fbpx
robot rehabilitacyjny dzieki akcji wybiegam pomoc fundacji tesco dzieciom 01

Robot rehabilitacyjny dzięki akcji „wyBIEGAM poMOC” Fundacji Tesco Dzieciom

Czy można połączyć aktywność fizyczną z dbaniem o zdrowie innych? Dzięki V Biegowi Charytatywnemu Fundacji Tesco Dzieciom, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, to możliwe. Bieg pod hasłem „wyBIEGAM poMOC ” odbędzie się 10 września w Krakowie, jednak dzięki dodatkowej akcji charytatywnej dołączyć do niego może każdy, w dowolnym miejscu w kraju.

Czy można połączyć aktywność fizyczną  z dbaniem o  zdrowie innych? Dzięki V Biegowi Charytatywnemu Fundacji Tesco Dzieciom, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, to możliwe. Bieg pod hasłem „wyBIEGAM poMOC ” odbędzie się 10 września w Krakowie, jednak dzięki dodatkowej akcji charytatywnej dołączyć do niego może każdy, w dowolnym miejscu w kraju.  

W drugą sobotę września na krakowskich Błoniach odbędzie się piąta edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Będzie on nie lada wydarzeniem, zarówno dla biegaczy – wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych, jak i towarzyszącym im rodzinom i przyjaciołom. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym tutaj.

Choć wydarzenie ma miejsce w stolicy Małopolski, to każdy może wesprzeć szczytną akcję. Co należy zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.fundacjatesco.pl, kupić specjalną charytatywną koszulkę „wyBIEGAM poMOC”, a  10 września,  w dowolnym miejscu w Polsce, pobiegać w niej – w dowód solidarności z potrzebującymi dzieciakami. 

Dochód, zarówno z biegu, jak i sprzedaży koszulki charytatywnej, zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie, w którym leczą się dzieci z całej Polski. Dzięki niemu zakupiony zostanie wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny – Prodrobot, który posłuży do pionizacji i inicjacji ruchu, rehabilitacji kończyn i treningu chodu oraz pomoże w rekonwalescencji ciężko chorym małym pacjentom szpitala.

robot-rehabilitacyjny-dzieki-akcji-wybiegam-pomoc-fundacji-tesco-dzieciom-02

Ten zautomatyzowany trenażer odwzorowuje wzorce ludzkiego chodu oraz oferuje ćwiczenia niespotykane w innych tego typu urządzeniach. Dzięki konsultacji twórców robota ze specjalistami w zakresie rehabilitacji, medycyny i automatyki w Prodrobocie zastosowano wiele rozwiązań konstrukcyjnych, które poprawiają komfort ćwiczącego, co w przypadku dzieci ma olbrzymie znaczenie.

Zapraszamy wszystkim, którym leży na sercu przyszłość dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, aby przyłączali się do akcji „wyBIEGAM poMOC”. Tych, którzy nie mogą przyjechać na bieg, zachęcamy do zakupu koszulki i – w miarę możliwości – do zamanifestowania swojej solidarności z dzieciakami. Chcielibyśmy, aby 10 września nie tylko na ulicach Krakowa, ale również na ulicach wielu miast w Polsce pojawili się biegacze w naszych koszulkach, którzy pobiegną dla chorych dzieci pod wspólnym hasłem „wyBIEGAM poMOC” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom. – Razem na pewno sprawimy, że dzieciaki będą mogły korzystać z świetnego sprzętu rehabilitacyjnego – robota, zaprogramowanego tak, aby kompleksowo, dzięki naturalnemu wzorcowi chodu, rehabilitować dzieci.

Dzięki czterem poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już 412 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie ponad 4000 osób w czterech edycjach biegu, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej.

Każda złotówka zebrana dzięki uczestnikom i darczyńcom biegu została wykorzystana z korzyścią dla naszych małych pacjentów. Dzięki inicjatywie Fundacji Tesco Dzieciom szpital jest bardziej przyjazny i lepiej wyposażony – mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – Zapraszam do udziału w akcji „wyBIEGAM poMOC” wszystkich – wielkich  bohaterów, którzy pobiegną z wielką mocą ratowania życia i zdrowia dzieciaków. 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bpnowy2

Pokochaj trail running - biegiem przez Szwecję!

Następne
medale polmaratonu philips pila tworza unikalna kolekcje tym razem sylwetka jana huruka 02

Medale Półmaratonu PHILIPS Piła tworzą unikalną kolekcję. Tym razem sylwetka Jana Huruka

Powiązane artykuły

reso suwalki 10 5 czyli bieg z klimatem nie do podrobienia 01
Czytaj dalej

RESO Suwałki 10,5 – czyli bieg z klimatem nie do podrobienia

Północno-wschodnia Polska powoli przestaje być już białą plamą na biegowej mapie naszego kraju, a to m.in. za sprawą imprez biegowych, które organizowane są w tym regionie. Jedną z nich jest RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli suwalski festiwal biegów, którego pierwsza edycja odbyła się 2016 r.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM