Udany debiut 1MILI w Poznaniu!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W niedzielę na stadionie POSiR Golęcin odbyła się pierwsza poznańska edycja 1MILI, wyjątkowej imprezy biegowej dla amatorów. Zgłosiło się aż 1085 śmiałków, chcących zmierzyć się z szybkim bieganiem na bieżni. Dzieci rywalizowały na 100m, 400m i 800m, a dorośli na 1 milę i w sztafetach 4x400m. Na starcie pojawili się min. znani biegający artyści, m.in. Mezo i Liber oraz sportowcy – olimpijczyk Marcin Urbaś, piłkarze, a nawet Prezes Klubu Lech Poznań, Karol Klimczak!

1MILA zadebiutowała w Poznaniu! Chętnych do biegania na bieżni, mimo dość deszczowej aury, było bardzo wielu. Na starcie zameldowało się prawie 650 dzieci i 450 dorosłych. I Amatorskim Mistrzem Poznania w biegu na milę został Krzysztof Szymanowski (SzymanowskiTeam – Kościan), który pokonał dystans 1609 m w czasie 4:31.68. W klasyfikacji Pań niepokonana okazała się Kinga Reda z Team Kopeć – Wieliszew (5:20.98), która stała na podium także w warszawskiej edycji imprezy.

Ze zmaganiami na bieżni świetnie poradziły sobie także dzieci, a frekwencja wśród najmłodszych biegaczy była wręcz imponująca! Być może będzie wśród nich następca olimpijczyka, rekordzisty Polski w biegu na 200m, Marcina Urbasia.

Mocno na to liczę! Takie imprezy jak 1MILA wspaniale wspierają rozwój lekkiej atletyki i może uda nam się wspólnie znaleźć i wychować przyszłego Mistrza! – mówił Marcin Urbaś, który podczas imprezy kibicował także swojemu synowi, Oliwierowi.

Następna 1MILA już w przyszłym roku, na pewno w Warszawie i Poznaniu. Ale organizatorzy już teraz planują rozwijać projekt i zadebiutować w kolejnych miastach! Wyniki i zdjęcia z imprezy są dostępne na stronie www.1mila.pl/poznan

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza miała dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m. Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

1MILĘ wspierają sklepy Żabka, Decathlon Polska, Kinder+Sport, Garmin Polska oraz Oshee. Partnerami medialnymi imprezy są TVP Sport, Runner’s World Polska, Trening Biegacza oraz radiowa Czwórka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyk. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Poznań, a partnerem Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.