fbpx
udany debiut 1mili w poznaniu 02

Udany debiut 1MILI w Poznaniu!

W niedzielę na stadionie POSiR Golęcin odbyła się pierwsza poznańska edycja 1MILI, wyjątkowej imprezy biegowej dla amatorów. Zgłosiło się aż 1085 śmiałków, chcących zmierzyć się z szybkim bieganiem na bieżni.

W niedzielę na stadionie POSiR Golęcin odbyła się pierwsza poznańska edycja 1MILI, wyjątkowej imprezy biegowej dla amatorów. Zgłosiło się aż 1085 śmiałków, chcących zmierzyć się z szybkim bieganiem na bieżni. Dzieci rywalizowały na 100m, 400m i 800m, a dorośli na 1 milę i w sztafetach 4x400m. Na starcie pojawili się min. znani biegający artyści, m.in. Mezo i Liber oraz sportowcy – olimpijczyk Marcin Urbaś, piłkarze, a nawet Prezes Klubu Lech Poznań, Karol Klimczak!

1MILA zadebiutowała w Poznaniu! Chętnych do biegania na bieżni, mimo dość deszczowej aury, było bardzo wielu. Na starcie zameldowało się prawie 650 dzieci i 450 dorosłych. I Amatorskim Mistrzem Poznania w biegu na milę został Krzysztof Szymanowski (SzymanowskiTeam – Kościan), który pokonał dystans 1609 m w czasie 4:31.68. W klasyfikacji Pań niepokonana okazała się Kinga Reda z Team Kopeć – Wieliszew (5:20.98), która stała na podium także w warszawskiej edycji imprezy.

udany debiut 1mili w poznaniu 01

Ze zmaganiami na bieżni świetnie poradziły sobie także dzieci, a frekwencja wśród najmłodszych biegaczy była wręcz imponująca! Być może będzie wśród nich następca olimpijczyka, rekordzisty Polski w biegu na 200m, Marcina Urbasia.

Mocno na to liczę! Takie imprezy jak 1MILA wspaniale wspierają rozwój lekkiej atletyki i może uda nam się wspólnie znaleźć i wychować przyszłego Mistrza! – mówił Marcin Urbaś, który podczas imprezy kibicował także swojemu synowi, Oliwierowi.

Następna 1MILA już w przyszłym roku, na pewno w Warszawie i Poznaniu. Ale organizatorzy już teraz planują rozwijać projekt i zadebiutować w kolejnych miastach! Wyniki i zdjęcia z imprezy są dostępne na stronie www.1mila.pl/poznan

udany debiut 1mili w poznaniu 03

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza miała dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m. Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

1MILĘ wspierają sklepy Żabka, Decathlon Polska, Kinder+Sport, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerami medialnymi imprezy są TVP Sport, Runner’s World Polska, Trening Biegacza oraz radiowa Czwórka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyk. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Poznań, a partnerem Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
20 dni do startu 20 pko poznan maratonu im macieja frankiewicza 01

20 dni do startu 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza

Następne
Czy warto trenować z bosu?

Czy warto trenować z bosu i piłkami fitness?

Powiązane artykuły

bartosz ceberak i marlena nowacka zwycieza garmin ultra race na dystansie 53 km 02
Czytaj dalej

Bartosz Ceberak i Marlena Nowacka zwycięża Garmin Ultra Race na dystansie 53 km!

W sobotę, 17 września w Radkowie, podczas Garmin Ultra Race, miała miejsce rywalizacja na dystansie 53 km (+ 1840 m/ - 1840 m)! Był to bieg kwalifikacyjny do Ultra Trail du Mont Blanc. Każdy zawodnik, który pokonał wyznaczoną trasę i zmieścił się w limicie czasu, który wyniósł 10 godzin, otrzymał 3 punkty do UTMB.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM