fbpx
Garmin zaprezentował długo wyczekiwanego Fenix 7

Garmin przedstawia nową odsłonę flagowej serii multisportowych smartwatchy fēnix

Zegarki z serii fēnix 7, zaprojektowanej z myślą o najwyższej wydajności i wytrzymałości, mają teraz nowy ekran dotykowy, a także zaawansowane narzędzia treningowe. Niektóre modele mogą być zasilane energią słoneczną, co zapewnia im wydłużoną żywotność baterii, a fēnix 7X dodatkowo wyposażony jest we wbudowaną latarkę.

Garmin zaprezentował dziś serię fēnix® 7 , kolejną generację flagowego sportowego smartwatcha GPS ze wspomaganiem energią słoneczną. Został on udoskonalony tak, aby pomóc sportowcom i miłośnikom przygód osiągać jak najlepsze wyniki.Nowy fēnix 7, zaprojektowany został z myślą o poprawianiu swoich sportowych rezultatów każdego dnia, ma niezawodny 5-przyciskowy interfejs z dodatkowym czułym ekranem dotykowym, a także w innowacyjne funkcje treningowe, możliwość określania lokalizacji w wielu zakresach częstotliwości oraz mapy całego świata. Wszystko to umieszczono w wytrzymałej obudowie z ochronnymi osłonami przycisków i wzmocnionymi metalowymi mocowaniami. Dzięki zaawansowanym funkcjom ładowania słonecznego, które poprawiają czas pracy baterii, użytkownicy mogą cieszyć się zegarkiem dłużej.

“Od momentu premiery pierwszej edycji zegarka fenix, staramy się wspierać sportowców w realizowaniu ich pasji i pozostajemy wierni naszej misji dostarczania innowacyjnych urządzeń na nadgarstki użytkowników. Seria fēnix 7 oferuje najnowocześniejsze funkcje treningowe i sportowe bezpośrednio na nadgarstku. Dzięki najnowszej modyfikacji konstrukcji, najlepszym w branży pomiarom sprawności oraz monitorowaniu stanu zdrowia i kondycji, fēnix 7 zapewnia sportowcom wszystko, czego potrzebują, aby osiągnąć szczytową formę” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Zwiększona wytrzymałość i wydajność 

Zegarki z serii fēnix 7 są dostępne w trzech rozmiarach i zostały zaprojektowane na nowo, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość. Osiągnięto ją dzięki wzmocnionym mocowaniom i metalowym osłonom przycisków. Przyciski są połączone z nowym, czułym ekranem dotykowym, który zapewnia zwiększoną funkcjonalność, poprawiając codzienne działanie smartwatcha i obsługę map topograficznych. Wydajny interfejs umożliwia szybkie i intuicyjne korzystanie z funkcji zegarka, zapewniając użytkownikowi lepszą świadomość sytuacyjną nawet bez dostępu do sieci. Dzięki wprowadzeniu modelu Sapphire Solar użytkownicy nie muszą wybierać między możliwościami baterii słonecznych a odporną na zarysowania szafirową soczewką, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku serii fēnix 6. Projektanci Garmin poprawili możliwości gromadzenia energii słonecznej nawet o 200% w trybie smartwatcha w porównaniu do fēnix 6 Solar. Udoskonalona konstrukcja maksymalizuje powierzchnię baterii słonecznych w celu zwiększenia wydajności, dzięki czemu zasilane energią słoneczną modele fēnix 7X mogą działać jeszcze dłużej między ładowaniami, zapewniając żywotność baterii do 5 tygodni w trybie smartwatcha1 i do 5 dni w trybie GPS2

fēnix 7X wprowadza zintegrowaną, łatwą w obsłudze, wielodiodową latarkę LED, która nie wymaga użycia rąk. To uniwersalne rozwiązanie może całkowicie zmienić jakość treningu, wyprawy czy po prostu codziennego życia. Podczas rozbijania namiotu lub biegania w ciemności czerwone albo regulowane białe światło rozjaśnia drogę, zapewniając lepszą widoczność i świadomość sytuacyjną. Po włączeniu trybu biegowego światło dopasowuje się do kadencji biegacza, zmieniając kolor z białego na czerwony przy każdym ruchu ręką, dzięki czemu może on widzieć i być widzianym, pewnie stawiając każdy krok.

Zaawansowane funkcje treningowe 

Każdy użytkownik będzie mógł przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki aplikacjom sportowym – od boulderingu, przez wspinaczkę górską, po trening siłowy i wiele innych. Dodatkowo w urządzeniu znalazły się narzędzia zapewniające optymalną wydajność, w tym:

  • Aby uniknąć przemęczenia, nowe narzędzie Real-Time Stamina pozwala sportowcom monitorować i śledzić poziom wysiłku organizmu podczas biegu lub jazdy na rowerze. 
  • Nowa funkcja Visual Race Predictor bierze pod uwagę historię biegów i ogólną kondycję użytkownika, aby określić szacunkowe wyniki wyścigu i przedstawić informacje na temat postępów treningowych. 
  • Funkcja Recovery Time Advisor uwzględnia intensywność treningu biegowego lub rowerowego oraz inne czynniki, takie jak stres, codzienna aktywność i sen, aby oszacować liczbę godzin odpoczynku potrzebną do odzyskania sił przed kolejnym treningiem.
  • Codzienne wskazówki treningowe sugerują zalecany następny trening na podstawie bieżącego obciążenia treningowego, stanu wytrenowania i ogólnego poziomu sprawności fizycznej. 

Zaufane narzędzie

Wyposażona w pełny pakiet funkcji nawigacyjnych firmy Garmin seria fēnix 7 obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy satelitarne wraz z dodatkowym zakresem częstotliwości L5, co zwiększa dokładność w trudnych dla łączności GPS warunkach. Wszystkie zegarki fēnix 7 posiadają fabrycznie wgrane mapy SkiView™ i 42 000 pól golfowych.  Modele Standard i Solar umożliwiają pobieranie map TopoActive z dowolnego regionu na świecie. Tymczasem Model Sapphire Solar jest wyposażony w fabrycznie wgrane mapy TopoActive dla danego regionu, a także umożliwia pobranie map dowolnego regionu na całym świecie. Użytkownik może zaoszczędzić cenny czas w dniu wyścigu dzięki nowej funkcji Up Ahead, która podaje dokładną lokalizację stacji pomocy, szlaków, następnego zakrętu itp. W zdefiniowanych przez użytkownika punktach kontrolnych, na ekranie wyświetlane są wskaźniki wydajności, które obejmują nadchodzący dystans i wysokość, a także podsumowanie ostatniego odcinka z opcjonalnym licznikiem odpoczynku – wszystko po to, aby pomóc sportowcom lepiej zarządzać czasem podczas zawodów. 

Użyteczność na co dzień 

Zaprojektowane do noszenia przez cały dzień, zegarki z serii fēnix 7 są wyposażone w narzędzia do całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, między innymi pulsoksymetr, nadgarstkowe monitorowanie tętna, oddechu i poziomu stresu, a także wskazówki dotyczące aktywności, takie jak pomiar energii Body Battery™, określanie wieku sprawnościowego oraz wyniku snu (Sleep Score) dzięki funkcji zaawansowanego monitorowania snu3. Po przebudzeniu użytkownik może sprawdzić, ile czasu spędził w poszczególnych fazach snu i uzyskać spersonalizowane informacje na temat tego, jak aktywność, poziom stresu i pora snu wpłynęły na jakość jego wypoczynku, wyświetlając wynik snu w skali 0-100.

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, powiadomienia można odbierać bezpośrednio na nadgarstku, z możliwością ich włączania i wyłączania lub wyciszenia podczas aktywności. Funkcje śledzenia i bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha podczas treningu na świeżym powietrzu dzięki automatycznemu wykrywaniu zdarzeń i ręcznie uruchamianym alertom pomocy, które wysyłają wiadomość z aktualną lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów4 .Użytkownicy mogą korzystać także z płatności zbliżeniowych Garmin Pay5 i odtwarzać playlisty z serwisów streamingowych6, takich jak Spotify®, Amazon Music i Deezer, które są fabrycznie zainstalowane na zegarkach z serii fēnix 7 za pośrednictwem Connect IQ™ On Device. Nowy sklep Connect IQ Store On Device pozwala użytkownikom odkrywać polecane aplikacje i instalować je przez Wi-Fi bezpośrednio z zegarka, bez konieczności używania telefonu. 

Wśród dostępnych modeli znalazły się fēnix 7S, fēnix 7 i fēnix 7X, w wersji standardowej (bez ładowania słonecznego), Solar i Sapphire Solar. Sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od €699,99. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę garmin.com.

1Ładowanie słoneczne, przy założeniu całodziennego noszenia, w tym przez 3 godziny dziennie w warunkach 50 000 luksów.

2Zastrzeżenie dotyczące trybu GPS: Ładowanie słoneczne, przy założeniu użytkowania w warunkach 50 000 luksów.

3Nie jest to urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do diagnozowania lub monitorowania jakichkolwiek stanów chorobowych; patrz Garmin.com/ataccuracy. Funkcja Pulsoksymetr nie jest dostępna we wszystkich krajach.

4Przy sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Wymagania i ograniczenia dotyczące funkcji bezpieczeństwa i śledzenia można znaleźć na stronie Garmin.com/safety.

5Sprawdź informacje o aktualnie obsługiwanych krajach, sieci płatniczej i bankach.

6Wymaga subskrypcji premium u zewnętrznego dostawcy muzyki.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
DSC 0038 scaled

Jak przygotować się do 6. Gdańsk Maratonu? Najlepiej pod okiem Radka Dudycza!

Następne
Stworzony do noszenia na co dzień, epix łączy wytrzymałą konstrukcję, wysokiej jakości materiały, z jasnym wyświetlaczem AMOLED.

Garmin przedstawia epix, sportowy smartwatch klasy premium z jasnym wyświetlaczem AMOLED

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model