana Huruka

Następne
gorce ultra trail to pierwszy bieg ultra przez cale gorce 03

Gorce Ultra-Trail to pierwszy bieg ultra przez całe Gorce

Powiązane artykuły

tysiace mikolajow juz wkrotce w 5 miastach w polsce rusza v edycja biegu mikolajow 01
Czytaj dalej

Tysiące Mikołajów już wkrótce w 5 miastach w Polsce. Rusza V edycja Biegu Mikołajów!

10 kilometrów trasy oraz tysiące biegaczy w czerwonych czapkach, którzy mają jeden, wyjątkowy cel - pomoc potrzebującym. Nie jest to zapowiedź kolejnego zgrupowania Mikołajów przed roznoszeniem prezentów, tylko V - jubileuszowa edycja Biegu Mikołajów, która w sobotę, 2 Grudnia wystartuje w pięciu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz dwóch nowych lokalizacjach - Krakowie i Gdyni.