fbpx
new balance wypuszcza pierwsze buty biegowe wyprodukowane w technologii druku 3d 06

New Balance wypuszcza pierwsze buty biegowe wyprodukowane w technologii druku 3D

New Balance wprowadza na rynek model startowego obuwia biegowego z podeszwą środkową wyprodukowaną w technologii druku 3D. Dzięki współpracy z 3D Systems oraz najnowszemu proszkowi elastomerowem …

New Balance wprowadza na rynek model startowego obuwia biegowego z podeszwą środkową wyprodukowaną w technologii druku 3D. Dzięki współpracy z 3D Systems oraz najnowszemu proszkowi elastomerowem DuraForm® Flex TPU, New Balance poczyniło ogromny postęp w zakresie implementacji drukowanych elementów do konstrukcji butów biegowych. Nowa podeszwa środkowa wykorzystuje korzyści płynące z technologii druku 3D oraz innowacyjne materiały, aby osiągnąć równowagę pomiędzy elastycznością, siłą, wagą i trwałością. Limitowana edycja butów z podeszwą wykonaną w technologii 3D zostanie wprowadzona w Bostonie w kwietniu 2016 roku, a następnie w wybranych salonach na całym świecie. Buty będą również wystawiane i wykorzystywane w punktach 3D Systems podczas pokazów Consumer Electronics Show (CES) w styczniu 2016 roku.

Najnowsze projekty podeszwy środkowej drukowanej metodą 3D bazują na danych na temat nacisku stopy zebranych u biegaczy lądujących na pięcie w modelach z większą amortyzacją, czyli w obszarach występowania większego nacisku. Jest to metoda, która była wykorzystywana już przez projektantów New Balance do stworzenia wyróżnionego wieloma nagrodami kolekcji Fresh Foam. Do produkcji podeszwy środkowej New Balance wykorzystuje metodę selektywnego spiekania laserowego (SLS) – jest to proces, podczas którego nowe materiały proszkowe zmieniają się w stałe sekcje, warstwa po warstwie, przy użyciu lasera. Proszek DuraForm® Flex TPU daje otrzymanym elementom wcześniej nieosiągalną kombinację siły i elastyczności, która jest idealna dla obuwia startowego.

[youtube]y3pmP5rkIiA[/youtube]

“Ten projekt to niespotykana wcześniej współpraca w dziedzinie obuwia”, mówi Sean Murphy – dyrektor działu innowacji i inżynierii New Balance. “Aby uzyskać taki poziom przy użyciu komponentów drukowanych w technologii 3D połączyliśmy wiedzę i umiejętności ekspertów od biegania i biomechaniki z wiodącymi naukowcami inżynierii plastycznej, rozwoju materiałów oraz projektowania generatywnego. Właśnie tego typu kolaboracje będą napędzały rozwój przemysłu obuwniczego w przyszłości”.

new-balance-wypuszcza-pierwsze-buty-biegowe-wyprodukowane-w-technologii-druku-3d-05

W 2013 roku, Jack Bolas, biegacz średniodystansowy New Balance, jako pierwszy na świecie rywalizował mając na nogach dostosowane kolce wyprodukowane z wykorzystaniem technologii 3D. Od tamtej pory zawodnicy teamu New Balance biegają w tego typu kolcach, włączając w to zawodniczkę drużyny olimpijskiej USA Kim Conley, która zwyciężyła na dystansie 10 000 podczas Mistrzostw USATF 2014. Oprócz obuwia lekkoatletycznego New Balance stworzył również podobne korki piłkarskie oraz kolce do baseballu. Aaron Ramser, piłkarska gwiazda New Balance, grał w takich butach podczas finału FA Cup, 30 maja 2015 roku. New Balance kontynuuje współpracę w dziedzinie dostosowywania obuwia z najlepszymi sportowcami i oczekuje, że coraz więcej z nich będzie testowało ich produkty podczas treningów i rozgrywek w najbliższej przyszłości.

new-balance-wypuszcza-pierwsze-buty-biegowe-wyprodukowane-w-technologii-druku-3d-03

“W 2013 roku mówiliśmy, że tak będzie wyglądała przyszłość produkcji obuwia, a dzisiaj z dumą prezentujemy naszym klientom podeszwę środkową w pełni wyprodukowaną w technologii 3D”, mówi Prezes i Dyrektor Generalny New Balance, Rober DeMartini. “Dzięki drukowi 3D jesteśmy w stanie zapewnić dopasowanie obuwia na zupełnie nowym poziomie. Ekipa działu innowacji New Balance przedstawia najnowsze osiągnięcie w dziedzinie obuwia startowego i tym samym zaznacza niezwykle istotny etap w procesie stawania się naszej marki wiodącą w branży sportowej”.

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
trening biegowy z wykorzystaniem schodow zadbaj o swoj miesniowy balans i zmniejsz ryzyko kontuzji 01

Trening biegowy z wykorzystaniem schodów - zadbaj o swój mięśniowy balans i zmniejsz ryzyko kontuzji.

Następne
enel 13

Biegacz pod pełną kontrolą – z pasji do sportu, w trosce o zdrowie. Otwarcie kliniki ENEL-SPORT

Powiązane artykuły

gizynski pacemakerem 5 wieczornego 4f polmaratonu praskiego 01
Czytaj dalej

Giżyński… pacemakerem 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego

Wicemistrz Polski w maratonie Mariusz Giżyński w 5. Wieczornym 4F Półmaratonie Praskim wystartuje w roli… pacemakera. Jak twierdzi, czas w ten sposób podziękować kibicom i biegaczom, za wsparcie, jakie sam zwykle dostaje. Tym razem to on ma zamiar wspierać wszystkich tych, którzy 1 września w Warszawie będą chcieli złamać czas 1:20. Największy bieg prawobrzeżnej Warszawy kolejny raz odbędzie się w wieczorowej odsłonie.
biegaj bez kompromisow z adidas running 02
Czytaj dalej

Biegaj bez kompromisów z adidas Running

Mimo że lato dopiero się rozpędza, projektanci marki adidas nie próżnują i już przygotowali dla nas nowości na jesień! Dzięki nowej kolekcji na pewno nie będzie ona szara i nudna. O tym mogliśmy się przekonać na zorganizowanym showroom w pierwszych dniach lipca.
adidas speedfactory przyszlosc tworzenia 01
Czytaj dalej

​adidas SPEEDFACTORY. Przyszłość tworzenia

adidas uruchomił projekt adidas Made For (AM4). Wypuszcza serię butów tworzonych wspólnie z biegaczami. To wielki krok dla rozwoju innowacyjnej fabryki adidas SPEEDFACTORY, która rewolucjonizuje proces produkcji sprzętu sportowego. Fabryka pozwala na bardzo szybką, w pełni zautomatyzowaną i zindywidualizowaną produkcję obuwia. Już wkrótce każdy będzie mógł stworzyć buty idealnie dopasowane do własnych potrzeb!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM