fbpx
enel 13

Biegacz pod pełną kontrolą – z pasji do sportu, w trosce o zdrowie. Otwarcie kliniki ENEL-SPORT

Pasja, a także rozbijająca kolejne bariery ambicja oraz zorientowanie na cel, konsekwencja w działaniach, niegasnąca motywacja, a przede wszystkim wiedza i ciężka praca zaangażowanych osób …

Pasja, a także rozbijająca kolejne bariery ambicja oraz zorientowanie na cel, konsekwencja w działaniach, niegasnąca motywacja, a przede wszystkim wiedza i ciężka praca zaangażowanych osób doprowadziły do stworzenia miejsca niezwykłego – nowego miejsca na mapie nie tylko amatorów biegania, ale i wszelkich sportowych aktywności.

Powyższe cechy to solidne ogniwo łączące ideę nowopowstałej kliniki ENEL-SPORT i pasjonatów ruchowej aktywności – nie tylko zawodowców, ale i amatorów. Wszystko to przyczyniło się do stworzenia wyjątkowej kliniki przyjaznej osobom aktywnym.

19 listopada mieliśmy przyjemność gościć na otwarciu szczególnego miejsca – najnowocześniejszej kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej w kraju, gdzie podczas uroczystej gali którego poznaliśmy jej twórców, ale także mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji bogato wyposażonego wnętrza i zaplecza medycznego kliniki.

Ciekawie zaaranżowana gala, której pierwszą część stanowiła debata. Założyciele kliniki przedstawili zarys jej powstania, stawiane cele oraz oczekiwania i nadzieje jakie wiążą z nowopowstałą placówką. Wspomnieć należy, iż kadrę pracowniczą nowo powstałej placówki stanowi grono doświadczonych lekarzy, dla których sport również jest codziennością.

Medyczne, zawodowe doświadczenie i miłość do sportu.

„Skąd pomysł na klinikę? Przez 23 lata zajmujemy się medycyną. Zdobywaliśmy ostrogi w ortopedii, medycynie sportowej, diagnostyce, natomiast myśląc o tym co się dzieje na ulicach, w lasach, na boiskach, o szale związanym z bieganiem, triathlonem, crossfitem, modą fit, a co się niestety nader często wiąże z urazami sportowymi, odpowiedzią stała się koncepcja przychodni medycyny sportowej” – tak opisuje genezę powstania kliniki Jacek Rozwadowski, wiceprezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

enel-02  

ENEL-SPORT to dziecko kliniki ENEL-MED oraz klubu Legii Warszawa, który opiekę medyczną swojej kadry postanowił powierzyć jednej tylko placówce. Nowa klinika jest wynikiem bardzo udanej współpracy zapoczątkowanej w czerwcu 2014 roku. Stąd też prestiżowe miejsce siedziby, mieszczące się na koronie stadionu Legii Pepsi Arena nie jest przypadkowe.

enel-12

Gala otwarcia kliniki, podczas której nie zabrakło wśród prawie 500 gości osobowości show-biznesu, odbyła się w najbardziej prestiżowej części stadionu Legii Warszawa. Wśród gwiazd spotkać można było między innymi Marię Góralczyk, Marylę Rodowicz, Wojciecha Gąssowskiego, czy sportowców, jak chociażby Tomasza Iwana, Radosława Majdana i Artura Partykę. Nie zabrakło również osób związanych z bieganiem, w tym biegowych blogerów. Całość imprezy poprowadził prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski – znany ze swojej miłości do biegania, uczestnik wielu biegów maratońskich.

enel-01

Korzystając jeszcze z dość przyjemnej jesiennej aury zostaliśmy zaproszeni na trybuny stadionu Legii, gdzie nastąpił drugi punkt programu, podczas którego zaprezentowano drużynę kliniki ENEL-SPORT, która stanowi prawdziwy Dream-Team specjalistów z ortopedii, fizjoterapii, rehabilitacji i dziedzin pokrewnych. Począwszy od kapitana – kierownika medycznego kliniki ENEL-SPORT – Jacka Jaroszewskiego, poprzez Lek. med. Macieja Tabiszewskiego – lekarza Legii Warszawa i Olimpijskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 21, a skończywszy na Pawle Bamberze – fizjoterapeucie Legii Warszawa.

Z pewnością na słowa uznania zasługuje oprawa muzyczna, którą uświetnił swoją obecnością chór Politechniki Warszawskiej. To w jego wykonaniu mieliśmy przyjemność usłyszeć dobrze wszystkim znany hymn piłkarskiej Ligii Mistrzów, rozbrzmiewający na największych europejskich arenach.

enel-03

Nie tylko fachowa i doświadczona kadra, ale najwyższej klasy sprzęt medyczny.

Jednym z istotnych dla nas punktów programu otwarcia kliniki, była możliwość zwiedzenia wnętrz – w tym sal zabiegowych, medycznych pomieszczeń czy też sal do rehabilitacji.  To, co czyni tę klinikę wyjątkową to nie tylko fachowość i doświadczenie zawodowe kadry medycznej, ale i wyposażenie, które robi naprawdę duże wrażenie – wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt medyczny nie pozostawia złudzeń – klinika ENEL-SPORT staje się jednym z najnowocześniejszych centrów medycyny sportowej w Polsce. Oprócz aparatury medycznej do wykonania standardowych badań z dziedziny diagnostyki obrazowej przychodnia dysponuje między innymi najnowocześniejszą i najdokładniejszą metodą diagnozowania, czyli rezonansem magnetycznym 3-teslowym. Uzyskane obrazy są znacznie większej rozdzielczości, dzięki czemu o wiele bardziej precyzyjnie można ocenić badane obszary, a i czas potrzebny na wykonanie badania jest zdecydowanie krótszy. Daje to zielone światło także dla wielu amatorów sportu, w tym biegania, którzy borykają się z kontuzjami, czy tez doświadczyli nietrafnej diagnozy w mniej wykwalifikowanych, bądź nieprzygotowanych do tego ośrodkach medycznych. To miejsce otwiera nie tylko możliwości, ale i nadzieję na skuteczne, trwałe wyleczenie. Fachowa wiedza i klasa sprzętu medycznego, dają bardzo dobre rokowania na leczenie nawet najtrudniejszych przypadków urazów sportowych.

enel-09

Jednak diagnostyka urazowa to dopiero pierwszy krok w drodze do zdrowia. „Enel-Med dysponuje szpitalem specjalistycznym, prowadzonym od 5 lat, który będzie dla ENEL-SPORTU stanowił fantastyczne zaplecze” – wyjaśnił Jacek Rozwadowski.

Sama diagnoza, to nie wszystko – istota rehabilitacji.

Właściwie zdiagnozowany pacjent, odpowiedni dobór ścieżki leczenia to jedno. Istotą leczenia urazów sportowych, staje się niewątpliwie rehabilitacja. Klinika ENEL-SPORT przeprowadzi nas także przez pełen proces rehabilitacji. Na pacjentów czeka m.in. jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna Alter-G, która zwróciła szczególne zainteresowanie obecnych na otwarciu, biegaczy.

enel-04

Bieżnię antygrawitacyjną  miał okazję przetestować dziennikarz sportowy, a także biegacz-maratończyk z zamiłowania – Tomasz Smokowski, który bardzo dobrze wypowiada się na temat efektów rehabilitacji jakie daje to urządzenie: „Po kontuzji miałem możliwość skorzystania  z niej, co bardzo skróciło proces rehabilitacji. Doszedłem do formy znacznie szybciej niż poprzez zwykłą, standardową rehabilitację”.

Bieżnia, której wizerunek przypomina nieco napompowaną powietrzem komorę, przeciwdziała grawitacji, dzięki czemu  minimalizuje obciążenia powstałe wskutek chodzenia lub biegania oraz umożliwia bezpieczny i stopniowy powrót do pełnej sprawności. Jest idealnym rozwiązaniem dla biegaczy, którzy po urazach nie mogą powrócić do treningów na pełnym obciążeniu, dzięki czemu nie wiąże ich to już z biegową absencją. Regulacja siły grawitacji umożliwia kontynuowanie treningów zmniejszając ich obciążenie spowodowane masą ciała nawet do 20%! „Bieżnia antygrawitacyjna to coś niesamowitego. W ciągu 10 sekund można poczuć, jakby zrzuciło się 20 kilo” – relacjonuje Marcin Bratkowski – dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Klinika wyposażona jest w bardzo nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Czeka na Was profesjonalnie wyposażona przestrzeń  z bieżniami Woodway, a także systemem Biodex służącym do zaawansowanej diagnostyki i treningu.  Zastosowane innowacyjne rozwiązania sprzętowe pozwalają na bieżąco monitorować postępy, ale i w prosty sposób, pod okiem wybitnych specjalistów, korygować błędne wzorce ruchowe. Jeśli już się jednak przytrafi się nam kontuzja to doświadczony fizjoterapeuta Paweł Bamber, doceniany przez polskich piłkarzy, wraz z zespołem fachowych specjalistów, szybko pozwoli wrócić  do pełni sprawności po urazie.

enel-07

enel-06

Nowoczesny design i świetne wyposażenie gabinetów lekarskich.

Kolejnym szczegółem, który nie mógł umknąć uwadze jest wystrój wnętrz oraz wyposażenie gabinetów lekarskich. Harmonia, spójny, sportowy  charakter w stonowanej kolorystyce z aranżowanym stylowym wyposażeniem. Do tego ciekawe sportowe grafiki, wraz dopełniającym całości sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym, podkreślają wyjątkowość i naprawdę sportowy wizerunek tego miejsca. Czujesz, że jesteś wśród „swoich” – co na pewno dodaje animusz i motywacji, by walczyć o zdrowie i powrót na sportową ścieżkę.

enel-05

enel-08

enel-10

enel-11

Miejsce dla tych, dla których sport to po prostu styl życia.

Klinika postanowiła także zadbać o młody klientów. Niebawem zostanie otwarty oddział przeznaczony dla dzieci, który mieścić się będzie także na stadionie Legii Warszawa z wejściem od ul. Myśliwieckiej.

Wśród wymienionych na samym wstępie pojęć, zabrakło jednego, będącego istotą i zwieńczeniem podjętych trudów przez założycieli kliniki ENEL-SPORT, którą jest sukces. Jego miarą jesteście Wy. Te miejsce powstało z myślą o Was, aby Wam służyć i pomóc realizować swoje cele i marzenia.

W klinice ENEL-SPORT dowiecie się jak mądrze, a przede wszystkim bezpiecznie przygotować się do sezonu biegowego bez narażenia na urazy. A jeśli przytrafi Wam się kontuzja, która wpisana jest w ryzyko każdego sportowca, pod okiem wybitnych fachowców szybko, bezboleśnie, a zarazem w znakomitych warunkach i przyjaznej atmosferze, wrócicie do pełnej sprawności i radości jaką daje bieganie.

Miejsce, które otwiera nowe perspektywy.

Miejsce, w którym chce się leczyć.

Miejsce, w którym poczujesz się bezpiecznie.

I przede wszystkim ludzie, którzy nie zostawią Cię bez odpowiedzi, medycznej diagnozy i fachowej ścieżki pomocy.

To ENEL-SPORT – Twoje nowe miejsce na biegowej mapie.

W bogatej ofercie znajdują się m.in. usługi takie, jak diagnostyka  obrazowa, laboratoryjna, funkcjonalna, ale i osoby potrzebujące zadbać o swoją dietę będą mogli skorzystać z porad dietetyka.

Po więcej szczegółów odsyłamy do witryny kliniki  ENEL-SPORT oraz na profil na Facebooku

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
new balance wypuszcza pierwsze buty biegowe wyprodukowane w technologii druku 3d 06

New Balance wypuszcza pierwsze buty biegowe wyprodukowane w technologii druku 3D

Następne
Odchudzanie przez bieganie – jak biegać żeby schudnąć? Kompendium wiedzy.

Odchudzanie przez bieganie - jak biegać żeby schudnąć? Kompendium wiedzy.

Powiązane artykuły

obuwie lekkoatletyczne nike zagadka predkosci 02
Czytaj dalej

Obuwie lekkoatletyczne Nike – zagadka prędkości

Obuwie lekkoatletyczne Nike posiada innowacyjne rozwiązania w obszarze płytki podeszwy z kolcami, stworzone we współpracy ze sportowcami, gwarantujące im poprawę prędkości, bez względu na dystans. Lekkoatletyka to prędkość w różnych wymiarach. Może oznaczać pokonanie 100 metrów w 10,7 sekundy czy 10 000 metrów w rekordowym czasie 27:30:42. U progu lata projektanci obuwia Nike stanęli przed wyzwaniem nie tylko „ubrania" stopy biegacza, ale również sprawienia, by biegał szybciej, bez względu na dystans, na którym startuje.
juz mozna zapisac sie na 8 pko bialystok polmaraton oferta dla rannych ptaszkow 01
Czytaj dalej

Już można zapisać się na 8. PKO Białystok Półmaraton. Oferta dla „rannych ptaszków”

Organizatorzy PKO Białystok Półmaratonu udostępnili pulę tysiąca pakietów startowych na kolejną edycję imprezy, która odbędzie się 10 maja 2020 roku. Na skorzystanie z oferty specjalnej w cenie 70 złotych biegacze mają czas do końca maja lub do momentu wyczerpania się puli dostępnych miejsc. Po dwóch dniach od uruchomienia zapisów na liście startowej jest już prawie 200 osób.
blackroll r prezent idealny dla aktywnych 03
Czytaj dalej

BLACKROLL® – prezent idealny dla aktywnych!

Szukasz idealnego prezentu dla swoich bliskich lub znajomych, którzy kochają sport i aktywność fizyczną? Nie masz pomysłu i pewności, czy to co wybierzesz będzie strzałem w dziesiątkę? Postaw na coś praktycznego, a zarazem wyjątkowego.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM