fbpx
przebiegnijmy razem 3000 km dla aleppo bieg charytatywny 01

Przebiegnijmy razem 3000 km dla Aleppo! – bieg charytatywny

Fundacja „Maraton Warszawski” zachęca wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w syryjskim Aleppo. 29 stycznia Fundacja organizuje wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo” w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz.

Fundacja „Maraton Warszawski” zachęca wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w syryjskim Aleppo. 29 stycznia Fundacja organizuje wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo” w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz. Charytatywny bieg jest elementem akcji charytatywnej #BiegamDobrze, a trasę wytyczono wokół Pałacu Kultury i Nauki.

W 1944 roku Warszawa została zrównana z ziemią w wyniku działań wojennych. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo. Każdego dnia giną ludzie, mieszkańcy miasta tracą dach nad głową, a setki dzieci stają się sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych. Możemy im pomóc.

29 stycznia zapraszamy wszystkich biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów – na plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo. Ten bieg będzie wyjątkowy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, bez względu na kondycję sportową. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, co przekłada się na 6 okrążeń wokół PKiN. Jednak tak naprawdę nie jest ważne, czy ktoś przebiegnie cały dystans, czy tylko jedno okrążenie. Najistotniejsze jest to, abyśmy pokazali Europie, że jako biegacze potrafimy się zjednoczyć i pomóc zwykłym ludziom w Aleppo, którzy cierpią w obliczu wojny. Ta akcja to nie tylko wyraz solidarności, to wymierna pomoc. – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Już dziś każdy może zapisać się na wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo”, realizowane w ramach projektu charytatywnego Fundacji „Maraton Warszawski”. #BiegamDobrze to pierwszy taki projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności sportowej z działalnością charytatywną. Biegacze startujący w imprezach Fundacji (Maratonie i Półmaratonie Warszawskim oraz Ekidenie) mogą zapisywać się do udziału w biegach na dwa sposoby: dokonując tradycyjnej opłaty startowej lub zakładając profil swojej internetowej zbiórki #BiegamDobrze i zbierając fundusze na wybrany przez siebie cel charytatywny. Do tej pory uczestnicy akcji zebrali wspólnie ponad milion złotych na cele dobroczynne!

„#BiegamDobrze dla Aleppo” to wyjątkowa edycja akcji. Każdy, kto chce wesprzeć mieszkańców Aleppo, może założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze. Wystarczy, że uzbiera 100 zł., a otrzyma wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostał obojętny. Zebrane środki w całości dofinansują pomoc dla mieszkańców niszczonego wojną miasta.

Pomysłodawcy zachęcają biegaczy do założenia białych koszulek, symbolizujących pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej. Wydarzenie nie będzie miało charakteru tradycyjnego wyścigu. W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale by dać wyraz solidarności mieszkańcami Aleppo i przede wszystkim – pomóc. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas.     

Ważne informacje

  • Więcej informacji i zapisy #BiegamDobrze dla Aleppo
  • Data: 29 stycznia
  • Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
  • Godzina: 10:00
  • Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
  • Limit czasu: 1h 30 minut
  • Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc mieszkańcom Aleppo.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
trail running i ultra z czym na trening test ultralekkiego plecaka compressport ultrun140 01

Biegi długie i ultra – z czym na trening? Test ultralekkiego plecaka Compressport Ultrun140G

Następne
ruszyly zapisy na iii bieg konstancinski im piotra nurowskiego 01

Ruszyły zapisy na III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

Powiązane artykuły

jaka latarke wybrac do wieczornego biegania 01
Czytaj dalej

Jaką latarkę wybrać do wieczornego biegania – na co zwrócić uwagę

Popularna marka, a może coś tańszego? Szukając dobrej latarki czołowej do wieczornego biegania, jesteśmy zmuszeni przeanalizować szereg produktów dostępnych na rynku. Ogromna liczba ofert, w których producenci i sklepy kuszą niską ceną, jakością i oślepiającą mocą świecenia potrafi solidnie namieszać w głowie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM