fbpx
Informacje prasowe

Biegacz pod pełną kontrolą – z pasji do sportu, w trosce o zdrowie. Otwarcie kliniki ENEL-SPORT

Pasja, a także rozbijająca kolejne bariery ambicja oraz zorientowanie na cel, konsekwencja w działaniach, niegasnąca motywacja, a przede wszystkim wiedza i ciężka praca zaangażowanych osób ...
enel 13

Pasja, a także rozbijająca kolejne bariery ambicja oraz zorientowanie na cel, konsekwencja w działaniach, niegasnąca motywacja, a przede wszystkim wiedza i ciężka praca zaangażowanych osób doprowadziły do stworzenia miejsca niezwykłego – nowego miejsca na mapie nie tylko amatorów biegania, ale i wszelkich sportowych aktywności.

Powyższe cechy to solidne ogniwo łączące ideę nowopowstałej kliniki ENEL-SPORT i pasjonatów ruchowej aktywności – nie tylko zawodowców, ale i amatorów. Wszystko to przyczyniło się do stworzenia wyjątkowej kliniki przyjaznej osobom aktywnym.

19 listopada mieliśmy przyjemność gościć na otwarciu szczególnego miejsca – najnowocześniejszej kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej w kraju, gdzie podczas uroczystej gali którego poznaliśmy jej twórców, ale także mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji bogato wyposażonego wnętrza i zaplecza medycznego kliniki.

Ciekawie zaaranżowana gala, której pierwszą część stanowiła debata. Założyciele kliniki przedstawili zarys jej powstania, stawiane cele oraz oczekiwania i nadzieje jakie wiążą z nowopowstałą placówką. Wspomnieć należy, iż kadrę pracowniczą nowo powstałej placówki stanowi grono doświadczonych lekarzy, dla których sport również jest codziennością.

Medyczne, zawodowe doświadczenie i miłość do sportu.

„Skąd pomysł na klinikę? Przez 23 lata zajmujemy się medycyną. Zdobywaliśmy ostrogi w ortopedii, medycynie sportowej, diagnostyce, natomiast myśląc o tym co się dzieje na ulicach, w lasach, na boiskach, o szale związanym z bieganiem, triathlonem, crossfitem, modą fit, a co się niestety nader często wiąże z urazami sportowymi, odpowiedzią stała się koncepcja przychodni medycyny sportowej” – tak opisuje genezę powstania kliniki Jacek Rozwadowski, wiceprezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

enel-02  

ENEL-SPORT to dziecko kliniki ENEL-MED oraz klubu Legii Warszawa, który opiekę medyczną swojej kadry postanowił powierzyć jednej tylko placówce. Nowa klinika jest wynikiem bardzo udanej współpracy zapoczątkowanej w czerwcu 2014 roku. Stąd też prestiżowe miejsce siedziby, mieszczące się na koronie stadionu Legii Pepsi Arena nie jest przypadkowe.

enel-12

Gala otwarcia kliniki, podczas której nie zabrakło wśród prawie 500 gości osobowości show-biznesu, odbyła się w najbardziej prestiżowej części stadionu Legii Warszawa. Wśród gwiazd spotkać można było między innymi Marię Góralczyk, Marylę Rodowicz, Wojciecha Gąssowskiego, czy sportowców, jak chociażby Tomasza Iwana, Radosława Majdana i Artura Partykę. Nie zabrakło również osób związanych z bieganiem, w tym biegowych blogerów. Całość imprezy poprowadził prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski – znany ze swojej miłości do biegania, uczestnik wielu biegów maratońskich.

enel-01

Korzystając jeszcze z dość przyjemnej jesiennej aury zostaliśmy zaproszeni na trybuny stadionu Legii, gdzie nastąpił drugi punkt programu, podczas którego zaprezentowano drużynę kliniki ENEL-SPORT, która stanowi prawdziwy Dream-Team specjalistów z ortopedii, fizjoterapii, rehabilitacji i dziedzin pokrewnych. Począwszy od kapitana – kierownika medycznego kliniki ENEL-SPORT – Jacka Jaroszewskiego, poprzez Lek. med. Macieja Tabiszewskiego – lekarza Legii Warszawa i Olimpijskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 21, a skończywszy na Pawle Bamberze – fizjoterapeucie Legii Warszawa.

Z pewnością na słowa uznania zasługuje oprawa muzyczna, którą uświetnił swoją obecnością chór Politechniki Warszawskiej. To w jego wykonaniu mieliśmy przyjemność usłyszeć dobrze wszystkim znany hymn piłkarskiej Ligii Mistrzów, rozbrzmiewający na największych europejskich arenach.

enel-03

Nie tylko fachowa i doświadczona kadra, ale najwyższej klasy sprzęt medyczny.

Jednym z istotnych dla nas punktów programu otwarcia kliniki, była możliwość zwiedzenia wnętrz – w tym sal zabiegowych, medycznych pomieszczeń czy też sal do rehabilitacji.  To, co czyni tę klinikę wyjątkową to nie tylko fachowość i doświadczenie zawodowe kadry medycznej, ale i wyposażenie, które robi naprawdę duże wrażenie – wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt medyczny nie pozostawia złudzeń – klinika ENEL-SPORT staje się jednym z najnowocześniejszych centrów medycyny sportowej w Polsce. Oprócz aparatury medycznej do wykonania standardowych badań z dziedziny diagnostyki obrazowej przychodnia dysponuje między innymi najnowocześniejszą i najdokładniejszą metodą diagnozowania, czyli rezonansem magnetycznym 3-teslowym. Uzyskane obrazy są znacznie większej rozdzielczości, dzięki czemu o wiele bardziej precyzyjnie można ocenić badane obszary, a i czas potrzebny na wykonanie badania jest zdecydowanie krótszy. Daje to zielone światło także dla wielu amatorów sportu, w tym biegania, którzy borykają się z kontuzjami, czy tez doświadczyli nietrafnej diagnozy w mniej wykwalifikowanych, bądź nieprzygotowanych do tego ośrodkach medycznych. To miejsce otwiera nie tylko możliwości, ale i nadzieję na skuteczne, trwałe wyleczenie. Fachowa wiedza i klasa sprzętu medycznego, dają bardzo dobre rokowania na leczenie nawet najtrudniejszych przypadków urazów sportowych.

enel-09

Jednak diagnostyka urazowa to dopiero pierwszy krok w drodze do zdrowia. „Enel-Med dysponuje szpitalem specjalistycznym, prowadzonym od 5 lat, który będzie dla ENEL-SPORTU stanowił fantastyczne zaplecze” – wyjaśnił Jacek Rozwadowski.

Sama diagnoza, to nie wszystko – istota rehabilitacji.

Właściwie zdiagnozowany pacjent, odpowiedni dobór ścieżki leczenia to jedno. Istotą leczenia urazów sportowych, staje się niewątpliwie rehabilitacja. Klinika ENEL-SPORT przeprowadzi nas także przez pełen proces rehabilitacji. Na pacjentów czeka m.in. jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna Alter-G, która zwróciła szczególne zainteresowanie obecnych na otwarciu, biegaczy.

enel-04

Bieżnię antygrawitacyjną  miał okazję przetestować dziennikarz sportowy, a także biegacz-maratończyk z zamiłowania – Tomasz Smokowski, który bardzo dobrze wypowiada się na temat efektów rehabilitacji jakie daje to urządzenie: „Po kontuzji miałem możliwość skorzystania  z niej, co bardzo skróciło proces rehabilitacji. Doszedłem do formy znacznie szybciej niż poprzez zwykłą, standardową rehabilitację”.

Bieżnia, której wizerunek przypomina nieco napompowaną powietrzem komorę, przeciwdziała grawitacji, dzięki czemu  minimalizuje obciążenia powstałe wskutek chodzenia lub biegania oraz umożliwia bezpieczny i stopniowy powrót do pełnej sprawności. Jest idealnym rozwiązaniem dla biegaczy, którzy po urazach nie mogą powrócić do treningów na pełnym obciążeniu, dzięki czemu nie wiąże ich to już z biegową absencją. Regulacja siły grawitacji umożliwia kontynuowanie treningów zmniejszając ich obciążenie spowodowane masą ciała nawet do 20%! „Bieżnia antygrawitacyjna to coś niesamowitego. W ciągu 10 sekund można poczuć, jakby zrzuciło się 20 kilo” – relacjonuje Marcin Bratkowski – dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Klinika wyposażona jest w bardzo nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Czeka na Was profesjonalnie wyposażona przestrzeń  z bieżniami Woodway, a także systemem Biodex służącym do zaawansowanej diagnostyki i treningu.  Zastosowane innowacyjne rozwiązania sprzętowe pozwalają na bieżąco monitorować postępy, ale i w prosty sposób, pod okiem wybitnych specjalistów, korygować błędne wzorce ruchowe. Jeśli już się jednak przytrafi się nam kontuzja to doświadczony fizjoterapeuta Paweł Bamber, doceniany przez polskich piłkarzy, wraz z zespołem fachowych specjalistów, szybko pozwoli wrócić  do pełni sprawności po urazie.

enel-07

enel-06

Nowoczesny design i świetne wyposażenie gabinetów lekarskich.

Kolejnym szczegółem, który nie mógł umknąć uwadze jest wystrój wnętrz oraz wyposażenie gabinetów lekarskich. Harmonia, spójny, sportowy  charakter w stonowanej kolorystyce z aranżowanym stylowym wyposażeniem. Do tego ciekawe sportowe grafiki, wraz dopełniającym całości sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym, podkreślają wyjątkowość i naprawdę sportowy wizerunek tego miejsca. Czujesz, że jesteś wśród „swoich” – co na pewno dodaje animusz i motywacji, by walczyć o zdrowie i powrót na sportową ścieżkę.

enel-05

enel-08

enel-10

enel-11

Miejsce dla tych, dla których sport to po prostu styl życia.

Klinika postanowiła także zadbać o młody klientów. Niebawem zostanie otwarty oddział przeznaczony dla dzieci, który mieścić się będzie także na stadionie Legii Warszawa z wejściem od ul. Myśliwieckiej.

Wśród wymienionych na samym wstępie pojęć, zabrakło jednego, będącego istotą i zwieńczeniem podjętych trudów przez założycieli kliniki ENEL-SPORT, którą jest sukces. Jego miarą jesteście Wy. Te miejsce powstało z myślą o Was, aby Wam służyć i pomóc realizować swoje cele i marzenia.

W klinice ENEL-SPORT dowiecie się jak mądrze, a przede wszystkim bezpiecznie przygotować się do sezonu biegowego bez narażenia na urazy. A jeśli przytrafi Wam się kontuzja, która wpisana jest w ryzyko każdego sportowca, pod okiem wybitnych fachowców szybko, bezboleśnie, a zarazem w znakomitych warunkach i przyjaznej atmosferze, wrócicie do pełnej sprawności i radości jaką daje bieganie.

Miejsce, które otwiera nowe perspektywy.

Miejsce, w którym chce się leczyć.

Miejsce, w którym poczujesz się bezpiecznie.

I przede wszystkim ludzie, którzy nie zostawią Cię bez odpowiedzi, medycznej diagnozy i fachowej ścieżki pomocy.

To ENEL-SPORT – Twoje nowe miejsce na biegowej mapie.

W bogatej ofercie znajdują się m.in. usługi takie, jak diagnostyka  obrazowa, laboratoryjna, funkcjonalna, ale i osoby potrzebujące zadbać o swoją dietę będą mogli skorzystać z porad dietetyka.

Po więcej szczegółów odsyłamy do witryny kliniki  ENEL-SPORT oraz na profil na Facebooku

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
New Balance wypuszcza pierwsze buty biegowe wyprodukowane w technologii druku 3D
Następny wpis
Odchudzanie przez bieganie - jak biegać żeby schudnąć? Kompendium wiedzy.
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu