fbpx
Pulsometry

Garmin przedstawia nową odsłonę flagowej serii multisportowych smartwatchy fēnix

Zegarki z serii fēnix 7, zaprojektowanej z myślą o najwyższej wydajności i wytrzymałości, mają teraz nowy ekran dotykowy,…
Garmin zaprezentował długo wyczekiwanego Fenix 7

Zegarki z serii fēnix 7, zaprojektowanej z myślą o najwyższej wydajności i wytrzymałości, mają teraz nowy ekran dotykowy, a także zaawansowane narzędzia treningowe. Niektóre modele mogą być zasilane energią słoneczną, co zapewnia im wydłużoną żywotność baterii, a fēnix 7X dodatkowo wyposażony jest we wbudowaną latarkę.

Garmin zaprezentował dziś serię fēnix® 7 , kolejną generację flagowego sportowego smartwatcha GPS ze wspomaganiem energią słoneczną. Został on udoskonalony tak, aby pomóc sportowcom i miłośnikom przygód osiągać jak najlepsze wyniki.Nowy fēnix 7, zaprojektowany został z myślą o poprawianiu swoich sportowych rezultatów każdego dnia, ma niezawodny 5-przyciskowy interfejs z dodatkowym czułym ekranem dotykowym, a także w innowacyjne funkcje treningowe, możliwość określania lokalizacji w wielu zakresach częstotliwości oraz mapy całego świata. Wszystko to umieszczono w wytrzymałej obudowie z ochronnymi osłonami przycisków i wzmocnionymi metalowymi mocowaniami. Dzięki zaawansowanym funkcjom ładowania słonecznego, które poprawiają czas pracy baterii, użytkownicy mogą cieszyć się zegarkiem dłużej.

“Od momentu premiery pierwszej edycji zegarka fenix, staramy się wspierać sportowców w realizowaniu ich pasji i pozostajemy wierni naszej misji dostarczania innowacyjnych urządzeń na nadgarstki użytkowników. Seria fēnix 7 oferuje najnowocześniejsze funkcje treningowe i sportowe bezpośrednio na nadgarstku. Dzięki najnowszej modyfikacji konstrukcji, najlepszym w branży pomiarom sprawności oraz monitorowaniu stanu zdrowia i kondycji, fēnix 7 zapewnia sportowcom wszystko, czego potrzebują, aby osiągnąć szczytową formę” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Zwiększona wytrzymałość i wydajność 

Zegarki z serii fēnix 7 są dostępne w trzech rozmiarach i zostały zaprojektowane na nowo, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość. Osiągnięto ją dzięki wzmocnionym mocowaniom i metalowym osłonom przycisków. Przyciski są połączone z nowym, czułym ekranem dotykowym, który zapewnia zwiększoną funkcjonalność, poprawiając codzienne działanie smartwatcha i obsługę map topograficznych. Wydajny interfejs umożliwia szybkie i intuicyjne korzystanie z funkcji zegarka, zapewniając użytkownikowi lepszą świadomość sytuacyjną nawet bez dostępu do sieci. Dzięki wprowadzeniu modelu Sapphire Solar użytkownicy nie muszą wybierać między możliwościami baterii słonecznych a odporną na zarysowania szafirową soczewką, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku serii fēnix 6. Projektanci Garmin poprawili możliwości gromadzenia energii słonecznej nawet o 200% w trybie smartwatcha w porównaniu do fēnix 6 Solar. Udoskonalona konstrukcja maksymalizuje powierzchnię baterii słonecznych w celu zwiększenia wydajności, dzięki czemu zasilane energią słoneczną modele fēnix 7X mogą działać jeszcze dłużej między ładowaniami, zapewniając żywotność baterii do 5 tygodni w trybie smartwatcha1 i do 5 dni w trybie GPS2

fēnix 7X wprowadza zintegrowaną, łatwą w obsłudze, wielodiodową latarkę LED, która nie wymaga użycia rąk. To uniwersalne rozwiązanie może całkowicie zmienić jakość treningu, wyprawy czy po prostu codziennego życia. Podczas rozbijania namiotu lub biegania w ciemności czerwone albo regulowane białe światło rozjaśnia drogę, zapewniając lepszą widoczność i świadomość sytuacyjną. Po włączeniu trybu biegowego światło dopasowuje się do kadencji biegacza, zmieniając kolor z białego na czerwony przy każdym ruchu ręką, dzięki czemu może on widzieć i być widzianym, pewnie stawiając każdy krok.

Zaawansowane funkcje treningowe 

Każdy użytkownik będzie mógł przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki aplikacjom sportowym – od boulderingu, przez wspinaczkę górską, po trening siłowy i wiele innych. Dodatkowo w urządzeniu znalazły się narzędzia zapewniające optymalną wydajność, w tym:

  • Aby uniknąć przemęczenia, nowe narzędzie Real-Time Stamina pozwala sportowcom monitorować i śledzić poziom wysiłku organizmu podczas biegu lub jazdy na rowerze. 
  • Nowa funkcja Visual Race Predictor bierze pod uwagę historię biegów i ogólną kondycję użytkownika, aby określić szacunkowe wyniki wyścigu i przedstawić informacje na temat postępów treningowych. 
  • Funkcja Recovery Time Advisor uwzględnia intensywność treningu biegowego lub rowerowego oraz inne czynniki, takie jak stres, codzienna aktywność i sen, aby oszacować liczbę godzin odpoczynku potrzebną do odzyskania sił przed kolejnym treningiem.
  • Codzienne wskazówki treningowe sugerują zalecany następny trening na podstawie bieżącego obciążenia treningowego, stanu wytrenowania i ogólnego poziomu sprawności fizycznej. 

Zaufane narzędzie

Wyposażona w pełny pakiet funkcji nawigacyjnych firmy Garmin seria fēnix 7 obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy satelitarne wraz z dodatkowym zakresem częstotliwości L5, co zwiększa dokładność w trudnych dla łączności GPS warunkach. Wszystkie zegarki fēnix 7 posiadają fabrycznie wgrane mapy SkiView™ i 42 000 pól golfowych.  Modele Standard i Solar umożliwiają pobieranie map TopoActive z dowolnego regionu na świecie. Tymczasem Model Sapphire Solar jest wyposażony w fabrycznie wgrane mapy TopoActive dla danego regionu, a także umożliwia pobranie map dowolnego regionu na całym świecie. Użytkownik może zaoszczędzić cenny czas w dniu wyścigu dzięki nowej funkcji Up Ahead, która podaje dokładną lokalizację stacji pomocy, szlaków, następnego zakrętu itp. W zdefiniowanych przez użytkownika punktach kontrolnych, na ekranie wyświetlane są wskaźniki wydajności, które obejmują nadchodzący dystans i wysokość, a także podsumowanie ostatniego odcinka z opcjonalnym licznikiem odpoczynku – wszystko po to, aby pomóc sportowcom lepiej zarządzać czasem podczas zawodów. 

Użyteczność na co dzień 

Zaprojektowane do noszenia przez cały dzień, zegarki z serii fēnix 7 są wyposażone w narzędzia do całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, między innymi pulsoksymetr, nadgarstkowe monitorowanie tętna, oddechu i poziomu stresu, a także wskazówki dotyczące aktywności, takie jak pomiar energii Body Battery™, określanie wieku sprawnościowego oraz wyniku snu (Sleep Score) dzięki funkcji zaawansowanego monitorowania snu3. Po przebudzeniu użytkownik może sprawdzić, ile czasu spędził w poszczególnych fazach snu i uzyskać spersonalizowane informacje na temat tego, jak aktywność, poziom stresu i pora snu wpłynęły na jakość jego wypoczynku, wyświetlając wynik snu w skali 0-100.

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, powiadomienia można odbierać bezpośrednio na nadgarstku, z możliwością ich włączania i wyłączania lub wyciszenia podczas aktywności. Funkcje śledzenia i bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha podczas treningu na świeżym powietrzu dzięki automatycznemu wykrywaniu zdarzeń i ręcznie uruchamianym alertom pomocy, które wysyłają wiadomość z aktualną lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów4 .Użytkownicy mogą korzystać także z płatności zbliżeniowych Garmin Pay5 i odtwarzać playlisty z serwisów streamingowych6, takich jak Spotify®, Amazon Music i Deezer, które są fabrycznie zainstalowane na zegarkach z serii fēnix 7 za pośrednictwem Connect IQ™ On Device. Nowy sklep Connect IQ Store On Device pozwala użytkownikom odkrywać polecane aplikacje i instalować je przez Wi-Fi bezpośrednio z zegarka, bez konieczności używania telefonu. 

Wśród dostępnych modeli znalazły się fēnix 7S, fēnix 7 i fēnix 7X, w wersji standardowej (bez ładowania słonecznego), Solar i Sapphire Solar. Sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od €699,99. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę garmin.com.

1Ładowanie słoneczne, przy założeniu całodziennego noszenia, w tym przez 3 godziny dziennie w warunkach 50 000 luksów.

2Zastrzeżenie dotyczące trybu GPS: Ładowanie słoneczne, przy założeniu użytkowania w warunkach 50 000 luksów.

3Nie jest to urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do diagnozowania lub monitorowania jakichkolwiek stanów chorobowych; patrz Garmin.com/ataccuracy. Funkcja Pulsoksymetr nie jest dostępna we wszystkich krajach.

4Przy sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Wymagania i ograniczenia dotyczące funkcji bezpieczeństwa i śledzenia można znaleźć na stronie Garmin.com/safety.

5Sprawdź informacje o aktualnie obsługiwanych krajach, sieci płatniczej i bankach.

6Wymaga subskrypcji premium u zewnętrznego dostawcy muzyki.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jak przygotować się do 6. Gdańsk Maratonu? Najlepiej pod okiem Radka Dudycza!
Następny wpis
Garmin przedstawia epix, sportowy smartwatch klasy premium z jasnym wyświetlaczem AMOLED
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu